26.02.2019

Hoci vonku už slnko svieti čoraz častejšie, ešte stále netreba počasie podceňovať. Najmä u malých detí chrípka a prechladnutia číhajú za každým rohom. Vrstvenie oblečenia vám môže pomôcť, aby sa vaše dieťa cítilo pohodlne aj v chladnejšom počasí. Ste vo vrstvení nováčik? Čím častejšie budete vrstvenie praktizovať, tým ho budete ovládať lepšie. Ako na to? Čítajte ďalej.

Poznáte vlastnosti základých materiálov na vrstvenie oblečenia?

• Základné oblečenie nájdeme v rôznych materiáloch a prevedeniach. Zjednodušene ide o vrstvu oblečenia, ktorá je priamo na pokožke. Materiál je potrebné prispôsobiť aktivite, ktorú idete vykonávať. Pri náročnejších aktivitách sú vhodné materiály s termoregulačnými vlastnosťami. Najčastejšie ide o bavlnené materiály, prípadne merino vlna.
• Flís je mäkký a jemný materiál s izolačnými vlastnosťami, najčastejšie vyrábaný z polyuretánu. Nájdeme ho aj s označením PET. Ich výhodou je priedušnosť, nezadržiava vodu, jednoducho sa perie a ide o rýchlo schnúci materiál.
• Softshell je všestranne využiteľný materiál. Najčastejšie sa využíva na výrobu búnd alebo vetroviek. Výborne regulujú teplotu, takže sa v nej budete cítiť pohodlne. Softshell je nepremokavý, preto sa neodporúča ako vrchná vrstva oblečenia v daždivom počasí.
• Hardshell narodziel od softshell materálu je nepremokavý. To môže spôsobiť, menšiu priedušnosť. Vždy sa odporúča používať hardshell oblečenie ako poslednú vrstvu a v prípade náročnejšej aktivite vrstvy znižovať.

Poradíte si aj sami

Na to, aby ste sa vedeli zorientovať v jednodlivých materiáloch, nepotrebujete byť krajčírkou. Online textilná galantéria je miestom, kde nájdete nielen látky, ale aj typy, na čo sa látky môžu využiť spolu s inými radami. Stačí si už len vybrať tú správnu farbu.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama