09.04.2012

Nedeľný večer na Markíze opäť patrí spevu. Superstar vystriedal nový formát hudobnej show s názvom Hlas Česko Slovenska. Show takéhoto typu býva zväčša vďačným vyplnením posledných hodín víkendu a ľudia si radi zapnú, aj keď len na pozadí, spevácke súťaže. Súťaží, a aj tých speváckych, tu už bolo niekoľko, no tento formát je úplným nováčikom na česko-slovenskom trhu a sám vznikol len minulý rok. Dá sa povedať, že Slovensko drží krok s Európou a Slováci i Česi majú možnosť sledovať niečo čo tu ešte nebolo pričom projekt je ešte v plienkach.

Odkiaľ formát súťaže pochádza?
Hlas = The Voice of… má na svedomí mediálny magnát a producent John de Mol. Súťaž uzrela prvý krát svetlo sveta v Holandsku v januári minulého roka. Každý týždeň prilákala k televíznym obrazovkám takmer tri milióny divákov.

Ktoré krajiny sa nechali zlákať a predstavili show u nich?
Už o tri mesiace po zverejnení a uvedení show v Holandsku uviedla prvú sériu súťaže americká NBC s hviezdnym obsadením koučových pozícií. Teraz sa už však rozhodlo vyše dvadsať krajín na svete, že vo svojich televíznych staniciach odprezentujú tento nový formát speváckej súťaže. Práve rok 2012 sa stal pre The Voice of… zlomovým, keď okrem Slovenska a Česka naplánovali uvedenie súťaže na obrazovku médiá aj napríklad vo Francúzsku, Belgicku, Veľkej Británii či Austrálii.

Výber na slepo
Súťaž sa líši od všetkých podobných predchádzajúcich v tom, že členovia poroty = tu koučovia si vyberajú spevákov každý sám za seba (pričom často sa o niektorých až bijú) do svojho tímu, pričom počujú len ich hlas, pretože sú k spevákom otočení chrbtom. Nie sú tak ovplyvnení vekom, pohlavím, outfitom, farbou pleti, váhou či nejakým handicapom – orientujú sa len a len na základe hlasu. Ak ich spevák či speváčka zaujme, stlačia gombík, ktorým dávajú najavo, že daného človeka chcú do svojho tímu a vtedy sa môžu k spevákovi otočiť. Ak si jedného speváka vyberie viac koučov, každý z nich dá spevákovi návrhy, čo mu môže ponúknuť a prečo by mal byť práve v jeho tíme. Každý z koučov si tak vytvorí vlastnú skupinku ľudí, ktorých chce viesť, učiť a zdokonaľovať. Ak však ani jeden porotca nestlačí gombík a tým pádom sa ani nik z koučov neotočí, spevák si „len“ zaspieva pred publikom a v súťaži ďalej nepokračuje.

Hlas Česko Slovenska vysielajú televízne stanice Markíza a Nova. Počas prvej etapy súťaže – Výber na slepo – vystúpi 150 spevákov zo Slovenska a Česka, z ktorých si budú môcť kaučovia vyberať.

Kaučovia vo svete
Nový formát prilákal pozornosť aj kvôli svetovým celebritám, ktoré sú v pozíciách koučov. Výzvu viesť tím nádejných speváckych talentov prijali mnohé osobnosti. Najväčšími hviezdami sa mohla v prvej sérii pochváliť Amerika, kde účinkovali v pozíciách kaučov speváčka Christina Aguilera, Cee Lo Green či spevák z kapely Maroon 5 Adam Levine. Európa v jej tieni však vôbec nestojí. Briti už ohlásili zloženie svojho
tímu koučov na najbližšiu sezónu – je medzi nimi napríklad aj legenda sir Tom Jones. Na Ukrajine si rolu kouča vyskúšala Ruslana, v čerstvo spustenej súťaži v Írsku sa objavila Sharon Corr zo slávneho rodinného kvarteta The Corrs a v Nemecku speváčka Nena. V súvislosti s austrálskou verziou formátu sa hovorí o Sealovi alebo manželovi herečky Nicole Kidman, spevákovi Keithovi Urbanovi.

Koučovia u nás
V počte štyri kusy sa v show Hlas Česko Slovenska usilujú o získanie tých najlepších spevákov do svojich tímov Dara Rolins, Rytmus (Patrik Vrbovský), Michal David a Jozef Vojtek.

Dara Rolins je známa Česko-slovenská speváčka, ktorá pohltila svojim nadaným hlasom a sebavedomým prejavom televízne obrazovky už vo svojom detstve. S Karlom Gottom si zaspievala už ako šesť ročná. Momentálne chodí s jedným z členov poroty – Patrikom Vrbovským.

Rytmus sa do hudobného sveta dostal sám a sám o sebe tvrdí „Som kráľ“, som európsky Raper. Lenže čo ho k tomu viedlo? Jeho sebavedomie diktuje mnohým mladým niečo nové a práve to bolo asi pre mladých príťažlivé.

Michal David je talentovaný a tridsiatimi rokmi obrúsený spevák a hudobník, ktorý zložil snáď len „samé hitovky“. Jeho hudobný dar sa prejavuje na všetkých diskotékach a angažuje sa aj v muzikálovej tvorbe.

Jozef Vojtek je spevák z rockovej skupiny Kabát a na pódiu sa pohybuje už vyše dvadsať rokov. Spoločne so skupinou získal niekoľko ocenení ako napríklad platinové platne, Českého slávika, Zlatého slávika a pod.

Kto moderuje?
Moderátormi sú známe tváre, ktoré diváci poznajú zo súťaže Česko Slovensko hľadá Superstar – Leoš Mareš a speváčka Tina (Martina Csillagová). Súťaž sa prvýkrát objavila na našich obrazovkách 12. februára tohto roku.

Rádio Expres a Spoločnosť 7 Plus spolupracuje s Markízou
Televízna stanica Markíza a Rádio Expres sa dohodli na mediálnej spolupráci pri celosvetovo úspešnej televíznej šou Hlas Česko Slovenska hneď po skončení jej kastingovej fázy. Rozhlasová jednotka – Rádio Expres, tak bude prinášať svojim poslucháčom tie najaktuálnejšie informácie z boja o najkrajší hlas Česka a Slovenska, exkluzívne reportáže zo zákulisia, ako aj zaujímavé rozhovory s predstaviteľmi tohto jedinečného formátu.

Mediálnu spoluprácu v rámci šou Hlas Česko Slovenska zároveň s televíznou stanicou Markíza uzavrela aj Spoločnosť 7 Plus, s.r.o. Vydavateľstvo vo svojich tituloch prináša čitateľom exkluzívne novinky a zaujímavosti zo šou.

Webstránky, na ktorých sa dozviete o súťaži viac
http://hlascs.markiza.sk/
http://hlas-cesko-slovenska.blogspot.com/
http://tema.aktuality.sk/hlas-cs/
http://hlas.info/

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama