24.04.2017
(Platená inzercia)

Či už ste beznádejná romantička alebo nie, každá sme raz za svojho života pomysleli na to, ako by mohol vyzerať náš svadobný deň. Krásne biele šaty, sála utopená v kvetoch, troj ak nie aj štvorposchodová torta, družičky, atď. Kto pozerá americké filmy vie, aká krásna dokáže byť veľká svadba, kto však stojí nohami na zemi tiež vie, že cena za takú svadbu sa pohybuje v závratných výšinách.

Malé svadby majú svoje čaro tak ako aj veľké. Keďže mám veľkú rodinu, už som bola na nejednej svadbe a zažila si tradičnú svadbu s čepčením a odobierkami, svadbu na zámku, radnici, v kostole, no aj veľa netradičných svadieb. Každá má svoje vlastné čaro, no to čo ju robí krásnou sú ľudia.

Či už sa jedná o pozvánky, výzdobu, tortu – na všetko sú formulky a predlohy, ktoré si viete pozrieť na internete. Vo veľa prípadoch má firma pre vás pripravené už predlohy a vy len ukážete prstom a o viac sa nestaráte. Čo však vašu svadbu mení na jedinečnú udalosť? Sú to veci, ktoré vykračujú z týchto predlôh a hľadajú niečo čo vystihuje len a len vás.

Lokácie

A teda kde sa to všetko zomelie. Veriaci do kostola a neznaboh na radnicu, hovorila vždy moja starká. Dnes však už veľa kostolov požičiava, resp. prenajíma svoje priestory. Nemusíte byť nábožensky založení, no musíte uznať, že niektoré kostolíky sú prekrásne. Ak teda máte v oku kostol, ktorý sa vám páči, opýtajte sa či poskytujú prenájom priestorov. Kaštiele a zámky veľmi tradične tiež ponúkajú novomanželom rozprávkový vstup do manželstva, no ceny sa vám nie vždy musia pozdávať. Hľadajte, čítajte a isto nájdete miestečko ako stvorené pre vás.

Oznámenia a pierka

Doma mám niekoľko svadobných oznámení, nie všetky sú podľa môjho gusta, no každé odzrkadľuje ducha páru a ich svadby. Veľa ľudí si dnes svadobné oznámenie robí doma na počítači a posiela len elektronicky. Aj keď ja osobne uprednostňujem tlačené oznámenia, je to položka v rozpočte, ktorá vám vie ušetriť peniaze na niečo iné. Určite si priority. Ak hľadáte kompromis, môžete si pozvánky spraviť doma. Prednedávnom som bola na svadbe kamarátke, ktorá mala prítomných len 30 hostí vrátane rodiny. Priateľom čo neboli pozvaní poslala elektronické oznámenie a poznaným hosťom ich vyrobila ručne. Koniec koncov 30ks nie je tak veľa a pozvánky boli úplne rozkošné a jedinečné! Na matný fotopapier viete doma na vlastnej tlačiarni vytlačiť vašu foto, alebo vybraný motív. Dozdobiť môžete stužkou, alebo krajkami. Jednoduchý návod na pekné pozvánky si môžete pozrieť v tomto videu.

Pierka sú ďalšia vec, ktorú viete spraviť doma ak nemáte na svadbe 200 hostí. Nemusí to byť nič komplikované, v jednoduchosti je krása, keď poprosíte babku, alebo starkú, isto vám s ochotou pomôžu a prídu s nejedným nápadom. Našla som video na tieto veľmi pekné pierka, vyžadujú síce trocha trpezlivosti, no nemusíte všetko spraviť za jeden večer! Zavolajte kamošky a spolu vám všetko pôjde ľahšie.

Stoly a kvety

Ozdoba stolov a kvetinová výzdoba patria medzi finančne náročnejšie položky. No znova, s trochou kreativity viete aj tu nájsť zlatú strednú cestu. Obrusy si viete zapožičať a samotná ozdoba stolov nie je taká náročná. Veľa spoločností, alebo kvetinárstiev len požičiava výzdobu, takže vám nič z nej nezostane. Pred tým než sa rozhodnete výzdobu požičať prepočítajte si, koľko by vás stálo keby ju kúpite a urobíte po svojom.

Na jednej svadbe som videla na stoloch výzdobu z papierových kvetín, o čom som pred tým počula, ale nevedela som si to predstaviť. Keďže výzdoba bola sama o sebe minimalistická, fungovalo to a dotváralo romantický vintage image, pre ktorý sa nevesta so ženíchom rozhodli.
No medzi klasiku patria kytice z bielych ruží. Dnes všetci ladia svadby do ružova, zelena, modra a červena a zabúdajú na to čaro a čistotu, čo prinášajú biele ruže. Nepodceňujte ho!

Hostina

Tu sa vám ponúka veľa možností. Každá s výhodami aj nevýhodami. Reštaurácie, penzióny, hotely, motoresty a podobné zariadenia väčšinou ponúkajú priestory na svadobnú hostinu. Výhodou je, že máte k dispozícii personál, riady, nemusíte sa starať o upratovanie a stresovať. Zamestnanci týchto zariadení si väčšinou odslúžili nejednu svadbu, takže vedia čo očakávať a na čo sa pripraviť. Povedzme si však úprimne, kto z nás si nezasníval o svadbe na lúke, či záhrade? V tomto prípade je predajný párty stánok možno to správne riešenie. Stany sú dostupné v rôznych veľkostiach, viete si prenajať stoly a stoličky, a ak sa chcete vyhnúť stresu z toho, kto bude roznášať jedlo, môžete ho podávať formou bufetu.

Na organizovanie nápadov si určite založte pinterest účet, kde si môžete pripínať na jednotlivé nástenky inšpirácie na výzdobu, šaty, kvety, topánky, torty, jedlo, darčeky pre hostí, etc. Lebo plánovanie svadby vždy bolo, je a bude blázinec, ale je to blázinec, ktorý stojí za to.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

alena (Neregistrovaný užívateľ) 04.05.2017 18:38
alena

Môžem povedať, že svadba vonku má svoje čaro. Mala som tú možnosť to zažiť, v aprílovom bláznivom počasí. Stany sme kupovali na www.expodom.sk , objednali sme deň pred svadbou a bleskovo nám ich doručili. Spoľahlivo ochránili hostí od dažďa a aj prenikavého slnka.

Prihlásenie
 
 
Reklama