30.08.2017
(Platená inzercia)

Vtipov o menopauze, alebo ľudovo nazývanom prechode sme už všetci museli počuť desiatky. No vedeli ste, že aj muži majú svoju verziu prechodu? Volá sa andropauza a jej príznaky sa prejavujú skoro u každého druhého muža po 50tke!

Veľa štúdií sa dnes háda o tom či tzv. „mužský prechod“ existuje, no štúdie za posledných niekoľko rokov dokazujú, že na tom niečo je. Muži vo všeobecnosti zmeny na svojom tele a mysli pripisujú starnutiu, no niekedy tieto príznaky netreba prehliadať a otočiť sa na odborníka. Andropauza je spojená s poklesom testosterónu, ktorý sa môže prejavovať nasledovne:

problémy s potenciou,
zníženie ochlpenia, únava,
znížená sexuálna aktivita,
zhoršenie fyzickej kondície,
problémy so spánkom,
depresia alebo náladovosť,
bolesti kĺbov alebo svalov,
neschopnosť "užívať si život”,
nadmerné potenie, suchosť kože a anémia

Najčastejším problémom spojeným s mužským starnutím sú problémy s potenciou. Komplikácie, ktoré prináša, sú pre veľa mužov materiálom nočných môr. Dochádza tu k poklesu mužských pohlavných hormónov, ktorý sa dá liečiť podávaním hormonálnych preparátov, no to vyžaduje dôkladnú lekársku prehliadku. Namiesto toho, aby sme sa tvárili, že tento problém neexistuje, mali by sme sa o ňom viac vzdelávať a informovať. V 21. storočí, by už žiadna téma nemala byť tabu, obzvlášť nie naše zdravie. Skúste teda vyhľadať kvalitné tabletky na potenciu, nie je to žiadna hanba! Tváriť sa, že sa nás starnutie netýka je nanajvýš arogantné a detinské. Namiesto toho sa postavte všetkým problémom čelom. Starnutie síce nezastavíte, ale viete viesť plnohodnotný život.

Okolo toho, či je mužská obriezka „liekom“ na zlepšenie mužskej potencie sa tiež už povedalo a napísalo veľa. Veľa mužov sa po obriezke sťažuje na zníženú citlivosť, iní si ju nevedia vynachváliť. Z lekárskeho hľadiska a z oblasti hygieny má veľa pozitív, no je to zásah do tela, ktorý je nenávratný a preto, si ho treba dôkladne premyslieť.

Ďalším nepriaznivým príznakom je zníženie ochlpenia, príležitostne spojené s vypadávaním vlasov. No aj s tým sa dnes už dá spraviť veľa. Na trhu je dostupných veľa vitamínov proti vypadávaniu vlasov, výživových doplnkov, ktoré vedia pomôcť nie len ako prevencia, ale vedia regenerovať pokožku a prispieť k rastu.

Nemusíte sa obávať kontaktovať svojho lekára, na tieto problémy a príznaky treba pozerať komplexne a pokiaľ ich na sebe badáte kontaktuje navštívte profesionála, ktorý príde na to, kde je v skutočnosti problém. Séria komplexných vyšetrení vám bude vedieť pomôcť a nasmerovať vás správnym smerom, no to že váš vek rastie, ešte nezanemená, že vy sa musíte vzdávať života tak, ako ho poznáte. Mladosť vám nikto nevráti, ale liečba a lekársky dozor vedia pomôcť k plnohodnotnému životu.

Foto:pixabay

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama