28.01.2019
(Platená inzercia)

Novým trendom sa stáva tzv. „homeoffice“ alebo práca z domu. Pokiaľ k vašej práci potrebujete počítač, veľa firiem si neprenajíma priestory, ale necháva svojich zamestnancov pracovať z domu. Tento spôsob poskytuje veľa výhod, flexibilný pracovný čas a šetrí na cestovaní do práce. Ako si vak zachovať pracovnú morálku a nepodľahnúť pohodlia svojho domova?

Začínate podnikať?

Ak ste sa rozhodli založiť si vlastnú firmu, ako živnostník, prvé čo budete potrebovať je sídlo firmy. Veľa nezávislých podnikateľov preto volí virtuálnu kanceláriu. Virtuálna kancelária je možnosť využívať niektorú z adries, ktorú daná firma ponúka, ako adresu Vašej spoločnosti. Pri využívaní takýchto služieb sa klientom zabezpečuje príjem zásielok vrátane možnosti doposielania pošty na vami zvolenú adresu s notifikáciou o prijatej pošte emailom, telefonicky, alebo pomocou SMS správ.

Práca z domu je jednoduchšia ak pracujete na svojom projekte. Ak ste však zamestnancom, do práce sa niekedy núti ťažšie. Aby ste predišli prokrastinácii, potrebujete si vytvoriť podmienky, ktoré vám pomôžu sústrediť sa.

Na prácu si určite miesto – prípadne miestnosť, ak vám to vaše bývanie dovoľuje, kde sa viete vyhnúť väčšine rozptýlení. Aj keď každé ráno snívate o tom, aby ste mohli pracovať z postele, niekedy je ťažšie sústrediť sa. Pravidelná práca pri počítači si vyžaduje kvalitné kancelárske kreslo, aby ste predišli bolestiam chrbta a zachovali si správne držanie tela.

Kvalitné osvetlenie v kancelárii je ďalším faktorom čo ovplyvňuje nie len naše zdravie ale aj našu produktivitu. Správne osvetlenie pomáha vášmu zraku, vyhýbajte sa preto bielemu svetlu, a vyberajte si osvetlenie opatrne. Kombinácia prirodzeného svetla a umelého svetla by mala byť vyvážená, na dosiahnutie správnej úrovne produktivity.

Vyhnite sa rozptýleniam

Internet, sociálne média a telefón sú rozptýlenia, ktoré nás ohrozujú každý deň. Pokiaľ musíte pracovať s internetom, použite iný prehľadávač ako ten čo používate vo voľnom čase a zablokujte stránky, ktoré vás rozptyľujú. Na oddych si určite časové bloky, ak si chete len skontrolovať správy a instagram nastavte si časovač na každú hodinu-hodinu a pol, a venujte oddychu maximálne 10–15 minút. Nenadarmo sa hovorí, že zakázané ovocie chutí najlepšie. Ak sa neviete sústrediť pracú, odložte ju a venujte sa hodinu niečomu inému. K práci sa vráťte napríklad poobede. Byť vlastným pánom má svoje výhody, keďže nemusíte dodržiavať pracovnú dobu. Niekto vie byť produktívny ráno, niekomu to ide lepšie večer. Pokiaľ stíhate termíny, pravidlá si určujte tak, ako vám to vyhovuje najviac.

Hľadajte a skúšajte, pre každého funguje niečo iné. Či už budete pracovať s hudbou alebo bez, z obývačky alebo kaviarne. Teraz si volíte pravidlá vy.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama