14.01.2015

Poopy Cat je systém „domčekov“ a rôznych elementov, ktoré môžete podľa vlastnej vôle spájať k sebe a vytvoriť tak svojej mačke tréningovú dráhu, na ktorej sa bude cítiť doslova blažene.

Na svete existuje veľké množstvo zlepšovateľov, ktorých vynálezy nikdy neuzrú svetlo sveta, lebo jednoducho – nie sú peniaze na rozbehnutie ich výroby. Našťastie existujú v súčasnosti internetové portály, ktoré dávajú šancu každému, kto má nejaký skvelý nápad. Keď sa na serveri Kickstarter objavili fotografie systému Poopy Cat spolu s kampaňou na poskytnutie peňazí pre jeho výrobu, netrvalo dlho a požadovaná suma presiahla trojnásobok. A tak sa na trh dostáva mačacie ihrisko, ktoré si mačky zamilujú. Zostavíte si ho jednoducho presne podľa vašich predstáv (alebo vízií vašich mačiek). Systém je lacný, ľahký a ekologický. Celý je postavený zo špeciálneho kartónu. Poďme si ho predstaviť.
Tím, ktorý stvoril Poopy Cat tvoria obyčajní ľudia, ktorých hobby netvorí len chov mačiek, ale aj starostlivosť o ich bezproblémový život v domácich podmienkach. O tom, že to s kartónmi vedia svedčí aj úspech ich predchádzajúceho zlepšováku. Prednedávnom do výroby doviedli mačací domček (tiež pod hlavičkou Poopy Cat)ako jednorazový záchod s podstielkou, ktorý je po použití možné vyhodiť do triedeného odpadu. Skúsenosti s výrobou tohto záchodíka priviedli holandských mačacích nadšencov k návrhu skladačkového systému, ktorý umožňuje vytvárať ľubovoľné zostavy. Hovorí jeden z tvorcov Poopy Cat: “Pamätáte si na svoje detstvo? Ako sme nadšene skladali rôzne kocky a vydržali sme to robiť celé hodiny? Boli to dni naplnené radosťou a detskou kreativitou. Zdá sa, že kartónové krabice majú rovnaký vplyv na našich chlpatých kamarátov.“

Základný set Poopy Cat obsahuje kocky, tunel, šmýkačku, ktoré je možné kartónovými klipmi pripevniť jeden k druhému. Po zaklapnutí sú jednotlivé prvky odolné, mačky ich nemôžu silou poškodiť, kocky odolajú dokonca váhe človeka. Pri predobjednaní stála takáto zostava 30€, no rýchlosťou blesku sa vypredala a tak je v súčasnosti možnosť rozšírená zostava za 40€ a takzvaná megastavba, ktorej cena závisí od množstva jednotlivých elementov. Tu sa však dá získať množstevná zľava, prípadne kombinácia so záchodom.

„Testovali sme to s rôznymi plemenami, veľkosťami aj náladovosťou mačiek. Úspešne. Vzhľadom k modulárnemu pripojeniu, kedy sa využívajú otvory na všetkých stranách môžete zaistiť jednotlivé segmenty na každej polovici svojej dĺžky. Tento fakt vám otvára široké možnosti pre kreativitu a dáva vám oveľa viac slobody, ako americká armáda,“ smejú sa tvorcovia Poopy Cat a dodávajú: „Našim cieľom nie je zatiaľ zisk, pretože aj ako obchodníci chceme udržiavať určitý štandard spravodlivého zaobchádzania so zákazníkmi. Máme pripravený celý rad výhod od vernostných, cez množstevné až po súťaže o ceny a iné benefity. Teší nás obrovský záujem o Poopy Cat, no chceme ho urobiť hlavne prístupným pre všetkých.“

Zdravie spojené so zábavou

Mačky sa hrajú veľmi často a nie je to potrebné len pre ich zábavu, ale tiež pre ich osobný rozvoj. Poopy Cat stimuluje duševné aj telesné cvičenia prirodzeným spôsobom pre mačky akéhokoľvek druhu aj veku. Špeciálne pre takzvané bytové mačky pomáha proti nude a následnej obezite. Eliminuje tiež nežiadúce mačacie správanie (pomalá deštrukcia objektov v byte – stoličiek, pohoviek, záclon a podobne), alebo nočných hier. V neposlednom rade vytvorí Poopy Cat puto medzi vašou mačkou a vami. Puto, z ktorého cítiť lásku.

Kartónové boxy odolajú aj váhe človeka

Kartónové boxy odolajú aj váhe človeka

Ak máte byt, či rodinný dom, môžete si zo segmentov vytvoriť doslova mačacie kráľovstvo, ktoré sa môže nachádzať vo viacerých izbách a to vo vodorovnej či zvislej polohe. Môžete tak minimalizovať straty v priestore, ktoré by vznikli montážou sériovo vyrábaných domčekov a preliezačiek pre mačky. Budúcnosť tohto projektu vidia tvorcovia v neustálych inovatívnych myšlienkach, ktoré chcú preniesť do reality. Patria sem napríklad malé škrabadlá, ktoré sa budú dať jednotlivo pripojiť k potrebným miestam na zostave, ale tiež vzrušujúce zábavné štruktúry, kam patrí visutý most, imitácia strechy (mačky zbožňujú balansovanie po hrebeňoch naozajstných striech) či rotačný bubon. Mačky sa sami rozhodnú, ktorá hračka sa im bude páčiť.
„Stále však existujú skeptici, ktorí tvrdia, že takáto stavebnica nebude fungovať. Pre nich, ale aj pre iných záujemcov sme pripravili nedávno mačací večierok, v ktorom sme testovali 12 mačiek rôznych plemien, veku aj veľkosti a všetko sme natáčali na video. Mačky sa doslova vrhli na Poopy Cat, hrali sa, preliezali šantili… toto je pre nás najlepšia reklama.“
Kartón sa môže zdať ako dočasný, alebo jednorazový materiál, ale to rozhodne nie je prípad tejto skladačky. Tvorcovia majú v kancelárií veľký hrad postavený z kartónových blokov a ani po trojmesačnom intenzívnom využívaní „pokusnými“ mačkami nevidno žiadne stopy poškodenia. Kartónové elementy sú silné a trvácne. Ako sme už spomínali, zvládnu aj to, ak sa na ne posadíte. Ak so spájacími klipmi budete pracovať opatrne, môžete po čase zmeniť celkový vzhľad Poopy Cat. A môžete to robiť znovu a znovu.

Viac obrazových informácií nájdete na TOMTO VIDEU.

Foto: kickstarter.com, poopycat.com

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 1


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama