13.10.2014
(Platená inzercia)

Milujete deti, práca s nimi je pre Vás hobby a ste pevne rozhodnutý založiť si vlastnú materskú školu? Dnes to už nie je žiadny problém, avšak je veľmi dôležité dbať na správne vybanie, pretože deti sú jemné a krehké stvorenia, ktorých bezpečnosť musí byť prvoradá. Na druhej strane interiér i exteriér musí byť lákadlom nielen pre samotné deti, ale aj pre ich rodičov, ktorí sa aj na základe bezpečnosti a celkového dizajnu budú rozhodvať, či sem svoje dieťa umiestnia alebo nie.

deti-a-zabava.jpg

Pokiaľ ste na úrade práce a zvažujete rozbehnúť takéto podnikanie, tak môžete využiť aj dotáciu od štátu. Viac sa o nej dozviete na pavolvarhanik­.sk/clanky/pris­pevok.
Ak si neviete rady so správnym vybavením materskej škôlky alebo len potrebujete načeprať inšpiráciu, čítajte ďalej. Prinášame Vám základne náležitosti, na ktoré by nemala žiadna kvalitná materská škola zabudnúť.

Dajte deťom priestor

Každé dieťa potrebuje svoj vlastný priestor, kde sa môže hrať, kresliť si či spoznávať nových kamarátov. Je preto potrebné, aby ste deťom takýto priestor vyčlenili. Nemyslíme tým, samozrejme, samostatnú miestnosť, ale úplne postačí veľký mäkký farebný koberec s originálnou potlačou, kde sa deti budú cítiť príjemne. Vytvoríte im tým nielen miesto na hranie, ale aj priestor, kde sa budú môcť spoznávať s inými deťmi.

Dôležitý spánok

Spánok je pre správny vývin dieťaťa nesmierne dôležitý. Aj v škôlke je neodmysliteľnou súčasťou denného režimu. Nesmiete zabúdať na to, že detské telíčko sa vyvíja a rastie, a preto je nevyhnutné zabezpečiť kvalitné zdravotné matrace pre zdravý vývoj ich chrbtice. Takisto vytvoríte pre deti pohodlie, do ktorého sa budú radi vracať.

Nábytok

Tak ako doma, aj v škôlke potrebujú deti svoj vlastný odkladací priestor, stoličky či stoly na kreslenie a rôzne iné spoločné aktivity. Dnes je na trhu veľké množstvo dodávateľov ponúkajúcich nábytok pre škôlky, avšak aj pri tomto výbere musíte dať veľký pozor. Vyberajte drevený nábytok, ktorý je bezpečený a zárovej farebný, aby zapôsobil na pozornosť detí. Veľmi pekný a špecializovaný sortiment nájdete aj na tomto odkaze.

Výstavná sieň

Každé dieťa je na seba hrdé, keď niečo samo vytvorí a nakreslí. Preto by ste nemali vynechať ani miesto, kde budete vystavovať všetky tie roztomilé práce. Pritom nezáleží, či to bude nástenka alebo nejaká polička s dostatkom miesta. Deti budú so sebou spokojné, budú môcť obdivovať vlastnú šikovnosť a na druhej strane si rodičia budú môcť poprezerať, aké šikovné deti vo svojej škôlke máte.

Predstavivosť a fantázia

Deti sa radi hrajú, čím si budujú svoju fantáziu a predstavivosť. No nezabúdajte ani na to, že úlohou škôlky je dieťa naučiť základné veci, pripraviť ho na budúcnosť a uľahčiť mu jeho adaptáciu na základnú školu. Na jednej strane musí mať Vaša škôlka priestor s hračkami, aby sa dieťa mohlo pokojne hrať, ale aj kútik s knihami a pracovnými listami, kde sa deti budú venovať prvým kontaktom s učením a vecami okolo nich.

Ihrisko

Aby dieťa dokázalo fungovať, potrebuje si občas „prevetrať“ hlavu, vybehať sa, vybiť si prebytočnú energiu. Ale pozor, inhriská v materských školách musia spĺňať prísne bezpečnostné kritéria, aby deťom nehrozilo žiadne nebezpečenstvo a aby sa na ihrisku nezranilo. Ak nemáte dostatok financií na kúpu vybavenie pre detské ihrisko, existujú firmy, ktoré ponúkajú prenájom atrakcií na takéto ihriská. Môžete im spestriť napríklad deň detí alebo spríjemniť narodeniny.
Dôležité informácie o zriaďovaní škôl a školských zariadení nájdete aj na skolskyportal­.sk/clanky/le­gislativa-pre-zriadovanie-skol-skolskych-zariadeni.

Zdroj: wikihow.com
Foto: katalog.play-ground.sk, nomiland.cz

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama