09.10.2013

Volá sa Lil Bub. Jej majiteľ ho našiel v kôlni, ako nechceného potomka túlavej mačky. Mačiatko Lil Bub sa narodilo s množstvom genetických anomálií a napriek tomu je krásne. Zoznámte sa s jeho príbehom.

Bolo to 21. júna 2011, keď vošiel do kôlne v Bloomingtone na vidieku americkej Indiany 32 ročný farmár Mike Bridavsky. V kúte sa chúlilo čudné malinké stvorenie. Zo skrčka sa vykľulo mačiatko, ktoré bolo už na prvý pohľad iné. „Akoby pricestovalo z vesmíru,“ smial sa neskôr Mike: „Pamätáte sa na Gizma z filmu Gremlins? Tak presne tak vyzeralo.Ako mogwai.“ Hneď, ako ho našiel ho zobral na ruky a pozdravil : „Ahoj Bub.“ A toto meno mu prischlo už navždy.

Prečo je Lil Bub zaujímavé mača? Narodilo sa s mnohými genetickými mutáciami a azda preto ho po pôrode jeho mačacia mama zavrhla. Mnohé zvieratá totiž vycítia, ak sa im narodí „vadný“ potomok a nechajú ho napospas osudu. Takýto hrozil aj Lil Bub. Veď si to zrátajte – jej telo je vzhľadom ku krátkym a zavalitým končatinám príliš dlhé, aby mohlo niekedy skákať a behať, ako ostatné mačky. Okrem toho trpí vzácnym druhom osteopetrózy, ktorá jej bráni dostať sa do vzpriameného stoja. V Amerike majú na túto chorobu špeciálny názov „stone-bone“ (kamenná kosť). Jej jazyk je príliš dlhý a keďže má spodnú čeľusť oveľa kratšiu, ako vrchnú, takmer stále jej visí z papuľky. Zuby jej nenarástli a zrejme nikdy nenarastú. Vďaka tejto anomálií nemôže mňaukať, ale vydáva zvuky, ktoré sa naozaj podobajú tým mimozemským. Aby toho nebolo málo, tak musíme dodať, že na labkách má 22 prstov, kým bežná mačka si vystačí s osemnástimi. Táto choroba sa nazýva viacprstosť – polydaktýlia. Zaujímavé sú aj jej veľké a vypuklé zelené oči. Už teraz je jasné, že viac nebude rásť a zostane večným mačiatkom. Trpaslíkom, ktorý má v súčasnosti len 3,9 poundu (1,76 kg).

„Stál som tam v kôlni, držiac ju v náručí a ihneď som sa do nej bezhlavo zamiloval,“ spomína Mike Bridavsky: „No nech to znie akokoľvek romanticky, musel som sa už čoskoro konfrontovať s realitou. Myšlienka na humánnu eutanáziu ma ubíjala. A tak som si povedal nie. Bub musí žiť.“
Nastalo obdobie kŕmenia mačiatka z fľaše a nekonečného obliehania známych i neznámych zverolekárov so snahou pomôcť chlpatému stvoreniu. Po diagnostikovaní všetkých anomálií s dodatkom, že sa nebudú dať zrejme nikdy vyliečiť sa Mike vrhol na štúdium Reiki: „Chcel som je zmierniť bolesti – na jej malej tvári bolo vidno, že ich často intenzívne prežíva. Spojil som sa s odborníkmi a Lil Bub sa stala mojou prioritou. Mojou prácou, potešením aj priateľkou. Je neskonale vďačná za každý dotyk, pohladenie, zábavku. Som šťastný, že dnes môžem s čistým svedomím prehlásiť – Lil Bub je aj napriek tomu, že je genetický mutant ,zdravé mača Je jediné svojho druhu na planéte Zem. Je to môj malý mimozemšťan.“

Cesta k sláve

Začalo to tým, že už v novembri 2011 umiestnil Mike niekoľko fotografií a videí Lil Bub na internete. Na radu priateľov a po veľkom ohlase užívateľov internetu jej neskôr vytvoril osobný blog a profily na najnavštevova­nejších sociálnych sieťach. Dnes má len na Facebooku 260 000 priaznivcov, nehovoriac o miliónoch zhliadnutí videí večného mačiatka na internete. Bolo len otázkou času, kedy sa pre Lil Bub otvoria dvere showbiznisu. Stalo sa. Mačiatko sa stalo celebritou mačacej ríše, s ktorou sa neváhajú vyfotografovať či spolupracovať celebrity z ríše ľudí. Bub má svoju vlastnú televíznu show. Jej prvým hosťom bola známa herečka Whoopi Goldberg. „Získať Whoopi bola tá najjednoduchšia vec na svete,“ spomína Mike: „Bolo to ako – Hey, Whoopi, chceš niečo urobiť pre Lil Bub? a odpoveď – Pre Lil? Kedykoľvek.“ Okrem toho má mača knihu, jej kalendár pre rok 2014 je už v tlači, množstvo peňazí prichádza z predaja tričiek a suvenírov s jeho podobou a po internete koluje nespočetné množstvo malieb a umeleckých výtvorov, dokonca aj meme, v ktorých hrá Bub prvé husle. Tu musíme podotknúť, že 15% z obchodných výnosov venuje každý mesiac Mike na charitatívne účely a nemalú časť týchto peňazí zasiela na konto spoločnosti Animal Rescue, pomáhajúcej zvieratám v núdzi. Aj liečebné terapie niečo stoja. Lil Bub chodieva na terapiu Assisi Loop a fantasticky jej pomáha zariadenie na terapiu pomocou pulzného elektromagnetického poľa: „Nie sú to lacné záležitosti, ale takáto hviezda si ich môže dovoliť,“ smeje sa Mike.

Show s Whoopi Goldberg

Lil Bub je mačiatko s veľkým srdcom. spolu s Mikom podporujú nadácie pre zvieratá v núdzi, dokonca informujú o Záchranách a úkrytoch pre bezdomovcov a presadzujú práva „inakých“. Len na zvieraciu charitu venovali za 8 mesiacov 30 000 dolárov.
3.9. 2013 vyšla kniha Lil Bub's Lil Book: The Extraordinary Life of the Most Amazing Cat on the Planet, čiže Mimoriadny život najúžasnejšej mačky na planéte a po mesiaci predaja je jasné, že bude bestsellerom. Lil má totiž státisíce fanúšikov , ktorých počet každým dňom stúpa. Jej fotografie sa so železnou pravidelnosťou objavú v prestížnych magazínoch sveta. Podoba Bub nie je len na suveníroch. Mnohí si ju dali permanentne vytetovať na svoje telá, vrátane jej majiteľa Mika Bridavského.

Šťastný majiteľ so svojim mačacím miláčikom v galérií Lil Bub

Šťastný majiteľ so svojim mačacím miláčikom v galérií Lil Bub

18. apríla 2013 mala premiéru na Tribeca Film Festival hodinová snímka Lil Bub & Friendz. Ide o netradične poňatý polodokument, kde si okrem Lil a ľudských postáv zahrali aj jej priatelia Keyboard Cat, Nyan Cat a Grumpy Cat (Nevrlec). Ako to dopadlo? Film získal hlavnú cenu.Ak chcete tetno film vidieť celý, kliknite SEM.

Možno si teraz poviete, že takéto šialenstvo okolo jednej mačky je niečo, ako Gangnam Style vlani. Z omylu vás možno vyvedú poznatky renomovaných psychológov, ktorí tvrdia, že vystúpenia, videá a fotografie Lil Bub sú terapiou v pravom slova zmysle. Ide o šírenie pozitívnych vibrácií a silnej energie do sveta, vypovedajúc myšlienky, že byť odlišný znamená byť krásny. Reálne tak malé „zmutované mačiatko“ pomáha ľuďom s komplexmi dostať sa z depresií. Aj preto dvíhame v redakcií Hobbyportálu oba palce nahor a s úctou dávame klobúk dolu.

Množstvo ďalších fotografií nájdete v bohatej fotogalérií.

Foto: facebook.com/i­amlilbub/photos_stre­am, lilbub.com

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 2
Fotogaléria


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Dominika (Neregistrovaný užívateľ) 06.04.2014 13:37
Dominika

!!!Máte to tu super!!!

Prihlásenie
 
 
Reklama