17.09.2018
(Platená inzercia)

Skoliózou dnes už trpí väčšina populácie bez toho, aby sme si to uvedomovali. Nesprávne držanie tela, zavažovanie pliec taškami a kabelkami prispieva nielen k bolestiam chrbta, ale môže postupne spôsobiť skoliózu, alebo zakrivenie chrbtice. Čo teda robiť, aby ste sa problémom s chrbtom vyhli?

Či už je to kancelárska práca, kde sa osem hodín denne hrbíte pri počítači, alebo robíte ako predavačka a denne sa navláčite s ťažkými krabicami, bolesti chrbta postihujú väčšinu z nás. Ako deti nás mamka stále karhala, aby sme sa narovnali, školské tašky sme vyberali podľa toho, ktoré čo najmenej zaťažujú náš chrbát. Dnes vyberáme to čo je pekné, a nemyslíme na to, ako to môže ovplyvniť naše držanie tela.

Mali by ste teda dávať pozor na to, aby ste si vždy zvolili správne cestovné tašky a ruksaky.
Štúdia USDA zistila, že ideálna váha kabelky by nemala prekročiť 1kg. V skutočnosti však v priemere ženy nosia v kabelke niečo vyše 2.3 kg. Chiropraktici tvrdia, že ideálne by váha kabelky nemala prekročiť 10% vašej telesnej hmotnosti.

Nezabúdajte tiež, že máte dvíhať kolenami a nie chrbtom. Ak často vykladáte nákupy z auta, postarajte sa aby ste mali kvalitné vaničky do kufra, dostatok úložného priestoru, prípadne ľahko skladateľné nákupné tašky na kolieskach.

Ak cítite opakovane bolesti chrbta, obráťte sa na svojho doktora a vyžadujte si odborné vyšetrenie. Pokiaľ bolesti chrbtice nie sú liečené, môžu viesť k vážnejším zdravotným problémom, naordinovaniu korzetu, bolestivej operácii, či ľudovo nazývanému hrbu.
Ak nie ste fanúšikom fitnessu a cvičenia, najlepším spôsobom ako uľaviť boľavému chrbtu je práve plávanie. Vo vode sú vaše kĺby odľahčené a vaše telo sa tak nie len rozhýbe, ale aj oddýchne.

Doprajte si preto z času na čas pobyty vo wellness. Na zľavových portáloch viete často nájsť akcie na jednodňové vstupy, za prístupné ceny. V rozličných balíkoch si tak viete dopriať príležitostnú masáž a saunu. Vaše telo si to zaslúži. Stará sa o vás, tak mu to príležitostne vráťte.
Ak však vaše problémy pretrvávajú, môžete svojho obvodného alebo odborného doktora žiadať o odporúčanie na kúpeľnú liečbu. Slovensko krajina kúpeľov a liečivých prameňov, určite ich nepodceňujte. Medzi obľúbené patria napríklad overené Kúpele Bojnice, no kúpeľné strediská nájdete po celom Slovensku.

Ak však ani jedno z vyššie uvedených neznie ako vaša šálka kávy, alebo vám to nedovoľuje váš rozpočet, najjednoduchšie a najefektívnejšie riešenie je napríklad jóga. Jednoduché cviky viete vďaka videám na internete robiť z pohodlia vlastného domova. Je finančne, ale aj fyzicky nenáročná. A jediné čo k nej potrebujete, je karimatka, ktorú kúpite za pár eur už dnes všade.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama