21.04.2013

Tipovanie športových zápasov nemusí byť hneď hazardom, ale vcelku vydareným hobby. Ak je človek vnímavý, vie čítať a má záľubu v športe, svoje poznatky môže využiť aj v stávkovaní a pri zmesi vedomosti a šťastia môže aj vyhrať nejaký ten dukát. Netreba sa však spoliehať asi len na takýto príjem, nakoľko ide o hru, ktorú ovplyvňujú mnohé faktory a v konečnom dôsledku je práve šťastie pre váš tip tým najrozhodujúcejším. Článkom nechceme navádzať na prepadnutie tipovaniu, ale priniesť užitočné rady ako na úspešné tipovanie.

Základom je vyznať sa

Ak je pre vás tipovanie dennodennou rutinou, tak viete, že potrebné je mať prehľad. Preto je dobré, ak vás šport baví a nemáte len veľké oči kvôli zisku, ktorý chcete tipovaním získať. K úspešnosti je nutné sa zaujímať o aktérov športového podujatia, ich kondíciu, stav, ako sa im darí, ale mať aj informácie o tipovanom zápase a ako tipujú ostatní.

V stávkovej kancelárii ale aj vo vani

V dnešnej on-line dobe by bolo až čudné, kebyže sa nedalo tipovanie zápasov zrealizovať aj z pohodlia domova. Učiniť tak veľmi rýchlo a jednoducho môžete napríklad na tipovaniezapa­sov.net aj z vane, pričom sa budete rozmaznávať vonnými olejmi vo vode a vychutnávať si kúpeľ. Pozor však aby vám mobil či notebook nepadol do vody.

Svoje čaro majú ale zaiste aj kamenné stávkové kancelárie, v ktorých panuje tá správna atmosféra. Pred tým ako však do nej vojdete si môžete informácie o tipovaní, poplatkoch či jednotlivých zápasov prezrieť aj doma na internete, teletexte či v tlačených periodikách. Milá pani za okienkom, pulty s nie vždy píšucimi perami a tipovacími lístkami, malá televízia v rohu miestnosti, výzdoba z plagátov športovcov, dres FC Barcelona na jednej stene a dres Real Madrid na opačnej strane miestnosti ako protipól, ktorý si môžete zaobstarať aj vy na vsetkydresy.sk, spolu s osadenstvom tipujúcich má nezameniteľnú atmosféru.

Základy úspechu

• na jeden tiket tipovať len malý počet zápasov – optimálne je mať na jednom tikete 1 – 2 zápasy, maximálne 3 – 4, nakoľko s ich rastom sa síce zvyšuje aj možná výhra, ale rapídne sa zväčšuje riziko neúspechu

• tipovať iba súťaže a mužstvá, o ktorých máte poznatky – tipovať by ste mali len na tie zápasy, o ktorých máte dostatok aktuálnych informácii. Dôležité je zaujímať sa napríklad o zranenia hráčov, aktuálnu formu mužstiev, posledné odohrané zápasy doma aj vonku, štatistiky mužstiev či ich výhry v domácom a vonkajšom prostredí.

• vyhnúť sa tipovaniu zápasov s malými kurzami – to sú napríklad kurzy ako 1,1; 1,17 alebo 1,06. Takéto kurzy zvyšujú výhru len o minimum, avšak podstatne zvyšujú riziko neúspechu. Výnimkou, kedy je dobré takéto malé kurzy použiť je dvojtip, kedy je jede tip ešte poistený druhým. Malými kurzami sú zvyčajne hodnotené zápasy lídra súťaže s outsiderom. Práve pri týchto zápasoch hrá významnú rolu psychika. Sebavedomie lídra a podceňovanie súpera často totiž prináša práve zlyhanie favorita.

• vsadiť radšej viac ako menej – istejšie je tipovať väčšie sumy s menšou frekvenciou ako každý deň malú sumu. Pri nízkych vkladoch je totiž lákavé podať väčší počet zápasov, avšak tým sa podstatne zmenši šanca na úspech.

• netipovať podľa kurzov – najlepším spôsobom ako vyberať zápasy je podľa odborníkov vyberať ich bez prezretia si kurzov, ktoré na zápasy vypísali stávkové kancelárie. Človek sa často zľakne, keď natipuje zápasy a až potom sa pozrie na výšku kurzov. Ak ste však vyberali tipy na základe informácií, ktoré ste si naštudovali, zotrvajte pri svojom rozhodnutí. Možno sa vám už aj stalo, že keď ste len tak vbehli do stávkovej kancelárie a vybrali pár zápasov iba podľa kurzov, ktoré následne skončili pravým opakom ako ste predpokladali, tak po následnom preštudovaní ste sa chytili za hlavu, že kebyže sa na to pozriete pred tipovaním, tak viete, že inak to ani skončiť nemohlo.

M. CH.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama