05.04.2021

Áno, potrebujete oddych, ale pohyb ešte viac. A ak sa z ničnerobenia stane zvyk, ukáže sa to na vašej vizuálnej stránke aj na vnútornom zdraví.

Čím aktívnejšie budete žiť, tým lepší pocit zo seba budete mať. Bude a vám dariť po každej stránke, získate nie len krásne telo, ale aj kopec energie do života, do práce, povinností, pre svojich blízkych.

Prekonať únavu a zábrany voči športu sa oplatí. Máme pre vás niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu urobiť každý deň krok správnym smerom.

1. Stanovte si cieľ na začiatku týždňa

Plánovanie je základ úspechu. Vidieť tréning, ktorý ste si naplánovali, vyznačený – čierne na bielom – v kalendári, diári, zápisníku, to-do liste… je určite viac, ako ho mať “uložený” len v hlave.
Zapisovanie plánov vám pomôže si zorganizovať život.
Tréning, ktorý presne zapadá do vášho denného plánu, nebudete chcieť vynechať. V nedeľu večer si vezmite diár a naplánujte si cvičenie, beh, prechádzky, bicyklovanie, čokoľvek, čo chcete robiť, na celý týždeň.

2. Keď vás to nebaví, vyskúšajte niečo nové

Stále skúšajte nové druhy pohybu, aby vás to bavilo. Cvičiť stále dookola tú istú zostavu je nuda, a navyše, nie je to dobré ani pre postavu. Telesnej aj psychickej stránke prospieva najviac taký pohyb, ktorý mu robí skutočnú radosť.

Ak vás nebaví beh, vyrazte na bicykel. Nenadchlo vás fitko? Skúste plávanie. Vyhľadajte skupinu, ktorá sa venuje crossfitu či street workoutu. Možností je neúrekom.

3. Stres preč!

Nie je to nutné zlo, ale spôsob, ako zo seba “vypotiť” stres z každodenných povinností, trápení a zlých správ. Udržať sa v psychickej pohode bez pohybu je oveľa ťažšie, ako keď sa aktívne hýbete. Urobte niečo pre svoje telo a aj myseľ na tom bude oveľa lepšie.

4. Hudba ktorá nakopne

Hudba nám dáva energiu. Stimuluje nás nie len po psychickej stránke, ale aj po fyzickej – pôsobí na celý nervový systém. Srdce začína búšiť rýchlejšie, zrýchľuje sa aj dych, svaly sa pripravujú na pohyb. To platí, samozrejme, pri energických piesňach, v ktorých sa postupne stupňuje rytmus.
Pustite si pesničku, ktorá vám zdvihne náladu! A garantujeme vám, že sa vám už nebude chcieť sedieť na gauči. Bezdrôtové slúchadlá Xiaomi haylou gt2s vám budú “pumpovať” energiu do uší – aj počas celého tréningu. Celkom pohodlne, bez kábla, ktorý by vám prekážal – nech je váš tréning akokoľvek intenzívny. Sú maličké a nenápadné a pesničky si môžete prepínať priamo cez tlačidlo na slúchadlách.

5. So spoločnosťou to pôjde ľahšie

Odložiť tréning na ďalší deň je ľahké, keď o tom viete len vy. Nepríjemný pocit z nesplnených cieľov vás bude sprevádzať tak či tak.

Ale odmietnuť kamarátka/kama­rátku, ktorej ste sľúbili, že spolu pôjdete cvičiť? To sa nerobí. :) Spoločne sa môžete motivovať, vzájomne sa podporiť, keď druhý nevládze. Trénovať vo dvojici či v skupine je skvelý spôsob, ako prekonávať svoje hranice.

6. Štýlová tepláková súprava ako odmena

Tepláky a športové oblečenie sme za posledný rok povýšili na štýlovú súčasť outfitu. Doprajte si pekný pohodlný kúsok ako odmenu, napríklad za to, že zvládnete mesiac nevynechať tréning. Teplákovú súpravu na zaslúžený relax po tréningu, športové legíny na ďalší tréning… Čo si budeme nahovárať, v peknom oblečení sa aj počas cvičenia cítime oveľa lepšie.

A ešte univerzálna rada na záver: robte všetko najlepšie, ako viete. To neznamená, že sa budete kritizovať a karhať za nesplnené ciele. S láskou voči sebe a bez výčitiek sa snažte zo seba vydať to najlepšie. Jedine tak budú vaše dni plnohodnotné.

Zdroje obrázkov: freepik.com

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama