13.12.2017

Dnes vás naučíme niekoľko trikov, pomocou ktorých vykúzlite pravú vianočnú atmosféru doslova za niekoľko minút.
Predvianočný zhon a stres sú nočnou morou mnohých z nás. Zvlášť vtedy, keď kvôli pracovným povinnostiam v zamestnaní záverom roka naozaj nič nestíhame. Existuje však množstvo drobných pomôcok, vďaka ktorým budú naše Vianoce mať toho správneho ducha. Poďme si predstaviť niektoré z nich.

Trblietavé vločky

Tavná pištoľ je dnes už povinnou výbavou každej domácnosti. Mnohé papiernictvá, obchody s domácimi potrebami, elektrom ale tiež supermarkety ponúkajú do nich špeciálne tavné tyčinky s trblietavým efektom. Tieto tyčinky využijeme v našej činnosti. Postačí nám k tomu tavná pištoľ s trblietavými lepiacimi tyčinkami, šablóna s vločkou, podľa ktorej budeme tvoriť a ideálne sklenená misa na pečenie, ktorú však môžeme nahradiť kusom skla a podobne. Na dno misy nalepíme šablónu s vločkou kresbou nadol, misu otočíme a tavnou tyčinkou vyplníme línie vločky.

Po vyschnutí tavného lepidla opatrne odlepíme zo skla vločku. Môžeme ju zavesiť na stromček, ale tiež prilepiť na okennú tabuľu tak, že ju najprv navlhčíme a potom pritlačíme o sklo.

Rýchly vianočný veniec

Na jeho výrobu potrebujeme iba starý drôtený vešiak na košele (prípadne kus pevného drôtu), zelenú stuhu, farebnú stuhu a vianočné gule rôznych farieb a veľkosti. Pri práci si pomáhame kombinovanými kliešťami.

Najprv vytvarujeme vešiak tak, aby jeho ramená vytvorili kruh.

Vrchnú časť s háčikom na zavesenie rozmontujeme a na drôt navlečieme vianočné gule.

Nakoniec spojíme konce drôtu.

Háčik obalíme zelenou stuhou, ktorú k nemu prilepíme a vešiak tiež môžeme dekorovať pomocou ďalšej farebnej stužky.

Cestovinová snehová vločka

O dekoráciách z cestovín sme písali podrobne v tomto článku, a tiež v návodoch na kreatívne vianočné dekorácie. Dnes si predstavíme ešte jeden ľahký návod. Opäť v ňom bude hrať prím tavná pištoľ a samozrejme cestoviny. Na vločku použijeme rúrky, ktoré v Taliansku poznajú pod názvom „penne“.
Dvanásť kúskov týchto cestovín zlepíme tavnou pištoľou tak, aby nám vzniklo šesť kusov „V“.

Z „véčiek“ pospájame na pracovnom stole hviezdu.

Do jej stredu vložíme ďalších šesť kusov cestovín. A všetky dôkladne prilepíme tavnou pištoľou.

Nakoniec vločku namaľujeme štetcom a bielou (zlatou, striebornou) akrylovou farbou, alebo ju jemne natrieme lepidlom a posypeme „trblietalkami“, prípadne kryštálovým cukrom. Hotové cestovinové vločky pomocou tenkého silonového lanka zavesíme na stromček, alebo položíme niekam, kde sa budú pekne vynímať.

Svietniky z vínových pohárov

Určite máte doma starú nepoužívanú sadu pohárov na víno, ktoré by ste mohli využiť na niečo originálne a pekné. Napríklad svietniky, ktoré si môžete vyrobiť tak, aby sa ľahko prispôsobili dizajnu vo vašom príbytku.
Postačí ich obrátiť hore dnom a vínovú časť naplniť rôznymi dekoráciami. Prípadne oblepiť poháre konopným povrázkom a pridať malé drobnosti. Ak chcete, môžete na dno pohárov nalepiť kruh z tvrdšieho kartónu, aby ste svietniky mohli prenášať z miesta na miesto.

Vianočná hviezda z vlny

Najprv si z papiera vystrihneme šablónu, podľa ktorej budeme robiť hviezdu. Šablónu priložíme na kus polystyrénu a v miestach, kde sú vonkajšie cípy a vnútorné uhly zapichneme do polystyrénu špáradlá.

V porcelánovom tanieri rozmiešame PVA lepidlo (Herkules) s trochou vody a namočíme do tejto zmesi vlnu. Koniec vlny uviažeme na ľubovoľné špáradlo.

Teraz budeme vlnou vytvárať tvar hviezdy cik – cakavým pohybom okolo špáradiel.

Nakoniec vysušíme lepiacu zmes pomocou fénu na vlasy. Hviezda nám stvrdne a my môžeme vytiahnuť jednotlivé špáradlá a sňať ju z polystyrénovej základne.

Foto: liveinternet.ru, youtube.com

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 1


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama