16.09.2013

Keď zistíte, v čom tkvie pointa Livingdolls (živých bábik), mnohým z vás naozaj zostane stáť rozum. V redakcií Hobbyportalu vás zoznamujeme aj s bizarnými koníčkami a toto je jeden z nich. V žiadnom prípade vás nechceme nútiť, aby ste to skúšali (plastické operácie už vôbec nie). No napriek tomu vám prinášame príbeh bizarných osôb nežného pohlavia s takmer porcelánovou pleťou, veľkými guľatými očami, osím driekom a patrične upravenými vlasmi. Také sú Livingdolls.

Dakota Rose, fenomén, ktorý delí ľudí na dva tábory

Dakota Rose, fenomén, ktorý delí ľudí na dva tábory

Ako bábiky

Snaha človeka byť navonok niekým iným, ako v skutočnosti je, sprevádza ľudstvo od vekov. Neboli to len indiáni niektorých starých kmeňov, ktorí svoje tváre pri posvätných rituáloch maľovali a brali na seba podobu zvierat, ale napríklad aj japonské gejše, ktoré svojim zovňajškom naozaj pripomínali skôr porcelánové bábiky, ako živú bytosť. Ako šiel čas, tieto snahy nikdy z človeka nevyprchali. S érou Michaela Jacksona mnohí zistili, že spojením permanentného make-upu a niekoľkých plastických operácií sa dá výzor zmeniť prakticky na nepoznanie a nie je to záležitosť len na pár dní, skôr na celý život.
Aká je súčasnosť? Nie je nič neobvyklého, ak sa mládež snaží podobať na svoje herecké či spevácke idoly. Divné však je, ak sa dievčatá chcú podobať bábikám, vrátane najslávnejšej Barbie a sú ochotné pre to urobiť čokoľvek. Sú odhodlané premeniť svoju prirodzenú krásu za neprirodzenú napodobeninu bábiky. Je to v pohode, ak si vystačia s make-upom, kontaktnými šošovkami, parochňami a umelými riasami. To všetko sa dá zmyť, vrátiť späť. Existujú však dievčatá a ženy, ktoré volia radikálnu zmenu. Sú ochotné ľahnúť si pod nôž plastického chirurga a to aj niekoľkokrát po sebe a nechať si urobiť plastické operácie tváre, nosa, brady, očných viečok aj celej lebky. Neváhajú si dať zväčšiť prsia,vybrať pár spodných rebier, aby ich pás bol štíhlejší, podstupujú liposukcie a tiež veľmi bolestivé predlžovanie nôh. Také sú Livingdolls. Predstavíme si najznámejšie z nich.

Začalo sa to (ako inak) v Japonsku

Naoko Kamijo

Naoko Kamijo

Prvou hviezdou podivného trendu, ktorý je dnes koníčkom, životným štýlom a extravaganciou najhrubšieho zrna v jednom sa stala pred rokmi dnes 22 ročná japonka Naoko Kamijo. V útlom veku si predsavzala, že bude iná. A tak každé ráno vstávala už o piatej hodine a minimálne dve hodiny stála pre zrkadlom, aby si nalepila umelé riasy, predĺžila vlasy, založila špeciálne kontaktné šošovky, naniesla očné tiene a púder, ktorý dodal jej pleti neprirodzene hladký vzhľad. Tento trend však vďaka sociálnym sieťam a internetu veľmi rýchlo preskočí oceán a stane sa po pár mesiacoch malým svetovým fenoménom. Malým preto, že v súčasnosti nie je Livingdolls až tak veľa v porovnaní z inými „babskými“ záľubami. Ako sa dnes Naoko díva na lavínu, ktorú spustila? „Určite som nebola prvá, mala som len to šťastie, že si ma ľudia všimli. V skutočnosti som nechcela byť bábikou doslova. Nie som veľmi pekná, ale zbožňujem tvoriť samu seba. Chcela som byť iná, krajšia, byť na nepoznanie. S bábikovským výzorom to bolo presne to, čo som očakávala.“ V roku 2010 sa na jednej strane prevalila vo svete bábikovská mánia, na druhej strane prišli varovania. Dr.Gray, riaditeľ kliniky britskej CBT varoval, že prílišný dôraz na fyzický vzhľad môže byť potenciálne škodlivý zvlášť pre mladé dievčatá. Katastrofálne následky vlastných premien sa odzrkadlia v psychike – podporia úzkosť, depresie a poruchy príjmu potravy v neskoršom živote. Varovania však nepadli na úrodnú pôdu. Stále väčšie množstvo japonských dievčat chcelo vyzerať, ako bábiky. Spočiatku bolo ich snahou zakryť svoju ženskosť a sexualitu pod masku roztomilého stvorenia. Už o rok však nastal presný opak. Silikónové implantáty, ktoré zväčšili takmer ešte detské prsia, kolagenové injekcie do pier, nácvik „vypučeného“ zadku – to všetko urobilo z „bábik“ objekt sexuálneho záujmu. Rok 2010 bol zároveň rokom, kedy sa trend Livingdolls objavil s nebývalou razanciou v Amerike.

Charlotte Hothman

V 25 rokoch by ženy už mali mať dosť rozumu na to, aby sa pripravovali na úlohu matiek (ak nimi už nie sú), alebo aby venovali svoj čas zmysluplným záľubám. Charlotte Hothman má 25. V tomto veku je posadnutá svojou zbierkou Barbie natoľko, že sa rozhodne stať jednou z nich: „Mnoho mužov mi vravelo, že som pekná, no ja som nikdy so svojim výzorom spokojná nebola. Chcelo to nejakú radikálnu zmenu a ja som v hlave prebrala všetky možnosti. Byť ako Barbie zvíťazila. Táto bábika je dokonalá. Niekto ju berie, ako kus umelej hmoty, ktorej sa dajú vykrútiť ruky a nohy. Ja som ju od mala brala, ako spoločníčku…“ Bez urážky – z tohto vyjadrenia vyplýva, že slečna Charlotte to zrejme nemá v hlave všetko v poriadku. To však nemení nič na skutočnosti, že za svoju premenu vyhodila státisíce dolárov a stále svoj vzhľad dolaďuje. Na druhej strane musíme priznať, že jej to po premene celkom pristane.

Takto sa Charlotte zmenila na barbie

Takto sa Charlotte zmenila na barbie

Venus Palermo

Aj Európa má svoje Livingdols. Hviezdou medzi nimi je určite Vanessa Palermo. Vo svojich pätnástich rokoch na výlete v Japonsku úplne prepadá tomuto trendu. Neskôr sa vyjadrila: „Vždy som nosila voľnejšie šaty s volánikmi a vlasy vo vrkôčikoch. Nevedela som, prečo, jednoducho sa mi to páčilo. Až v Japonsku som zistila, prečo to tak je. Ja proste taká chcem byť.“ V súčasnosti je hviezdou internetu, kde v desiatkach videonávodov ukazuje svojim nasledovníčkam, ako sa zmeniť na Livingdoll.Jej tvár a postava sú akoby vystrihnuté z Japonských komixov.

Vanilla Chamu

Vráťme sa na chvíľu späť do Japonska. Vanilla Chamu pre zmenu zbožňuje staré francúzske porcelánové bábiky. A pomaly sa stáva jednou z nich. S premenami začala , ako 19 ročná. Dnes síce tají priam úzkostlivo svoj vek, no odhadom má okolo 25. Pred časom ktosi vyhrabal jej fotku z dávnych čias, keď ešte chodila do školy. V súčasnosti by nikto v japonskom dievčatku s trochu bojazlivým výrazom v tvári nehľadal celebritu menom Vanilla. Na plastické zákroky už minula celý majetok. Má ich za sebou 30 za približne 10 miliónov japonských jenov, čo je približne 100 000 amerických dolárov. Do svojej úlohy sa naplno vžila. Japoncov zdraví „bonjour“ a tvrdí, že je z Versailles. Kyarakutaa seikei je japonský výraz pre plastickú chirurgiu a Vanilla je rozhodnutá navštevovať tieto zariadenia, až kým nebude dokonalá. Zatiaľ sa skôr podobá na „anime“ postavy z japonských filmov, ako na bábiku. Posledné fotografie však ukazujú mierny posun k splneniu jej sna. Vanilla má za sebou niekoľko operácií očných viečok, nosa, brady a lebky, ale aj také procedúry ako je liposukcia alebo implantácia rias. Ani to jej však k spokojnosti nestačí. Nedávno si nechala voperovať silikónové prsné implantáty a teraz si chce dokonca nechať predĺžiť nohy. V rodnej krajine je už celebritou. Má za sebou veľké množstvo televíznych vystúpení a začína kariéru speváčky.

kto by bol povedal, že z bojazlivej Vanilly vyrastie takáto Livingdoll?

kto by bol povedal, že z bojazlivej Vanilly vyrastie takáto Livingdoll?

Katie Lawrence

20 ročná Londýnčanka je posadnutá premenou do japonskej bábiky z anime komiksov: „Doslova milujem tie ich veľké guľaté oči. Nepotrebujem na svoju transformáciu plastické operácie, no kým si nasadím špeciálne kontaktné šošovky a dve sady umelých rias, trvá to spolu s líčením veľmi dlho.“ A keďže Katie sa zaprisahala, že nebude popierať svoju identitu, ponecháva si na tvári piercingy, ako svoj znak. Trochu bizarné, nie?

Dakota Rose

Dnes už fenomén medzi Livingdolls. Jej najsilnejšia fanúšikovská základňa pokrýva oblasť Číny, Vietnamu, Japonska, Kórey a Saudskej Arábie a mnohých iných krajín. Vedie si svoj osobný blog, poskytuje videonávody, žije a správa sa, ako hviezda prvej veľkosti. Vo svete je tiež známa ako KotaKoti . Podľa niektorých zdrojov má 23 rokov, hoci na ne vôbec nevyzerá. Na svet má svojské názory a tlačidlo „like“ na sociálnych sieťach by rada vymenila za „kill“ . K svojmu výzoru sa vyjadruje podobným štýlom: „Pozrite sa, koľko chodí po svete kreatúr, ľudí, ktorí sa o svoj zovňajšok nestarajú , zapáchajú a majú hnisavé vyrážky. A nič sa nedeje. Nikto si ich nevšíma. A potom sa objaví niekto, ako ja – upravený, oblečený…a odrazu sú toho plné noviny. Mám svoj štýl a nemienim sa ho vzdať. Nech si kuvikajú trebárs všetci. Nerobím to pre nich, ale pre seba!"

Čo dodať?

Na to, kde v podstate mladé dievčatá zoberú desiatky tisíc dolárov na plastické operácie nevieme ani pri najlepšej vôli nájsť spoľahlivú odpoveď. To čo vieme, sú názory odborníkov, ktorí si tento trend začali všímať. A nepovažujú ho za šťastnú voľbu. Z niektorých Livingdolls sa stali celebrity, zarábajúce veľké peniaze za vystúpenia v rôznych show. Už nezáleží na vzdelaní, talente či inteligencií. No lekári sú presvedčení, že extrémny dôraz, kladený na fyzický vzhľad by mohol mať v budúcnosti následky, rovnajúce sa katastrofe. Nevynímajúc poruchy príjmu stravy a množstvo psychických problémov, depresií a stavov úzkosti. Zatiaľ ani jedna zo živých bábik neberie tieto varovania vážne. Otázne je dokedy.

VIDEONÁVOD NA LÍČENIE PODĽA DAKOTY ROSE

Foto: everyjoe.com, renunganharian-cahaya-bangsa.blogspot­.com, panorama.com.ve, galleryshooter.com, galleryshooter.com,

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Ivan Nôta 25.09.2013 13:14
Ivan Nôta
Ela napísal:

Teda táto tupá, sexistická veta: "V 25 rokoch by ženy už mali mať dosť rozumu na to, aby sa pripravovali na úlohu matiek (ak nimi už nie sú), alebo aby venovali svoj čas zmysluplným záľubám."... predpokladám, že autor je CHLAP, všakže Ivan?! My ženy môžeme v akomkoľvek veku mať dosť rozumu na hocičo, a nikto netvrdí, že MATERSTVO je vec, po ktorej všetky bezhranične túžime a cielene sa na to pripravujeme. Mám 24, a materstvo na háku, tak, ako väčšina mojich rovesníčok. Nie je to možno dobré pre potenciálne dieťa (teraz máme fyziologicky asi najvhodnejší vek na počatie zdravého dieťaťa a dosť síl a nervov ho aj vychovať), ale svet je už dávno inde ako v 18. storočí niekde na gemerskej dedine, keď jediná úloha ženy bola dávať deti (najlepšie synov) a starať sa o kuchyňu a dom.

Ja sa vo svojich 44 rokoch pripravujem na smrť a pritom nehovorím, že umriem zajtra. Sexistické na tej vete nie je podľa mňa nič. Slovo pripravovať neznamená rodiť - akurát to,že by nás v živote nemalo nič zaskočiť a tak ten, kto nemyslí vo svojich 25 na to (a teraz myslím nielen ženy, ale aj mužov), že raz bude rodičom, môže mať materstvo a otcovstvo na háku, no dovolím si neskromne tvrdiť, že "nepripravených" rodičov nám veselo pribúda - a nie je to dobré. Iné je, ak dá človek prednosť kariére pred rodičovstvom a svoj život tomu podriadi - plánuje a vidí do budúcnosti. Ak si však niekto pod slovom kariéra predstavuje zbieranie Barbiniek a snahu podobať sa im, považujem to za mierne povedané hm...neprirodzené?

Ela (Neregistrovaný užívateľ) 19.09.2013 10:37
Ela

Teda táto tupá, sexistická veta: "V 25 rokoch by ženy už mali mať dosť rozumu na to, aby sa pripravovali na úlohu matiek (ak nimi už nie sú), alebo aby venovali svoj čas zmysluplným záľubám."... predpokladám, že autor je CHLAP, všakže Ivan?! My ženy môžeme v akomkoľvek veku mať dosť rozumu na hocičo, a nikto netvrdí, že MATERSTVO je vec, po ktorej všetky bezhranične túžime a cielene sa na to pripravujeme. Mám 24, a materstvo na háku, tak, ako väčšina mojich rovesníčok. Nie je to možno dobré pre potenciálne dieťa (teraz máme fyziologicky asi najvhodnejší vek na počatie zdravého dieťaťa a dosť síl a nervov ho aj vychovať), ale svet je už dávno inde ako v 18. storočí niekde na gemerskej dedine, keď jediná úloha ženy bola dávať deti (najlepšie synov) a starať sa o kuchyňu a dom.

Prihlásenie
 
 
Reklama