31.05.2018

Už to tu máme znova! Teplo, horúčavy, hľadanie tieňa – leto! Prichádza síce čas dovoleniek, no kým budete mať čas schladiť sa v mori, alebo na kúpalisku, pripravili sme si pre vás niekoľko rád, ako prežiť toto teplo, a ako sa schladiť aj doma, alebo v práci.

1. Klimatizácia

Komu to rozpočet dovolí, ten nech si dopraje tento malý kúsok raja, ktorý zmení peklo na oázu pokoja a chládku. Mobilné klimatizácie sa ľahko inštalujú a nevyžadujú komplikované zásahy do budov. Len ju zapojíte do elektriky a nastavíte hadicu na odvádzanie teplého vzduchu. Violá, leto tras sa!

2. Ventilátor

Tí čo si nemôžu dovoliť klímu, určite nech aspoň siahnu po ventilátoroch. Na trhu nájdete všetky veľkosti a typy, stolové, stojanové, s diaľkovým ovládaním a časovačom. Na čo vám len príde chuť!
No nenechajte sa oklamať lacnými výrobkami, čo fungujú len dočasne. Venujte pri kúpe pozornosť kvalite, prípadne si ich kvalitu overte napríklad aj na webe testkvality.eu.
Náš tip: Skúste pred ventilátor umiestniť misku s ľadom a trochou vody. Studený vzduch čo bude stúpať z misky tak ventilátor rozprúdi po izbe.

3. Nanuky do ruky

Všetci sa radi schladíme zmrzlinou, alebo nanukom. Vyskúšajte si teda výrobu vlastných nanukov, ktoré si môžete upraviť podľa vlastnej chuti a potreby.

Ak nemáte formičky môžete použiť kelímky z jogurtov. Nemusíte robiť len krémovú zmrzlinu, ovocné nanuky sú oveľa osviežujúce a aj zdravšie. Nepotrebujete na to nič viac ako mixér a veľa ovocia!

4. Domáca malinovka

K letu neodkladne patria malinovky a ľadové drte. Namiesto toho, aby ste kupovali malinovky, rozmýšľali ste niekedy nad vlastnými malinovkami a limonádami? Vďaka soda-stream si viete ľahko vyrobiť domácu sódu, do ktorej už potom len pridáte sirup, alebo ovocnú šťavu. Ak chcete osviežiť, určite ju dochuťte lístkami mäty, alebo limetkou. Dozdobte takúto malinovku kusmi ovocia, ako napríklad pomaranče, alebo jahody a máte limonádu hodnú instagramu!

5. Studený uterák

Mokrý uterák na čelo, liek na bolesti hlavy, ale aj pomocník pri horúčave. Nabudúce skúste mokrý uteráčik vložiť na polhodinu do mrazničky, uterák trocha stvrdne, no viete ho ľahko vytvarovať, a keď ho umiestnite na šiju, je to jeden z najlepších spôsobov ako sa schladiť. Rovnako ho môžete umiestniť na zápästia, alebo pod kolená.ň

6. Doprava

Najväčším peklo v lete je cestovanie v HMD. Nezabúdajte preto so sebou vždy nosiť vejár a fľašu vody. Dostupné sú aj malé kabelkové ventilátory na baterky. Tiež ak sa dá uprednostňujte svetlé farby a voľnejšie oblečenie. Namiesto ruksaku vezmite kabelku na plece, nech sa zbytočne nepotíte. A hlavne nechajte tie obtiahnuté džínsy doma, zvoľte radšej vzdušné nohavice.

Pri vysokých teplotách však netreba zabúdať na to, že na slnko si musíme dávať pozor. Ako ochranu pred úpalom a noste šiltovku, alebo klobúk. Za každých okolností používajte ochranný krém, aby ste predišli poškodeniu pokožky. A v neposlednom rade dodržiavajte pitný režim. Odporúčané je piť čistú vodu, vyhýbať sa zbytočne presladeným malinovkám, určite alkoholu. Za každú kávu, ktorú vypijete, by ste mali vypiť pohár vody navyše. Ak vás trápi únava zvoľte radšej zelený čaj, ktorý je plný antioxidantov, za ktoré bude vaše telo v lete iba vďačné!

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama