03.05.2019
(Platená inzercia)

Začínate podnikať, no chýbajú vám počiatočné financie? Ak ste jedným z tých, ktorí na začiatok potrebujú nejaký kapitál, no máte len malý obnos peňazí, prípadne žiadny, treba to riešiť. Počiatočné náklady vedia byť v začiatkoch vysoké. Aby ste podnikanie rozbehli, musíte doň investovať. Ako si v tomto prípade pomôcť?

Rodina a známi

Či už máte vlastný zdroj príjmov, alebo nie, na rozbehnutie podnikania potrebujete viac. Na začiatok je vhodné hľadať finančnú pomoc u rodiny a známych. Výhodou v tomto prípade môže byť to, že vám požičajú s nulovým úrokom. Čo s od nich požičiate, to im postupne splatíte.

Ďalšou výhodou takejto pôžičky môže byť aj to, že v prípade núdze môžete so splácaním na chvíľu prestať. V prípade sviatku vám možno dokonca nejakú tú splátku aj odpustia. Samozrejme si v tomto prípade treba dávať pozor, aby ste si rodinu či známych nerozhnevali a splácali naozaj poctivo.

Banky a nebankovky

Ak si nechcete požičať od rodiny a ani u známych ste nepochodili, môžete sa zamerať na banky a rôzne nebankové spoločnosti. Na trhu je množstvo možností, ako si požičať. Ak si vyberiete tú správnu, budete vedieť svoje podnikanie rozbehnúť bez väčších ťažkostí.

Úvery z banky

Medzi prvé možnosti, na ktoré ľudia pozerajú, sú pôžičky, ktoré im ponúka ich banka. Tým, že máte v banke účet, napríklad aj podnikateľský, môžete mať oproti bežným klientom výhody. Opýtajte sa vo svojej banke na možnosti poskytnutia úveru a formu splácania.

Ak sa vám bude výška splátky či úrokov zdať privysoká, skúste si zistiť, akú pôžičku a s akými podmienkami vám vedia dať v iných bankách. Menšou nevýhodou v prípade bánk je, že aby vaše podnikanie financovali, budú potrebovať váš podnikateľský plán. Ten následne zhodnotia a podľa toho vám v začiatkoch buď pomôžu, alebo nie.

Samozrejme, sú formy pôžičiek, ktoré môžete použiť na čokoľvek. V tom prípade by ich nemusel váš podnikateľský plán zaujímať. Majú však väčšinou menej výhodné úroky a nakoniec sa vám to teda nemusí oplatiť.

Tip na článok: Existuje vôbec možnosť dostať pôžičku bez úrokov?

Pôžičky z nebankovky

Ďalšou možnosťou, ako financovať svoje začiatky v podnikaní, je vziať si pôžičku z nebankových inštitúcií. Väčšina z nich ponúka peniaze bez možnosti ručenia. Ak potrebujete peniaze rýchlo, skúste online pôžičky pre podnikateľov, kde vám stačí vyplniť elektronickú žiadosť a odfotiť doklady totožnosti.

V týchto prípadoch si často viete prispôsobiť výšku splátky vašim aktuálnym finančným možnostiam a splácať tak peniaze buď krátkodobo, alebo dlhšie. Pri nebankových inštitúciách sa oboznámte vždy s ich podmienkami. Pri niektorých nemusíte ani dokladovať svoj príjem a pri iných zasa ručiť majetkom.

Pôžičky od ľudí pre ľudí

Samostatným prípadom sú pôžičky, ktoré dávajú ľudia ľuďom. Sú založené na systéme P2P, pričom ide o modernú a najmä v zahraničí veľmi obľúbenú formu nielen požičiavania, ale aj investovania. Aj na Slovensku sa nájde niekoľko spoločností, ktoré sa zaoberajú P2P pôžičkami. Ak teda chcete obísť banky a nebankovky vám naháňajú strach, môžu byť tieto pôžičky zaujímavou voľbou.

Ďalšie formy financovania

Medzi možnosti, ako získať financie pre vaše začínajúce podnikanie, patria tzv. finančné injekcie. Ide napríklad o financovanie s podporou Európskej únie, kde máte šancu, že podporia finačne práve vás.

Zaujímavou možnosťou je aj skúsiť zaujať investorov alebo špecializované inštitúcie. Ak vo vás budú vidieť potenciál, pomôžu vám vo vašich začiatkoch a budú vás financovať. Možností je naozaj veľa.

Ak vám teda chýbajú počiatočné financie, môžete sa obrátiť na viacero inštitúcií. Každé spomenuté financovanie má svoje pozitíva, ale aj negatíva. Preto si treba zistiť o každej možnosti čo najviac informácií a rozhodnúť sa podľa toho, ktorá forma vám vyhovuje najviac. Následne sa môžete pustiť do vášho nového podnikania a venovať sa veciam, ktoré vás posunú vpred.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama