14.09.2019
(Platená inzercia)

Niektoré zdravotné problémy vplývajú na kvalitu nášho života. Iné môžu byť na prvý pohľad len estetickým problémom. A sú aj také, ktoré nie je dobré zanedbávať, aby neprerástli do hlbšieho problému. V nasledujúcom článku sa budeme venovať zubným náhradám, kožným výrastkom a problémom s erekciou.

Zubné náhrady

Umelé zuby a zubné náhrady sa používajú, ak zub nie je možné rekonštruovať fotokompozitnou výplňou. Je to vtedy, ak je jeho poškodenie príliš rozsiahle. V takomto prípade je potrebné nahradiť časť alebo aj celý zub protetickou náhradou.

Zubné korunky a mostíky

Zubár vám na základe rozsahu poškodenia odporučí kvalitné umelé zuby a zubné náhrady. Pri veľkej strate tvrdého tkaniva zuba sa používajú zubné korunky. Zubná korunka sa vyrába v laboratóriu. Následne sa osadí na vyliečený zub. Ak je potrebné nahradiť jeden alebo viacero chýbajúcich zubov, používa sa zubný mostík. Ten sa nasadí na zbrúsené vlastné zuby. Zubný mostík tak nahradí stratené časti chrupu.

Kožné výrastky

Kožné výrastky sú výčnelky na koži, ktoré sa na nej bežne nenachádzajú. Zväčša sa jedná o estetický problém bez akýchkoľvek zdravotných rizík. No môžeme sa stretnúť aj s výrastkami, ktoré sú zdravotným problémom. Môžu byť totiž prejavom jedného z typov rakoviny kože. Ak máte na tele kožné výrastky, mali by ste si ich preto nechať skontrolovať dermatológom.
Nezhubné kožné výrastky sa odstraňujú tzv. evaporáciou. Jedná sa o vypaľovanie CO₂ laserom. Ak si lekár nie je istý, či sa jedná o nezhubné výrastky, je potrebné ich vyrezať. Zákrok sa vykonáva dvoma metódami — chirurgicky alebo laserom. V obidvoch prípadoch je vzorka zaslaná na histologické vyšetrenie. To potvrdí alebo vyvráti zhubnosť výrastku.

Problémy s erekciou

S občasnými problémami s erekciou sa počas svojho života stretne takmer každý muž. Môžu byť spôsobené rôznymi príčinami. Ak sa však u vás vyskytujú pravidelné problémy s erekciou, je potrebné ich riešiť. Pri dlhšom trvaní môžu mať totiž za následok psychické problémy a tiež problémy vo vzťahu.

Príčiny problémov s erekciou

Nárast počtu mužov, ktorí s problémami s erekciou zápasia, spôsobuje rýchly životný štýl, množstvo stresu, nezdravé stravovanie a nedostatok pohybu. Na kvalitu erekcie vplýva tiež nadmerná konzumácia alkoholu, drog a fajčenie.
Tieto problémy môžu byť tiež dôsledkom niektorých ochorení. Sú to najmä zápalové ochorenia pohlavných orgánov, poruchy nervovej sústavy, nedostatočná funkcia žliaz a vysoký krvný tlak. Spôsobovať ich môžu tiež roztrúsená skleróza,Parkin­sonova choroba a cukrovka.

Účinné riešenie

Pre zlepšenie erekcie je dôležitá súčinnosť niekoľkých faktorov. Okrem návštevy u urológa alebo sexuológa budete musieť zmeniť váš životný štýl. Základom by malo byť zdravé stravovanie a dostatok pohybu Budete musieť znížiť stresovú záťaž a venovať dostatok času odpočinku. Okrem toho nájdete na zlepšenie erekcie na trhu vhodné výživové doplnky. O ich užívaní sa poraďte so svojím lekárom. Aby ste sa vyvarovali podvodným prípravkom, nakupujte len tabletky schválené Úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama