21.10.2013

Skúsme si položiť otázku, ako vyzerá drsný chlap alebo aspoň ten, kto sa ako „drsniak“ tvári. Možno si predstavíte muža s cigarou v ústach, whisky v ruke, drahou motorkou a svalmi. Sú to však skutočné znaky drsnosti či tvrdosti? Moderný muž vie, že zaujať sa dá aj inak ako nedostupnou nálepkou. Okrem iných vecí, ktoré Vám asi teraz napadli, sem patrí tiež veľmi extrémne, adrenalínom nabité a vysoko drsné hobby.

„Attack“ ako nezabudnuteľný zážitok

Hranice ľudskej vynaliezavosti, zdá sa, nemajú medze. Občas príde niekto s tak uleteným nápadom, že sa z toho stane razom davové šialenstvo. Aj Váš chlap už skúsil bungee jumping, padák či šialenú jazdu v aute? Neprestajne sa mu búria hormóny a všetko mu pripadá neuveriteľne nudné? Čo takto darovať mu zážitok, ktorý sa stal vo svete akousi výstrednou záľubou a symbolom extrémneho životného štýlu? Na vrchole adrenalínového rebríčka dnes stojí nebezpečenstvom presiaknutá zábava „Attack“ – prepad alebo únos. Samozrejme, všetko je fingované, ale autentické. Ako to celé vlastne funguje? Na niekoľko hodín Vás unesie skupinka vydieračov. S kompromismi však nerátajte. Pokiaľ chcete zažiť uveriteľné napätie, tak sa s Vami nebude nikto babrať. Ak sa bojíte, tak do lesa nelezte. Hoci sa tento druh adrenalínového napätia ráta medzi zábavu, tak do smiechu Vám rozhodne nebude.

Všetko musí vyzerať 100 % dôveryhodne. Dôležité je, aby bola akcia rozplánovaná presne a štýlovo ako hodinky, detailne minútu po minúte. Ak si túto neobvyklú darčekovú službu objednáte sami, alebo ju očakávate ako dar od známych, tak všetky úskalia znesiete s nadhľadom. No čo, keď Vás chce takouto formou niekto prekvapiť, dať Vám príučku, alebo nastaviť akési zrkadlo, aby ste si uvedomili, či ste skutočne až tak drsní? Vy o ničom netušíte a pri odchode z práce, nákupe či pri káve s priateľmi Vás unesie prepadové komando.

Hra, ktorá metie aj políciu

Na čo sa môžete pri fingovanom únose „tešiť“? Aj keď sú vulgarizmy i fyzická šarvátka samozrejmosťou, všetko sa koná v rámci normálu. Otázkou však zostáva, čo je v prípade určitého druhu masochistickej hry ešte normálne. Prepadové scenáre už neraz zmiatli samotnú políciu. Kvôli uveriteľnosti je tu ale dôležitá aj jej úloha. Podaktorí to riešia falošnými obrannými zložkami, no pre väčší efekt a napätie neraz zapoja aj tie originálne.

Po incidente v Plzni, kedy priaznivci tzv. airsoftu – teda zábavy, ktorá simuluje činnosť prepadového komanda s využitím vzduchových zbraní, sa od niektorých extrémov upustilo. Mohlo by sa celkom pokojne stať, že zmätený policajt idúci práve okolo miesta, kde sa koná únos či prepad, vytiahne svoju zbraň a do únoscu napáli ostré náboje. Druhou stranou mince je i to, že kým sa policajti zaoberajú falošným únosom, uniká im niekde možno skutočný problém. A čo keď sa do toho celého zapletie civilista? Takéto výtržníctvo by mohlo privodiť skutočnú katastrofu. No to je práve ono. Napätie, nebezpečenstvo, zrýchlený tep.

Kupujete si strach?

Skutočne sme na tom v súčasnosti tak, že si musíme strach kupovať, alebo ho vyhľadávať? U nás je tento druh zábavy ešte takpovediac v plienkach, no v Amerike je klient ochotný vyplatiť za fyzické trápenie a strach aj sumu vyššiu ako 1500 dolárov. Ešte pred nedávnom chodili Európania za týmto druhom zábavy práve do krajiny neobmedzených možností, v ktorej nie je nič zakázané. Čo sa stane tu, akoby sa nikdy nestalo. Zostanú Vám iba spomienky a vzrušujúce mraučanie, keď si na svoj zážitok spomeniete. Aj keď simulovaný únos využíva rôzne druhy menej či viac sadistických metód, vždy je na začiatku dohodnuté slovo, ktoré klienti vyslovia vtedy, keď chcú hru ukončiť. V niektorých prípadoch si môžete dokonca sami vymyslieť scenár. Čo takto stať sa agentom 007 alebo unesenou hviezdou? Chcete sa na akciu pripraviť vo vysokom štýle a vyzerať tak neodolateľne a nebojácne ako legendárny James Bond? Potom Vám odporúčame kliknúť si SEM.

Pokiaľ Vás takýto štýl zábavy zaujal, tak môžete osloviť napríklad aj spoločnosť Adrop (adrop.cz/unos-komandem). Slabšie povahy si smú zvoliť „light attack“, kedy sa obeť prevezie na základňu a tam sa všetko vyjasní. Tu potom prebehne záverečná oslava. Celá „sranda“ trvá iba pár minút, no minimálna čiastka za prepad Vás vyjde na 15 000 českých korún. Ale môžete si byť istí, že obdarovaný na takýto darček nezabudne. Únos komandom ako darček si tiež môžete objednať na dejtonej.cz/da­rek/unos-komandem. Asi netreba zdôrazňovať, že takáto fikcia je určená iba pre osoby staršie ako 18 rokov. Na celú „šarádu“ väčšinou dozerá psychológ i lekár. Pokiaľ útok očakávate, tak si môžete nervy posilniť aj výživovými doplnkami. Jednou z najdôležitejších faktorov je zachovať si chladnú hlavu. Hoci atak očakávate, môže sa stať, že zostanete v nemom úžase a šoku. Ak organizátor uzná, že takýto darček nie je pre istú osobu vhodný, tak môže akciu odmietnuť. Sezóna a počasie nehrá pri objednávke žiadnu rolu. Počet účastníkov je obmedzený väčšinou na maximum 30 osôb.

Ste si sebou istí?

Tak ako? Dali by ste sa nahovoriť? Viete zvládať strach a stres? Čože, vy ich vyhľadávate? Ste odvážni a skutočne drsní? Ste psychicky i fyzicky natoľko fit, že si môžete dovoliť takýto šok? Alebo sa zhodneme na tom, že predsa je len lepšia tá „nevinná“ drsnosť s cigarou v ústach, whisky v rukách a ukážkovými svalmi? Ak Vás tento druh zábavy oslovil, tak si celkom pokojne rezervujte termín Vášho únosu. Myslíte si, že toto je už skutočne priveľa? Rozhodnutie je iba na Vás. Prajeme veľa šťastia pri hľadaní tej najštýlovejšej mužnosti.

Foto: sxc.hu, moviez.webz.cz

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama