12.06.2012

Hobby – slovíčko, ktorým sa označujú koníčky a záľuby . Má ich takmer každý človek. Niekto zbiera známky, iný miluje rybárčenie, ďalší je fanatik do automobilov. Existujú však koníčky, ktoré sú (mierne povedané) nie celkom normálne. Hobbyportal vás s niektorými z nich zoznámi.

Mŕtvy muž

Pomyselnému rebríčku najbizarnejších hobby kraľuje chlapík menom Chuck Lamb (49). Už samotná prezývka tohto muža veľa napovie – Dead Body Guy. Chuck sa totiž veľmi rád hrá na mŕtveho. Navyše sa pri tejto činnosti fotí, filmuje a „výsledky“ svojho snaženia zverejňuje na vlastnej stránke www.deadbodyguy.com , ktorú založil v roku 2005. Naaranžované pózy mŕtveho Chucka prilákali len za prvý rok na túto stránku neuveriteľných 32 miliónov ľudí, medzi ktorými bolo niekoľko novinárov a redaktorov. Títo mu zabezpečili svojimi článkami a videami ešte väčšiu publicitu. Chuck hovorí o svojej motivácií takto:„Vždy som chcel hrať vo filme, alebo v televízií. Nemám však žiadne herecké skúsenosti a ani dobre nevyzerám. Zvolil som teda takýto spôsob. Robiť mŕtveho ma neskutočne baví.“ Trochu zvláštne vyznanie od otca šiestich detí.

Strkač

Nie, nie je to preklep. Paul Yarrow (44) sa tiež tak, ako Chuck Lamb veľmi rád objavuje v televízií. Používa však na to inú metódu. Strká sa do obrazu. Doslova striehne, kedy sa na verejnom priestranstve objaví televízny štáb a „náhodou“ sa ocitne v obraze. Nespočetnekrát sa objavil v živom vysielaní Sky News, BBC, ITV a Channel4. Jeho priatelia sa mu smejú, že mu v správach patrí dohromady viac priestoru, ako redaktorom. No cieľavedomosť s akou svoju záľubu vykonáva je obdivuhodná. „Som všade tam, kde sa niečo deje,“ hovorí s úsmevom: “Pôvodne som nechcel, aby ma ľudia poznali. Chcel som byť vždy len tým tučným a plešatým chlapíkom v pozadí. Novinári ma však vypátrali a zverejnili moje meno. Nehnevám sa však na nich. Teraz mi píšu hoci aj 14 ročné deti s tým, že som pre nich legenda.“

Žalobaba

Jonathan Lee Riches trávi svoje dni za zamrežovaným oknom svojej cely vo federálnej väznici v Kentucky a zrejme sa tam veľmi nudí. Jeho koníčkom je totiž podávanie žalôb na každého, kto sa mu len trochu menej vidí. Podal ich stovky a zapísal sa tak aj do Guinessovej knihy rekordov. Samozrejme, vzápätí zažaloval aj túto knihu, resp. ľudí, ktorý stoja za jej vydávaním. Vraj nemajú právo zverejňovať jeho hobby a výsledky jeho práce. Podľa lekárov je Jonathan duševne chorý, no vo svete má mnoho fanúšikov, ktorí v napätí čakajú, koho najbližšie zažaluje. Doteraz stihol zažalovať napríklad bývalého prezidenta USA George W. Busha, Britney Spears, Marthu Stewart, somálskych pirátov, budhistických mníchov, iránskeho prezidenta a podobne. Nezastaví sa pred ničím. Svedčia o tom žaloby na Nostradama, Platóna, ale aj na Eiffelovu vežu, Lincolnov pamätník, Trojmíľový ostrov (Three Mile Island) či maslovú náhradu zvanú I Can't Believe It's Not Butter! (Nemôžem uveriť, že to nie je maslo!)

Zberateľ nechtov

Myslíte si, že Dead Body Guy z úvodu tohto článku má nechutnú záľubu? Predstavíme vám muža, ktorý ju má ešte nechutnejšiu. Will Chatham zbiera totiž ľudské nechty (a to nielen svoje). S ich zhromažďovaním začal už v roku 1983 a do dnešných dní sa mu zbierka utešene rozrástla. V roku 2002 mu časopis Weekly News World zabezpečil svojim rozsiahlym článkom o jeho hobby celkom slušnú popularitu. Will si na svojej sláve zakladal tak veľmi, že vymyslel „obrad lízania nechtov“. Robí pri ňom presne to, čo vidíte na obrázku. Video z tohto obradu bolo pár týždňov aj na Youtube, no potom ho stiahli s odôvodnením, že je šokujúce. Will sa však tomu smeje: “Čo je šokujúce na obhrýzaní nechtov? Nič. Nevidím rozdiel, medzi ich obhrýzaním zaživa na prste, alebo lízaním už odhryznutých.“ Neprezradil však, či na spomínanom videu oblizuje len svoje, alebo aj cudzie nechty.

Tetovač áut

Li Zongxiong je obyčajný dôchodca z Taiwanu, majiteľ autodielne na zaslúženom odpočinku. Známi ho poznaljú, ako večného dobráka, tak trochu utiahnutého. Napriek tomu, že má len základné vzdelanie, v roku 1999 šokoval svoje okolie novou záľubou. Tetovaním áut. Odvtedy popísal svoje dve nákladné a jedno osobné auto budhistickými textami. Popísal ich takmer všade a nevynechal ani spätné zrkadlá, okná či poznávacie značky. Aby toho nebolo málo, texty „vytetoval“ aj na svoj motocykel. Neskôr priznal, že si s tým spôsobil problémy, pretože jeho syn Li Liasheng mu zakázal kúpiť nové autá v strachu, že aj tie popíše bez ohľadu na to, koľko stáli. Jeho vnuk mu však sľúbil, že keď vyrastie a zarobí nejaké peniaze, kúpi mu celý autobus, aby mohol v „tetovaní“ pokračovať ďalej.

Štrikované prsia

Rhone Emery je zdravotná sestra v Sussexe. Jednou z náplní jej práce je učiť mladé mamičky, ako dojčiť. Raz sa zverila svojej matke, 84 ročnej Audrey Horncastle s tým, že jej chýba nejaká pomôcka, na ktorej by spôsob dojčenia ukázala. Akčná babička neváhala a uplietla jej prsia z vlny. Úspech mali naozaj nečakaný a tak sa stalo, že za tri roky uzrelo svetlo sveta viac, ako 100 vlnených pŕs. Audrey Horncastle svoje „modely“ predáva veľmi lacno, pýta za ne iba toľko, koľko stála vlna potrebná na ich upletenie.

Foto: deadbodyguy.com , bannedinholly­wood.com, thesmokinggun.com, weirduniverse.net, leisure.ezine­mark.com, coolplaneta.com

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 2


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Milan Švidroň 12.06.2012 19:20
Milan Švidroň

S tými nechtami je to fuuuuuuuuuj. Počul som však aj o chlapíkovi, ktorý sa už roky každé ráno odfotí a svoje fotky (portréty)si lepí na stenu. Má ich tam už tisíce a každý deň sa tak môže pozrieť, ako pomaličky stárne. Rozdiel medzi prvou a poslednou fotkou je viditeľný. Určite je takýchto hobby oveľa viac, no tieto sú fakt asi najbizarnejšie.

Prihlásenie
 
 
Reklama