12.05.2014
(Platená inzercia)
Medzi základné hobby väčšiny z nás patrí cestovanie. Či už uprednostňujete relax na horách, pri mori alebo kultivované poznávanie, Vaše možnosti zvyknú byť ovplyvnené finančnou situáciou, v ktorej sa nachádzate. Na druhej strane, neraz sú to práve financie, ktoré nás nútia vycestovať. Hľadáme si prácu za hranicami nášho štátu, migrujeme a snažíme sa uspieť v ďalekom svete. V tomto článku Vám chceme poskytnúť pár rád, ktoré sú vhodné pre všetky kategórie cestujúcich a budú sa Vám s nimi ľahšie zdolávať vrcholky nekonečných možností, ktoré pred Vami otvára „SVET“.

Poistenie ako základný krok

Aby ste mohli vykročiť na cestu skutočne bezpečne, je nutné zaoberať sa otázkou poistenia. Ľudia ju zvyknú často zanedbávať, ba až podceňovať a v poistení nevidia výhodu, ale najmä povinnosť, ktorú musia pri cestách do zahraničia dodržať. Samotné poistenie však nie je len „nutné zlo“, zvlášť, keď je na trhu hneď niekoľko poisťovní, ktoré sa predbiehajú v jednoduchosti uzatvorenia poistky a jej výhodnosti. Stačí, aby ste sa v tejto problematike troška zorientovali, nechali si poradiť a uvidíte, že byť poisteným sa skutočne oplatí.

Online poistenie

Dnes už nemusíte kvôli poisteniu nikam chodiť, tento proces môžete zrealizovať i cez telefón, sms alebo internet. Poistenie online je skutočne výhodnou alternatívou oproti klasickému podpisovaniu zmluvy v kamennej poisťovni. Čoraz viac ľudí bežne nakupuje takouto formou, prečo to teda neskúsiť aj s poistením? Ide o komfortnú službu, ktorá Vám nezaberie veľa času. Veríme, že poistenie je dôležitá udalosť, pred ktorou majú mnohí rešpekt a často i neopodstatnené obavy, no ide iba o zbytočné predsudky. Ak kliknete SEM, otvorí sa Vám jednoduché užívateľske prostredie, ktoré Vás krok za krokom prevedie vytvorením vhodnej poistky.

logo-europska-ie.png
Na začiatku si stačí vybrať z ponúkaných možností, kam a za akým účelom sa chystáte vycestovať. Ďalším krokom je zadanie počtu účastníkov, ktorí cestujú, keďže poistenie nie je určené len pre jednotlivca a rozlišuje aj rôzne vekové kategórie. Po vyplnení sa automaticky zobrazia dva produkty – dva typy poistení, ktoré sú pre Vás vhodné podľa zadaných údajov a čísel. Samozrejme, rozhoduje aj dĺžka Vášho pobytu, ktorá zohráva dôležitú úlohu predovšetkým pri kalkulácií, a ktorú zadávate v prvom kroku online poistenia. Ak si vyberiete niektorý z ponúkaných produktov, musíte ešte vyplniť Vaše osobné údaje a predovšetkým e-mail, ktorý slúži na potvrdenie objednávky. Hotovo. Cestovné poistenie je platné a Vy sa môžete vybrať na cestu.

Cestujeme za prácou

Zahraničie, vízia lepšej budúcnosti, lepšie pracovné a platové podmienky, pestrá paleta možností. Mnohí mladí ľudia, ale i populácia v zrelom veku, si uvedomujú, že život v našej krajine nespĺňa štandard, aký by mal. Zvlášť, keď navštívili z nejakého dôvodu ekonomicky vyspelé krajiny a okúsili, že sa dá žiť aj inak. Za svoju prácu dostanete adekvátnu plácu, a teda si môžete povedať, že skutočne žijete na úrovni, nie iba prežívate.

zazite-kanadu-toronto.png

Možno máte „za hranicami“ priateľov a známych, ktorí sú ochotní Vám štart v novej krajine uľahčiť. Pokiaľ však chcete skúsiť niečo na vlastnú päsť, je dobré, keď viete, kam sa obrátiť. Napríklad na tomto odkaze sa Vám ponúka atraktívna práca v Kanade. Slováci ešte stále uprednostňujú neďaleké Rakúsko alebo Nemecko. Prečo však neskúsiť niečo nové, neokukané, ale o to viac „cool“? Keď neskúsite, tak sa nikdy nedozviete, aké možnosti pred Vami otvára táto krajina.

Predpoklady na úspech

Ovládate cudzí jazyk, ste komunikatívny, veselý, ambiciózny a priateľský? Máte vodičský preukaz a zmysel pre zodpovednosť? Áno? Tak potom máte tie najlepšie predpoklady, aby ste prerazili vo „veľkom svete“. Pokiaľ Vám chýba jazyková zdatnosť, tak sa rýchlo prihláste na vhodný kurz. No najlepšie sa cudziu reč aj tak naučíte priamo v centre diania. Nemusíte byť perfektný, stačí, aby ste sa chceli učiť. Pokiaľ má zahraničná spoločnosť v požiadavkách na pracovnú pozíciu bod smerujúci na vodičskú zdatnosť a vy ju ešte stále nemáte, pomôže vám autoskola-feki.sk.

keys-student.jpg
Vodičský preukaz dnes nie je iba o prestíži a vyťahovaní sa, stáva sa nevyhnutnosťou. V mnohých krajinách je dokonca cesta autom lacnejšia a výhodnejšia ako preprava vlakom či autobusom. Najlepšie pracovné miesta sú na túto zdatnosť neraz odkázané. Mali by ste teda zvážiť, či si do kolónky v životopise pripíšete aj takúto výhodu.

Foto: europska.sk, pracavkanade.sk, autoskola-feki.sk

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama