30.09.2018
(Platená inzercia)

Veľa z nás si chodí do zahraničia privyrobiť na sezónne brigády. Oberáme jablká, jahody, hrozno. Práca v skladoch je jeden z ďalších spôsobov ako si privyrobiť. Práca je síce fyzicky náročná, ale finančne uspokojujúca. Čo by ste teda mali vedieť pred tým než sa pre takúto brigádu rozhodnete?

Kondička

Určite sa na takúto robotu nedávajte ak nemáte výdrž a bojíte sa zašpiniť. Práca v skladoch nie je komplikovaná, no dobre sa pri nej zapotíte. Balenie krabíc, nakladanie paliet, pripravovanie objednávok, alebo obsluhovanie vysokozdvižného vozíka, ak ste na to kvalifikovaný. Nebojte sa, nemusíte vedieť ako fungujú trojfázové elektromotory, no ak budete robiť v sklade so súčiastkami možno sa niečo priučíte.

Dňom aj nocou

Nikto nechce robiť nočné, no príplatky za prácu v nesociálnych hodinách, to by chcel každý. Práca v noci môže byť vyčerpávajúca, budete si musieť zvyknúť na iný spánkový režim, ale nie je to nemožné. Nesnažte sa však fungovať na kávach a redbulloch, posuňte si čas vstávania, postarajte sa o to, aby ste mali aspoň 8 kvalitných hodín spánku, a ak na vás príde unavte, bojujte s ňou radšej vo forme zeleného čaju.

Bezpečnosť na pracovisku

Každé pracovné prostredie vyžaduje správnu obuv, odev a ochranné prvky. Ak pracujete v sklade nepodceňujte kvalitnú obuv a ochranné rukavice. Posledné čo chcete je, aby vám prešiel po prstoch vozík. Malé či veľké priemyselné kolieska vám pri nedostatku pozornosti môžu spôsobiť nepekné poranenia. Priemyselné kolieska sa využívajú v takmer každe prevádzke a odvetí – automobilovom, baníckom, hygienickom, potravinárskom, strojnom a výrobnom, či už ako kolesá u výťahov, výrobných liniek, polohovadiel, dopravníkov, alebo aj pojazdové koliesko pri nemocničnej posteli, tepelne odolné koleso v pekárňach, umývacích linkách, výrobných strojoch a podobne. Sú navrhované tak, aby vydržali veľký tlak a váhu, a vaše prsty nie sú z ocele.

No či už pracujete v sklade s kozmetikou, alebo so súčiastkami do motorov, určite nepodceňujte kvalitné kurzy prvej pomoci. Nie len v sklade, ale aj v kancelárii – všetci by sme mali ovládať základy prvej pomoci; nikdy neviete kedy ich budete potrebovať.

Práca v zahraničí

Ak ste sa rozhodli pracovať v zahraničí, určite nepodceňujte cestovné poistenie a poistenie pri úraze. Bezpečnosť dávajte vždy na prvé miesto. Necestuje s veľkou hotovosťou, informujte sa o možnostiach vášho bankingu v zahraničí, aké sú poplatky za platbu a výber. Vďaka mobilným aplikáciám dnes viete platiť v zahraničí bez poplatkov a meniť peniaze podľa najvýhodnejších kurzov.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama