27.09.2018
(Platená inzercia)

Vybavovanie kancelárie je ako dospelácka verzia nákupu školských potrieb na začiatku školského roka. Niekoho to teší, iných z toho rozbolí žalúdok. Ak však začínate vybavovať kanceláriu, tu je niekoľko tipov čo by na vašom liste nemalo chýbať.

Papier náš každodenný

Bez papiera sa nikam nepohnete. Tlačiareň, kvalitné tonery Canon, papier, zápisníky, poznámkové bloky a bločky, perá, ceruzky a zvýrazňovače = instantný recept na kanceláriu. Ak nepracujete s listovou korešpondenciou, uprednostnite recyklovaný papier, vyjde vás lacnejšie, a pomôžete životnému prostrediu.
Zápisníky a poznámkové bloky sa vám nemusia zdať natoľko podstatné, keďže všetky informácie uskladňujeme dnes v počítači. Na začiatok vám postačia jednoduché poznámkové bloky a postupne zistíte či ich využívate, alebo nie.
Perá a ceruzky, sú niečo čo sa „nepokazí“. Väčšie balenia sú cenovo výhodnejšie, šetria vám nie len peniaze, ale aj čas medzi objednávkami. Písacie potreby prispôsobte potrebám firmy a počtu zamestnancov Niektoré firmy ponúkajú pravidelné dodávky kancelárskych potrieb a rovnako zapožičiavajú kancelársku techniku.

Pri nákupe obálok voľte opatrne veľkosti. Vyberajte podľa toho koľko dokumentov budete posielať poštou, ak sa jedná o citlivé dokumenty zvoľte radšej kvalitnejšie obálky, aby ste cenné papiere ochránili. Ak potrebujete zasielať poštou menšie predmety, produkty, etc. určite nezabúdajte na bublinkové obálky a plastové obálky s potlačou, ekologicky priateľskejšie recyklované obálky na veľké dokumenty, a rovnako klasické listové obálky.

Kancelárska technika nie je len replika

Tlačiarne sa nekupujú do kancelárie len pre pocit formálnosti. Vyberajte s rozumom. Pre kancelárie s desiatkami zamestnancov je malá tlačiareň strata času a peňazí. Investujte do kvalitnej tlačiarne so skenerom a kopírkou. Viazacia technika a rezacie plotre pre orez kontúr môžu byť voliteľnými doplnkami, ktoré môžete dokúpiť časom, no majú praktické využitie.
Nezabúdajte na telefóny prípadne headsety, v prípade nedostatočného osvetlenia určite zvážte stolové, alebo stojanové lampy. Nedostatočné a nekvalitné osvetlenie ovplyvňuje nie len vaše zdravie, ale aj vašu náladu a produktivitu.
Nezabúdajte tiež na kalkulačky, zošívačky, dierkovačke, a zakladacie zložky a šanony. Aj tu prispôsobujte tieto materiály potrebám kancelárie. Vo všeobecnosti sa vždy zídu, no možno v menších počtoch.

Zóna pokoja

Nezabúdajte však, že každá kancelária by mala mať malinkú zónu pokoja, kuchynku, s kanvicou a mikrovlnkou. Vaši zamestnanci v práci trávia väčšinu svojho času, a preto by ste ich pracovisko mali spríjemniť, najlepšie ako sa dá. Kanceláriu dozdobte kvetmi, možno nejakými plagátmi. Starajte sa o svojich zamestnancov a oni sa budú starať o váš podnik.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama