18.04.2010

Zdravie

Pi veľa vody, jedz raňajky ako kráľ, obedy ako princ a večere ako žobrák. Jedz viac jedla, ktoré rastie na stromoch a kríkoch a jedz menej jedla, ktoré je spracovávané. Ži s tromi E – Energia, Entuziazmus, Empatia. Hraj viac hier (pozor však na závislosť). Čítaj viac kníh, ako v roku 2009. Seď v tichosti aspoň 10 minút každý deň. Spi najmenej 7 hodín. Prechádzaj sa 20–30 minút každý deň a usmievaj sa pri tom.
jahoda.jpg

Ako sa stať osobnosťou

Neporovnávaj svoj život s druhými. Vôbec nemáš tušenie, o čom je ich cesta životom. Neprechovávaj negatívne myšlienky alebo veci, ktoré nemôžeš kontrolovať. Namiesto toho venuj svoju energiu prítomným pozitívnym momentom. Neprepracúvaj sa. Udržuj si svoju hranicu. Neber sa tak vážne. Nikto iný Ťa tak vážne neberie. :-) Nemíňaj svoju vzácnu energiu na ohováranie. Snívaj viac, kým nespíš. Závisť je strata času. Už máš všetko, čo potrebuješ. Zabudni na to, čo sa stalo v minulosti (odovzdaj to). Nepripomínaj svojim blízkym chyby z minulosti. To zničí Tvoju prítomnú radosť. Život je príliš krátky na to, aby sme nenávideli druhých. Prestaň nenávidieť. Vyrovnaj sa so svojou minulosťou, aby neovplyvňovala Tvoju prítomnosť. Nikto nemá moc nad Tvojou radosťou okrem TEBA. Uvedom si, že život je škola a si tu, aby si sa učil. Problémy sú jednoducho súčasťou životopisu, ktoré sa objavujú a miznú ako algebra class, ale lekcia, ktorú sa z toho naučíš bude na celý život. Usmievaj sa a smej sa viac. Nemusíš vyhrať každý spor. Súhlas nesúhlasu.

Správaj sa

Volaj často svojej rodine. Každý deň daj niečo dobré druhým. Odpusť všetkým všetko. Tráv čas s ľuďmi nad 70 rokov a pod 6 rokov. Pokús sa každý deň vyčariť úsmev na tvárach aspoň 3 ľudí. To čo si o Tebe myslia druhí nech Ťa vôbec nezaujíma. Tvoja práca sa o Teba nepostará, keď si chorý, tvoji priatelia áno. Buď s nimi v kontakte.

Život


Rob správne veci! Vyhoď všetko, čo nie je nápomocné , krásne alebo potešujúce. Akokoľvek dobrá alebo zlá je situácia, zmení sa… Nezáleží na tom ako sa cítiš, vstaň, obleč sa a ukáž sa. To najlepšie ešte len príde. Keď sa ráno zobudíš živý, ďakuj za to (nemusíš Bohu, ale povedz si jednoducho, že si rád zato, aký si, že si sa mohol zobudiť do nového dňa…) Tvoje najhlbšie ja je vždy radostné. Tak buď radostný.

A nezabudni. Ak by sa takto správali všetci ľudia okolo teba, život by bol takmer dokonalý. Tak sa snaž čo najviac a budeš mať lepší život aj TY!
zdroj: endy.sk

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 1


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Štefan Lazorčák 19.04.2010 12:47
Štefan Lazorčák

velmi pekne napisany clanok :) a suhlasim s nazormi autora :P

Prihlásenie
 
 
Reklama