27.09.2013
(Platená inzercia)

Fenoménom modernej doby a zárukou úspešnosti je kvalitná komunikácia a celkové porozumenie. Iba ten, kto má v malíčku problematiku medziľudských vzťahov, dokáže komunikovať i počúvať, rečniť a byť empatický, vnímať reč tela, ale aj vyjadriť sa gestami, dokáže skutočne preraziť. Či už je to obchodník, podnikateľ, manažér, politik alebo obhajca, nikdy sa mu nepodarí skutočne napredovať, ak nevie jednať s ľuďmi, je povrchný, nedokáže začať kvalitný rozhovor a vyvoláva konflikty. Niektorí majú dar reči od prírody. Pracovať s ľuďmi ich napĺňa a ich práca je pre nich zároveň hobby. Z takýchto ľudí môžu byť napríklad aj kvalitní hovorcovia. Iní sa to musia naučiť. Živíte sa komunikáciou? Aby bolo o Vás skutočne počuť, tak využite tiež design manual a vytvorte si svoj štýl. Máte svetu čo povedať? Dajte o sebe vedieť. Možno poznáte zaujímavé liečiteľské schopnosti, máte právnu poradňu alebo vyučujete cudzí jazyk online metódou. K tomu Vám dopomôže práve vizuálna prezentácia a komunikácia.

working-late-1207294-m.jpg

Pokiaľ sa chcete vo svojej práci niekam posunúť, byť úspešní, skvalitniť svoje jednanie a začať sa tešiť do svojej práce, alebo iba zlepšiť komunikačné schopnosti, tak by ste nemali zabúdať na nasledovné:

Byť hovorcom je zaslúžená práca

Na Slovensku začal boom pre funkcie hovorcov v roku 1998. Ich služby využívajú najmä politici. Skutočne nejde o ľahkú prácu. Človek si ju musí zaslúžiť a oddrieť. Hovorcovia sú neustále s telefónom na uchu. Hoci vedia toho mnoho, tak médiám smú vyzradiť iba nepatrnú časť. Musia komunikovať slušne, na úrovni a zvládať napätie i stres. Mnohí z profesionálnych hovorcov tvrdia, že ich profesia sa nedá vyštudovať. Človek sa musí pre ňu narodiť. Vyžaduje si komunikatívnosť, dravosť, ale občas i sebazaprenie. Často je nutné len tlmočiť mienku svojho zamestnávateľa, ktorú však musí hovorca podať tak, aby sám nestratil tvár. Povahovo by malo ísť o človeka charizmatického a slušného. Ak sa chcete naučiť hovoriť ako hovorca, tak Vám v tom môže pomôcť aj publikácia, ktorú nájdete na stránke hovorakohovor­ca.com. Rečnenie hovorcu je neustále pod kontrolou. Pozor si treba dávať na prešľapy a „slovné perly“, pretože média Vám neprepáčia nič a z Vašich úsmevných perál poskladajú jedinečné spoločenské „koráliky“, ktoré budú charakterizovať Vašu osobnosť. Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac o hovorcoch na Slovensku, tak si prekliknite na hovorca.sk.

Umenie rečnenia na verejnosti sa dá naučiť

Štatistické zistenia hovoria, že ľudia sa boja viac vystúpenia na verejnosti, ako samotnej smrti. Nasledujúce riadky Vás možno presvedčia, že skutočne nejde o nič „smrteľné“. Prezentácia v práci, prejav na svadbe či prednášanie pred davom už pre Vás nemusí byť strašiakom. Skúste sa riadiť bodmi:

• poznámky na prejav si vždy pripravte vopred (improvizáciu si môžu dovoliť len profesionáli)
• požiadajte o pomoc najbližších (prečítajte im prejav; poproste ich, aby Vám robili publikum)
• uvoľnite sa (pred vystúpením nepite kávu či alkohol, dobre sa vyspite, zrelaxujte sa a nejedzte nič ťažké)
• naučte sa vážiť si, že ako jediným tvorom na Zemi nám bol venovaný dar reči
• nečítajte celý prejav, udržujte očný kontakt
• naučte sa aj počúvať, pýtajte sa
• vyjadrujte sa kultivovane, rozprávajte zrozumiteľne a v prirodzenom tempe
• dýchajte pokojne
• zvoľte správnu gestikuláciu, odev i účes.

O tom, že i z človeka, ktorý má chybu reči, sa môže stať kvalitný hovorca s charizmou Vás iste presvedčí Oscarový film Kráľova reč, ktorý si môžete pozrieť aj na telkac.zoznam­.sk/kralova-rec.

Pokiaľ si myslíte, že by ste sa mali tejto téme viac venovať a zvažujete prihlásiť sa do nejakého seminára, tak jednou z možností je aj andywinson.com. Ak si však, naopak, myslíte, že rečnenie Vám ide, tak sa môžete celkom pokojne pustiť do obchodovania či vlastného podnikania, pre ktoré je rečnenie nevyhnutnosťou. Na začiatok Vám možno postačí virtuálna kancelária . Pri rozbehu podnikania ide o pohodlné a praktické riešenie, ako prezentovať firmu na prestížnej adrese vysokej úrovne. Pritom sa tu nemusíte fyzicky zdržiavať a platiť drahý nájom.

Ako sa zbaviť trémy a zlepšiť svoju komunikáciu sa môžete dozvedieť aj tu:

Rečnícky prejav je o prirodzenosti

Ako už bolo spomínané, tak prejav by ste nemali čítať (určite nie celý). Aj keď ho viete naspamäť, tak by z Vás nemal vychádzať mechanicky, tvárte sa preto prirodzene. Prejavom nerecitujete báseň, ale komunikujete s verejnosťou. Najlepšie je učiť sa text pomocou záchytných bodov a nie celkom naspamäť. Publikum by nemalo vyrušovať, no realita býva iná. Z tohto dôvodu sa musíte postarať, aby ste zaujali. Sem-tam zmeňte intonáciu hlasu, povedzte niečo zábavné alebo zaujímavé, oslovte obecenstvo otázkou. Rečniť by sme sa mali naučiť už v škole, no aj tak si v dospelom veku platíme drahé kurzy, ktoré nás majú naučiť rečniť na verejnosti a komunikovať s ľuďmi. Je chyba v nás, keď sme ako žiaci mali iné záujmy, alebo je to v učiteľoch, ktorí sami nevedeli rečniť? S rečnením sa spája aj prezentovanie. Nech je Vaša prezentácia akokoľvek skvelá, bez štýlového okomentovania to nemá šťavu. Vo väčšine prípadov je chyba v našej sebadôvere a v našom podvedomí. Skúste si pozrieť tieto videá a potom prehodnoťte svoje doterajšie konanie:

Reč tela treba vedieť čítať i písať

Pokiaľ chcete vedieť komunikovať s ľuďmi a dosiahnuť úspech, tak nesmiete obísť porozumenie reči tela. Niekedy ani nemusíte prehovoriť a okolie vie, ako sa práve cítite. Reč tela je veľmi silný, multikultúrny, efektívny a veľmi rýchly nástroj komunikácie. Pokiaľ Vám skutočne záleží na dokonalej komunikácií, tak by ste nemali vedieť reč tela iba čítať, ale rovnako aj písať. Vlastnými gestami ľudí prijímate alebo odpudzujete. Ponúkané videá Vám odľahčenou formou o reči tela čo-to napovedia.

Dobrý podnikateľ by tiež nemal zabúdať na technológie zajtrajška, medzi ktoré zaručene patrí aj správa kvalitnej webstránky. Ak máte záujem o lacný webhosting, tak kliknite SEM . Iba vtedy, keď sa o Vás vie, môžete začať komunikovať.

Zdá sa Vám záľuba, ktorej podstatou je práca s ľuďmi, náročná? Záleží iba na tom, ako to vnímate. Ak správne pochopíte, o čom to všetko je, tak skutočne začnete napredovať. Váš biznis porastie a celkom pokojne sa môže stať, že si budete môcť naplno vychutnať všetky slasti života. To, čo vďaka svojej iniciatívne v prvých rokoch zasejete, môžete v nasledujúcich žať. Vyniesol Vám už biznis dosť a vy zvažujete odchod zo scény? O predaj spoločnosti (či kúpu novej) sa postará aj onlineinvest.sk?

Prajeme Vám, aby ste pri dosahovaní svojho cieľa nikdy nestratili svoju tvár a vedeli zvoliť tú správnu cestu komunikácie. Stačí sa len pozerať a počúvať ľudí okolo seba.

Foto: sxc.hu

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama