29.01.2019
(Platená inzercia)

Či už ste mamička na materskej, alebo študent, ktorý hľadá spôsob ako si privyrobiť, internet vám dnes ponúka množstvo spôsobov, ako si legálne privyrobiť. Ak máte teda šikovné ruky a nejaký ten voľný čas nazvyš, tu je niekoľko nápadov ako si privyrobiť a na čo si pri tom dávať pozor.

Milovníci DIY vedia, že ich šikovnosť sa dá často speňažiť. Nemusíte však vyrábať nič špeciálne, na internete si dnes vie svojho kupcu nájsť hocičo. Či už vyrábate domáci džem, sušíte ovocie, hríby alebo pečiete koláče; na správnej platforme nájdete svoje publikum.

No začnime po poriadku. Ak chcete predávať na internete, prvé bez čoho sa nezaobídete je kvalitný notebook. Ak máte doma počítač, čo už melie z posledného, zainvestuje do nového. Ľahko prenosné notebooky HP, alebo tablety, vám umožňujú prístup na internet ľahko a jednoducho. Na to, aby ste mohli používať tlačiareň nemusíte zapájať desať káblov a predať dušu diablovi. Na nové tlačiarne sa viete pripojiť bezdrôtovo vďaka wifi, a spárované zariadenie tak ľahko vytlačí dokumenty aj z mobilu.

Náplne do tlačiarne si viete jednoducho objednať cez internet a nechať doručiť domov. Dbajte na detaily ako je napríklad logo, alebo špecifické balenie, niečo čo sa stane typickým pre vás a vaše výrobky. Nemusí to byť nič komplikované, v maličkostiach je krása.

Ak teda chcete predávať potravinárske produkty, určite si dajte pozor na to, aby ste mali potravinársky preukaz na prácu s potravinami. Takýto preukaz si viete zaobstarať svojho obvodného lekára a jeho vystavenie stojí okolo 30,– EUR. Na balenie výrobkov budete potrebovať kvalitné analytické váhy, štítkovač, baliacu fóliu alebo papierové či plastové sáčky, záleží od toho čo a ako budete baliť. Dbajte na to, aby ste balili produkty dôkladne. Ak pracujete s potravinami musíte dôkladne označiť všetky alergény a komponenty výrobku. Doma vypestované výrobky môžete predávať napríklad aj na lokálnych marketoch.

Na internetových portáloch ako sú napríklad sashe, alebo jaspravím, viete predávať svoje výrobky a služby. Či už sa jedná o ručne vyrábané hračky, šperky, dekorácie, alebo chcete predávať vaše služby a privyrobiť si písaním blogov, alebo prekladaním článkov do angličtiny, každý máme schopnosť a talent čo sa dá predať. Treba vedieť iba správne hľadať.

Ak si nie ste istý či sú vaše schopnosti na predávanie dostatočné, určite sa poraďte s priateľmi a známymi, nechajte ich vyskúšať a ohodnotiť vašu prácu, aby ste vedeli kde sa zlepšiť, čo zdokonaliť a čo zmeniť. Nepúšťajte sa do predaja hlava nehlava, venujte celej myšlienke dostatok času, lebo nekvalitné výrobky a služby vám môžu spraviť zlé meno, ktoré a potom ťažko napravuje. Keď sa jedná o predaj, anonymita sa nenosí, a aj keď váš kupca nemusí vedieť kto presne ste, portál na ktorom predávate si na to dáva pozor. Internetová identita je rovnako seriózna záležitosť ako hocičo iné a preto by ste ju nemali podceňovať.

Ak ste teda našli čo chcete predávať, zostáva vám najdôležitejšia otázka: „Ako teda všetko predať?“ Budete potrebovať publikum, reakcie, hodnotenia a komentáre. Ak si chcete vybudovať značku, môžete skúsiť niekoľko z vašich výrobkov poslať, alebo ponúknuť vašim priateľom, alebo instagramerom, ktorých poznáte a viete, že majú viac followerov, a váš produkt by ich mohol zaujať. Na začiatku je vždy len dobré slovo, nič viac vám netreba. Veľa šťastia a obchodovaniu zdar!

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama