01.03.2017

Zima sa pomaly ale isto končí, v záhradkách už kde tu nájdete snežienky. S prvým závanom jari si vždy utekám kúpiť narcisy, keďže záhradku nemám, snažím sa tú moju izbu a pol ozdobiť tak, nech z nej vážne cítiť jar.

K jari už od nepamäti neodmysliteľne patrí veľká noc. Možno je to nostalgia, alebo zvyk z detstva, ale vyfukovanie vajíčok je aktivita na ktorú sa vždy teším. Ak však chcete ozdobiť svoj príbytok bez vajíčok, je tu vždy veľa možností. Medzi moje najobľúbenejšie patrí práve vyrábanie vajíčok zo špagátu a balónov. Je to veľmi jednoduchý proces, na ktorý vám stačí klasický špagát, voda, múka a niekoľko balónov. V nižšie priloženom videu si môžete pozrieť ako na to.

Moja mamka robí tieto ozdoby každý rok, balóniky však nafukuje viac a vyrába veľké vajíčka, ktoré potom ozdobuje aj z vnútra. Ale keďže ona je už pokročilý kutil, namiesto domácky vyrobeného lepidla používa tekuté sklo, čo znie strašidelne, ale funguje úplne rovnako ako domácky vyrobené lepidlo, alebo škrob. Pri výrobe týchto veľkých vajíčok na rozdiel od tých malých vystrihnete vpredu otvor, veľkosť záleží len na vás. Na dozdobenie vnútra môžete kúpiť už hotové závesné dekorácie ako sú napríklad zajačikovia alebo vajíčka, aktuálne sa dajú zohnať v Lidli, pozrite si leták tu. My zvyčajne dávame tieto dozdobené vajíčka do obývačky na stôl. To čo ma na takýchto ozdobách láka najviac je to, že sú niečím iné, viac osobné, zabaví sa pri tom celá rodinka. Neraz sme už vedľa veľkonočného zajačika aj figúrku z lega či kinderka ( podľa toho čo aktuálne ktoré z detí obľubovalo).

Ja nerada blúdim po obchodoch takže vždy popozerám letáky. Nájdete tam lacné umelecké potreby za rozumnú cenu. Na sledovanie letákov je tu portál letakomat.sk, a aj keď neodoberáte letáky do schránky, môžete si takto ekologicky pozrieť čo kde dostať, vyhnete sa chodeniu po obchodoch a všetko potom vybavíte pri najbližšom nákupe.

Jednou z ďalších možností je dekupáž aleb tzv. servítková technika, ktorú možno už viacerí z vás poznajú. Tu viete použiť klasické zaváraninové poháre, poháriky od nutely, kávy, etc. A vyrobiť si pekné veľkonočné svietniky do ktorých iba vložíte sviečku hrdlo oviažete stužkou a hotovo! Ja rada kupujem ozdobné sklené nádobky, a podľa toho aké servítky dostanem v obchode vyrobím niekoľko svietnikov alebo maličkých vázičiek do ktorých potom nastrihám nakrátko zlatý dážd. Keď takto spravíte 4–5 vázičiek a rozmiestnite ich po byte ukáže to pekne. Nebojte sa zase dozdobiť špagátom alebo farebnými stužkami. Dekoratívne pásky, farby a šablóny viete kúpiť práve teraz v Lidli, pozrite si tu. Pekné a jednoduché poháriky a nádobky často dostať aj v Kauflande, za dostupné ceny, takže nemusíte kupovať drahé nádoby v umeleckých potrebách.

Veľký výber sadeničiek a kvetiniek zoženiete práve teraz v Kauflande, v ich letáku vždy nájdem veľa kvetov, aktuálne majú v predaji narcisy v zinkovom kvetináči a hyacinty. Za oknom stále blázni počasie, možno sa ešte aj dlho bude, tak si teda spravte jar aspoň doma.

Foto: pixabay, AR

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

MáriaG (Neregistrovaný užívateľ) 11.05.2018 18:43
MáriaG

Pekné tipy, moc ďakujem :-) Minulý aj predminulý rok som si robievala jarnú ozdoby do bytu sama, ale tento rok na to nebol čas, tak som som pozrela Kaufland leták a nakoniec ich nakúpila tam. Ponuku sledujem tu - www.tipli.sk/letaky/kaufland

Iva (Neregistrovaný užívateľ) 11.05.2018 16:15
Iva

Vďaka za článok!

Prihlásenie
 
 
Reklama