17.08.2018
(Platená inzercia)

Vedieť sa vhodne obliecť do práce je dôležité. Je úplne jedno, či je reč o oblečení, ktoré nosíte v zamestnaní, alebo o takom, ktoré si obliekate doma na prácu v dielni alebo v záhrade. Kvalitné pracovné oblečenie sa postará o to, aby ste sa v ňom cítili pohodlne a bezpečne.

Odolné aj jednorazové pracovné odevy

Šetriť sa dá na mnohých miestach, ale určite by sa to nemalo diať pri výbere ochranného pracovného oblečenia. Trávenie voľného času si predsa vieme predstaviť aj inak akoležať doma na gauči so sadrou na nohe alebo popáleninou na ruke.

Aby sme prácu odvádzali vždy v stopercentnej kvalite a načas, nikdy sa do nej nepúšťame napr. bez pevných montérok, ktoré telo ochránia pred úrazmi a postarajú sa o potrebný komfort pri práci. Montérky, ako aj ostatné pracovné oblečenie, charakterizujú pevné materiály a strihy, ktoré neobmedzujú v pohybe. Oceníte i výstuž na kolenách alebo pevné vrecká, vonkajšie alebo vnútorné, do ktorých sa dá umiestniť náradie.

Všetky druhy pracovného oblečenia, medzi ním zimné nohavice, bundy a vesty, nepremokavé odevy alebo špeciálne odevy pre konkrétne profesie, sú odolné voči poškodeniu. Keďže pri práci sa často ušpiníme, môžeme ich prať stokrát bez toho, aby sme sa obávali o ich vzhľad alebo dokonca o to, či sa nepoškodia.

Výhodou jednorazového pracovného oblečenia je zasa to, že sa prať nemusí vôbec. Aj ono sa dá využiť doma, napr. pri maľovaní, ale najčastejšie ho vídať v zdravotníckych zariadeniach, laboratóriách či dokonca kuchyniach. Úlohou jednorazového pracovného oblečenia je chrániť pred znečistením alebo nákazou seba, veci, s ktorými prichádzame do kontaktu, alebo druhých ľudí.

V štýlovompra­covnomoblečení ide prácalepšie

V pracovnom oblečení nikdy nemáme problém kľaknúť si či pracovať dlhšie v špinavom alebo inak nehostinnom prostredí. Každý domáci majster určite vlastní napr. montérky a vo firmách, ktoré sa zaoberajú výrobou, sú priam nevyhnutnosťou. Ak majú zamestnanci oblečený rovnaký typ montérok, či už s trakmi, alebo bez nich, firma si tým buduje svojský imidž a zamestnancov to nádherne zjednotí.

Pracovné oblečenie je k dispozícii v rozmanitých strihoch, do teplejších aj chladnejších dní, dokonca sú k nemu aj prispôsobené jednotlivé doplnky: čiapky, rukavice alebo šiltovky. Doplniť sa môže výstražnými reflexnými odevmi v žltej alebo oranžovej farbe. Najčastejšie sa používajú vesty alebo mikiny, v chladnom počasí aj bundy, a v situáciách, keď chceme byť dobre videní, aj reflexné nohavice.

Pracovné oblečenie charakterizujú moderné športové strihy. Materiál, z ktorého sa vyrába, chráni telo pred odreninami, postriekaním škodlivými látkami, ale aj pred ohňom, vysokými teplotami, olejmi či kyselinami. Určite však oceníte aj iné vlastnosti, napr. nepremokavosť, čo je v chladnom, sychravom a veternom počasí nevyhnutnosťou.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama