19.06.2018
(Platená inzercia)

Ak prerábate byt či dom, tak ste sa určite chcete dostať aj k maľovaniu stien. No natrieť izby vybranou farbou sa nedá hneď. Pri oškrabávaní viacerých vrstiev starých farieb ľahko dôjde k ich poničeniu. Vtedy prichádza na rad stierkovanie.

Celkový dojem z interiéru však zásadne ovplyvňuje samotné nanesenie stierky, ako aj jej správny výber. Chystáte sa na stierkovanie vrhnúť sami? Máme pre vás niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu pri samotnom stierkovaní aj výbere stierky.

Na čo vlastne slúži stierka? Ryhy sa nedajú vždy zakryť sadrou, ako ani diery po klincoch a podobne. Stenu vtedy musíte vystierkovať. Nie je sa čoho báť, postup nie je vôbec zložitý.

Jednoduchá príprava

Stierku si zarobte v nádobe najlepšie podľa návodu od výrobcov. Okrem toho si pripravte náradie na nanášanie stierky a ideálne aj niečo, čo si položíte pod stenu, ak by vám odpadli nejaké kúsky stierky.

Postup:

  1. Stierku nanášajte v hrubších vrstvách. Zjednodušíte si tak nanášanie. Čo vám pri tom odpadne, môžete následne zozbierať a použiť.
  2. Hladidlom potom zrezávajte a odstraňujte ostré nerovnosti a prebytky stierky- Vyrovnávajte tak, aby ste dosiahli rovnakú hrúbku vrstvy po celej stene.
  3. Po zotretí nadbytočnej stierky začnite vytvárať štruktúru a dokonale upravte celý povrch. Nezabudnite si dôkladne pozrieť návod na prácu s danou stierkou. Niektoré druhy sa musia po nanesení niekoľko minút nechať zaschnúť a až potom sa môžu upravovať.

Silikónová alebo minerálna stierka?

Výber stierky je dôležitou súčasťou celého procesu. Stierky na báze silikónu sú vhodné na pružné prekrytie všetkých existujúcich prasklín. Ak si nie ste istý, či sú vaše steny suché a nie sú vystavené vnútornému pnutiu, ktoré môže spôsobiť praskliny, môžete siahnuť po omietke vyrobenej na báze minerálov.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama