30.05.2018
(Platená inzercia)

Či už ide o materiál, polotovary alebo o uskladnenie tovaru, vo výrobných a obchodných firmách môžete mať na sklade stovky až tisícky položiek. Zorientovať sa v nich môže byť problém. Ako ich teda efektívne uskladniť, najmä keď váš skladový priestor nie je nafukovací?

Preč s neporiadkom

Pravdepodobne máte prehľad o tom, aké druhy a množstvo zásob v sklade máte. Viete však aj to, kde je ktorá položka uložená? Vo firmách sa to často zabúda, čo vedie k zbytočným stratám času pri dohľadávaní materiálu alebo výrobkov a nízkej efektivite práce v sklade.
Základom riešenie ja logicky roztriediť jednotlivé zásoby do príslušných skladových miest. K tomu veľmi dobre poslúžia policové regály. Položky určite označte na regáli štítkom s popisom a nemôže sa stať, že by ste v tom mali chaos. Navyše policové regály majú často aj kolieska, vďaka ktorým ich môžete podľa potreby presúvať.

Praktický informačný systém

Užitočný je aj informačný systém, v ktorom sa na základe reality každej položke priradí jej skladová pozícia. Keď má potom skladník vydať nejaký konkrétny materiál alebo výrobok, stačí, keď sa pozrie do systému a okamžite vie, kde ho nájde. Rovnako tak to platí aj pri naskladňovaní položiek. Informačný systém skladníkovi poradí, do ktorej časti skladu konkrétny výrobok treba umiestniť. Sledovanie skladových pozícií pomáha znižovať chybovosť pri vydávaní materiálu na minimum.

Majte prehľad o exspiračných lehotách

Veľmi častým problémom väčších skladov býva nedostatočný prehľad o exspirácii jednotlivých položiek v skladových zásobách. Zásadné to môže byť nielen v potravinárstve, ale napríklad tiež v lekárenstve. Ak túto stránku riadenia skladu opomeniete, môže sa stať, že skladníci vydajú materiál, ktorý majú hneď po ruke. V zadnej časti regálov sa potom môžu hromadiť položky, ktorým končí záruka.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama