29.05.2020

Pod názvom Garden Train sa ukrýva netradičná záhradná dekorácia, ktorá má podobu vláčika a vlastnosti kvetináča. Výrobu zvládne každý domáci majster.

Naozaj už uplynulo veľa vody od čias, kedy začal človek v okolí svojich príbytkov pestovať okrasné kvety. Len tak, pre potešenie oka a pohladenie duše. Spôsoby pestovania sa síce v základe nemenia. Stále však pribúdajú nové a nové vychytávky pre pestovateľov, čo sa týka priestoru pre pestovanie. Možno nebudete veriť, ale záhradné vláčiky, ktoré sú vlastne dekoratívnymi kvetináčmi, vyrábali v Anglicku záhradníci už viac ako pred 120 rokmi a boli populárne až do konca II. Svetovej vojny. Niet sa čomu diviť. V dobe svojho najväčšieho rozvoja, ktorý nastal okolo polovice 20. storočia, jazdilo po svete takmer štvrť milióna parných rušňov, ktoré zabezpečovali približne 90 % železničnej dopravy. Vlak sa stal akýmsi symbolom spojenia obyvateľstva po celej planéte a jeho siluetu poznal každý. Aj kvôli tomu to bol práve vlak, ktorý si záhradní dizajnéri z minulosti vybrali ako netradičný, no všetkým známy tvar kvetináča.

Vlaky sa síce zmenili, no obraz parného rušňa, ťahajúceho za sebou niekoľko vagónov s nákladom len tak ľahko z našej kolektívnej pamäti nevymizne. Poďme si teda vyrobiť štýlové miesto pre kvety.
Všetko, čo budeme potrebovať je drevo, náradie na jeho opracovanie a spájanie a k tomu predstavivosť. Môžete si vyrobiť vlakový model, ktorý vám najviac vyhovuje. Ako materiál sa dá použiť všeličo – od starých sudov s vínom po malé polená. S individuálnym prístupom môže mať vlak najroztomilejší tvar, aký si kedy dokážete predstaviť. Čo sa týka samotných kvetináčov, môžete ich pomocou dláta vydlabať do polien, ktoré budú tvoriť vozne. Nie je to však povinné. Rovnako tak postačí, ak zaujímavo obložíte klasické truhlíky na pestovanie kvetov. Vždy pôjde len o vaše schopnosti a možnosti. Vláčik potom naplňte pestrofarebnými kvetmi a umiestnite ho na dobre viditeľné a hlavne slnečné miesto.

Foto: goodshomedesign.com

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama