30.06.2014

Hobby portál vám predstavuje psa, o ktorom si budete myslieť, že vznikol vo Photoshope. Omyl. Je to skutočný pes, len sa s ním trochu pohrala príroda. Volá sa Pig (prasa).

… a vraj neexistuje prasopes

Pig je vlastne sučka. Jej príbeh sa začal písať vlani v neskorú jeseň, kedy sa narodila zrejme túlavému divému psovi v hlbokých lesoch severovýchodne od Atlanty. Matka malú svorku šteniatok opustila a nikto by nebol predpokladal, že v drsných podmienkach prežijú.
Kim Dillenbecková strávila Vianoce roku 2013 u svojej sestry v Jeffersone. Vtedy po prvýkrát počula o zvláštnom psovi, ktorého našli domáci usadlíci v blízkosti skládky odpadkov. Kim dnes spomína: „Počula som o zachránených mláďatách divého psa, ktoré akoby zázrakom prežili vďaka jednému z nich, ktorý hlasitým štekotom upozorňoval, že potrebujú pomoc. Nebolo by na tom nič zvláštne, keby mi sestra netvrdila, že takého psa som v živote nevidela. Zaujalo ma to. Všetci naokolo sa tvárili dosť tajnostkársky a tak som sa rozhodla, že nájdem pani, ktorá tieto psy zachránila.“
A tak sa aj stalo. Medzi mladými šteňatami vyčnievalo z radu zvláštne stvorenie, s ktorým sa príroda tak trochu pohrala. „Je to prasa!“ vykríkla Kim, keď ho po prvýkrát uvidela. „Bolo to v šoku,“ dodáva dnes. „Šteniatko malo už na prvý pohľad veľké zdravotné problémy. Akoby mu niekto poprehadzoval v tele kosti a teraz sa viac podobalo na prasiatko, ako na psa.“

Pig zaujal už ako šteniatko

Pig zaujal už ako šteniatko

Pri pohľade na toto zvláštne stvorenie sa Kim do neho okamžite zaľúbila. Šteniatko bolo už na prvý pohľad o niekoľko centimetrov kratšie, akoby malo byť. Neskôr sa dozvedela, že Pigovi (toto meno prischlo psíkovi už naveky) chýbajú nejaké stavce a jeho bedrá nie sú spojené s panvou (rastú priamo z chrbtice). Okrem toho nemá krk a tak naozaj z určitého uhla pohľadu pripomína skôr prasa, ako psa.
„Pani, ktorá ho našla mi tvrdila, že atlantský zverolekár odporučil toto nešťastné stvorenie utratiť. Ja som však hneď vedela, že Pig je bojovník a že všetko dokáže zvládnuť. A tak som sa do rodnej Alabamy vracala nielen s Pigom, ale aj s jeho ostatnými súrodencami.„ V súčasnej dobe má osem mesiacov a napodiv vôbec nepôsobí, že by mu niečo chýbalo. Hrá sa s ostatnými psíkmi a nijako nedbá, že na neho volá panička ako na prasa. V úžase je aj osadenstvo veterinárnej kliniky, kam Pig chodí na prehliadky. “Nikto z nás nevidel psíka v podobnom stave, ale všetci ho milujeme. Je to naša rocková hviezda, "opisovala pre agentúru AP veterinárka Rachael Hudson-Breland.

Rontgenove snímky neveštili nič dobré

Rontgenove snímky neveštili nič dobré

Cesta k sláve

Na svete je mnoho zaujímavých typov psov, ktoré sú zvláštne, no okrem najbližšieho okolia o nich nikto nevie. Piga však čakal iný osud. Všetko sa to zomlelo v máji tohto roku. Vtedy sa v blízkom Birminghame konal Do Dah Day – festival, ktorého mottom je úcta k zvieratám a ktorý má za úlohu zháňať peniaze pre miestne zvieracie charity.
„Pig sa stal okamžite hviezdou festivalu. Nebolo snáď človeka, ktorý by si tento „omyl prírody“ nechcel odfotografovať, nafilmovať, pozrieť sa naň bližšie. A Pig sa naozaj správal ako hviezda. Za tých pár mesiacov, čo žije u nás, už viem, že je nadšený zo života. Má veľmi rád ľudí, dá sa hladkať, škrabkať a miluje dobroty, sladké ničnerobenie a spánok. Práve preto, že je ochotný zjesť čokoľvek ponúknuté musím dávať na neho veľký pozor. Má osem mesiacov a už je z neho celkom dospelý pes. Veľmi sa bojím, že neustále priberanie by ho mohlo zabiť,“ hovorí Kim.

Pig už pôsobí celkom dospelo

Pig už pôsobí celkom dospelo

Na Do Dah Day chcelo množstvo ľudí počuť príbeh tohto zvláštneho psa a šťastnou súhrou okolností sa do jeho blízkosti dostal Joey Kennedy, novinár, ocenený Pulitzerovou cenou, ktorý sa zameriava na problematiku zvierat a píše pre Alabama Media Group. Netrvalo dlho a na stránkach AL.com sa objavili fotografie a príbeh psa, ktorého dovtedy ešte nik nevidel. Zrodila sa ozajstná star. Sučka Pig na svoju deformáciu nedbá. Je už hviezdou internetu, na Facebooku má niekoľko tisíc podporovateľov a nadšenie vládne aj pri jej videách na YouTube. A to o nej vie svet len niečo viac, ako mesiac! Čo bude ďalej?
Kim hovorí: „V živote ma nenapadlo, že budem vychovávať celebritu. Mne úplne stačí, že je Pig mojim šťastím, kvôli ktorému sa každý deň smejem.“

Foto: Kim Dillenbeck, Joey Kennedy, AL.com

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 1


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama