20.05.2014

Medzi vyčerpávajúce, ale dôležité povinnosti každého rodiča patrí úsilie nájsť pre svoje ratolesti vhodnú zábavu, usmerniť ich koníčky a vytvoriť priestor pre realizáciu. Deti potrebujú okolo seba v prvom rade kamarátov, rovesníkov, s ktorými sa môžu hrať a tráviť svoj voľný čas. V dnešnej dobe je však čoraz viac detí závislých na moderných technológiách, ktoré im takpovediac nahrádzajú realitu, čas strávený v prírode alebo rozhovor s rodičmi. Blíži sa leto a s ním aj príležitosť prihlásiť Vaše ratolesti do letného tábora, kde môžu zažiť skutočné dobrodružstvo, naučia sa nové veci a nadviažu nové priateľstvá.

letny-tabor.jpeg

Letný tábor – nezabudnuteľné zážitky

Letné tábory sa stávajú dominantou veľkých prázdnin, ponúkajú rôzne atraktívne programy a profesionálny prístup. Deti si tu užijú veľa zábavy a odnesú zážitky, na ktoré nikdy nezabudnú. Skúsení animátori vedia, ako majú zaujať a prostredníctvom hry učia deti aj základným ľudským hodnotám. Medzi najvyhľadávanejšie letné tábory patria predovšetkým tie, ktoré vyučujú cudzie jazyky. Rodičia a ich deti radi využívajú aj iné špecializované programy, ktoré uprednostňujú jeden odbor. Deti sa mu venujú počas celého pobytu –zdokonaľovanie v počítačových programoch či v umení, kreslenie, fotografovanie, jazda na koni atď. Vybrať si ale z toľkých lákavých ponúk býva často problém a mnohí rodičia nevedia, akým smerom sa uberať. Dôležité sú predovšetkým recenzie na dané tábory. Taktiež je dobré prejsť si celý program, respektíve všetky aktivity, ktoré budú vykonávané, ale aj to, ako bude o Vaše dieťa postarané.

Užitočné rady nájdete aj na týchto odkazoch:
rodinka.sk/ked-je-volno/prazdniny-a-vikendy/letny-tabor-paragrafy-musi-splna/
dromedar.topky­.sk/cl/11170/160953/A­KO-si-vybrat-dobry-tabor
feminity.zoznam­.sk/c/889332/a­ko-vybrat-letny-tabor-pre-dieta

Didaktické pomôcky ako dobrá vizitka

V súčasnosti existuje niekoľko skutočne neoceniteľných didaktických pomôcok, ktoré pomáhajú deťom formovať inteligenciu a získavať nové vedomosti už od útleho detstva. A tak to má byť. Kto chce uspieť, musí vynikať. Neustále sme tlačení k lepším výkonom a prekonávaniu svojich hraníc. Je dobré, keď si deti zvyknú na nenásilný spôsob presadiť sa. Skutočne dobrý letný tábor sa pozná aj tak, že nemá núdzu o didaktické vybavenie. Dieťa si tak môže i počas prázdnin rozširovať svoj obzor vedomostí, snaží sa logicky a konštruktívne uvažovať. Pamäť sa utužuje najmä praktickými skúsenosťami a vlastnou realizáciou. Široký výber didaktických hračiek pre Vás – rodičov, animátorov a majiteľov letných táborov nájdete TU.

Tábor je ako rodina

deti.jpg

Rodinná atmosféra a priateľský prístup by mali byť v každom detskom tábore samozrejmosťou. Všetci sú tu kamaráti a seberovní. Na niektorých miestach to funguje dokonca tak, že deti nosia pri rôznych akciách rovnaké tričká. Detská snaha po úspechu a napredovaní je prirodzená, a preto sa nesmieme hnevať, keď sa Vaše ratolesti rozhodnú byť nejakým spôsobom originálne. Každé dieťa sa snaží zaujať. Aby to robilo štýlovo a pritom neškodne, môžete ho do letného tábora vybaviť vlastným originálnym tričkom. Prípadne mu môžete ešte jedno rovnaké pribaliť, to potom venuje kamarátovi, ktorého tu spozná. Takéto veselé tričká nájdete aj na bastard.cz. Detské potlače sú tu spracované farebne a veľmi príjemne.
Na záver nám už zostáva iba popriať šťastnú ruku pri výbere vhodného tábora pre Vaše dieťa a veselú zábavu.

Obrázky: lepetitcarnival­.com, support.spca.bc.ca

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama