22.10.2010
vzory obrázkov

predchádzajúcej časti som Vám poskytla nformácie o skvelej pomôcke pre konečnú výzdobu torty.
Ale práca z touto hmotou pre niekoho nemusí byť až taká jednoduchá (jednoducho, niekto nie je až taký zručný ako by možno chcel) a preto Vám teraz ponúknem niečo, čo výzdobu torty véééľmi zjednoduší, teda prácu s výzdobou torty.

O čo ide?

Ide o jedlý tortový papier, ktorý kúpime s rôznými motívmi, ba dokonca si môžeme dať vytlačiť vlastný motív, zväčša fotku. S jemnou dávkou fantázie a týmto pomocníkom môžeme tak ako s K2 vyčarovať nádhernú tortu na rôzne príležitosti.

Čo je jedlý tortový papier?

Je to skoro ako tlač fotky alebo obrázka na tlačiarni. Len klasický papier je nahradený jedlým papierom, ktorý je tvorený určitým pomerom potravinárského škrobu, glukózy a aditídov. Jedlý papier sa podľa vzájomného pomeru koncentrácií delí na oblátkový papier, fondat papier, decor papier, choco papier.

Ako parcovať s jedlým papierom?

Takže jedlý papier pokladáme na svetlý podklad. Ďalej tento podklad nesmie byť použitý napríliž vlhký alebo mokrý podklad, papier by túto vlhkosť absorboval a zvlnil by sa a aj výsledný efekt samotného obrázka by sa „stratil“. Ak chceme papier opäť vystrieť, musíme ho zaťažiť a nechať vysušiť. Papier kladieme na rovný povrch. A pred položením na koláč jeho povrch jemne pretrieme vlhkou handričkou, opatrne pritlačíme a jemne vytlačíme vzduch. Následne dozdobíme podľa fantázie. N akonies sa odporúča papier potrieť tenkou vrstvou želatíny (alebo kvetovým medom), ktorá nám docieli stabilnejší a žiarivejší efekt.

Cena jedlého papiera?

Pohybuje sa od 1,30 eura za jeden menší obrázok, formát A4 napríklad stojí 2,90 eura, vlastný obrázok taktiež 2, 90 eura, fotomontáž (teda fotka+obrázok) 3,50 eura …

odkaz na vzor tôrt

Tu kúpite jedlý papier

Aj tu kúpite ..

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama