25.01.2017

Už žiadne výhovorky! Tu je návod, ako sa dostať do formy, ak ste to cez sviatky znova prehnali. Všetci vieme, že je ťažké sa udržiavať v kondícii. Motivácia ide stranou, bežné činnosti nás zamestnávajú na plný úväzok, snažíme sa držať krok s pracovnými plánmi a vedieme život so všetkým, čo k tomu patrí (s dobrým jedlom a pod.). Na cvičenie akosi nezostáva čas.

Okrem toho ste s najväčšou pravdepodobnosťou vyšťavený a pravdepodobne nebudete v stave, aby ste ráno čo ráno navštevovali hodiny Pilatesu. Avšak, ak sa chcete udržať vo forme a nevylúpiť pritom banku, poskytujeme pár rád. Možno Vás pod vianočným stromčekom potešila kvalitná BIO Saloos kozmetika, čo určite telu taktiež prospeje, no pre svoju krásnu postavičku budete musieť urobiť viac. Tak šup do toho.

Lacné členstvo v telocvični

To posledné, na čo ako skromný človek myslíte, je notoricky predražené členstvo niekde, kde si môžete „dať do tela“. Oveľa dostupnejšie sú obecné telocvične, ktoré sa nachádzajú často priamo pred Vaším nosom. Zároveň ponúkajú pružné ceny. V prípade, že ste študent, mamička či dôchodca, nezabudnite využiť atraktívne zľavy.

Komunita

Pre tých, ktorí si nemôžu dovoliť mesačné investície do členstva v telocvični, je tu ďalšia možnosť. Mnoho organizácií a spolkov ponúka mimoriadne lacné členstvo vo svojich komunitách, ktoré sa zameriavajú od fitnesu až po vrcholové športy. Či už je to joga, beh alebo aerobik. Ročné členstvo je cenovo dostupné a oprávňuje Vás k návšteve niekoľkých hodín týždenne za zníženú cenu. Zamerajte preto svoju pozornosť na kluby mamičiek, dôchodcov, ale aj hendikepovaných jedincov. K dispozícii zvyknú byť v súčasnosti tiež firemné telocvične. Ušetriť môžete i na športovom odeve, veď v šatníku určite nájdete pohodlné oblečenie. Nepotrebujete značkovú výbavu za každú cenu. Ak by ste ale chceli niečo nové, trendové dámske mikiny a iné športové vybavenie je možné zohnať za veľmi slušnú cenu. Stačí iba trocha poblúdiť po internete. Čo ušetríte na odeve, môžete investovať do samotného cvičenia.
Pretekárske športy majú tendenciu byť drahšie, no často umožňujú prístup k špeciálnym službám ako osvetlené ihriská a profesionálne vybavenie, ktoré sú však užitočné len vtedy, ak sa tomu chcete venovať vrcholovo.

Fitness aplikácie

V čase, keď je skoro všetko k dispozícii po stlačení prepínača, ťuknutí do klávesnice či monitoru, dáva zmysel, že aj fitness si našiel svoju cestu k ľuďom cez rôzne moderné technologické vymoženosti.

K dispozícii je celý rad aplikácií ponúkaných zadarmo, ktoré pomôžu určiť rutinné spôsoby a naplánovať vhodné cvičenia i časy.

Výborná aplikácia je Nike fitness, ktorá je všestranná a ponúka viac ako 100 cvičení, individuálne plány a odborné vedenie priamo z telefónu, pričom svoje tréningy a pokroky môžete dokonca zdieľať s priateľmi.

Zombie, Run! je tiež zábavnou alternatívou, ktorá sa predáva v kategórii „ultra pohlcujúca bežiaca hra“. Zahrajte sa na hrdinu – stojacieho zombie a budujte základňu pre pozostalých. Ešte lepšie je, že svoje prvé štyri misie dostanete zadarmo, pričom následne sa môžete upgradovať na profesionálnu úroveň, a to iba za 2,99 € mesačne.

Možno ste už počuli o Fitbit, zariadení v štýle hodiniek (ktoré podobne aj funguje), pričom sa tu uchovávajú informácie o Vašich krokoch a povzbudzujú k dosiahnutiu denného cieľa 10000 krokov. FitBits zvyčajne nie sú lacné, ceny sa začínajú na 49,99 €, ale ponúkajú aj množstvo doplnkových funkcií, ako sú napríklad „spánok a sledovanie kalórií“.

Domáce cvičenie

Cvičenie doma môže byť účinnou metódou, ktorá je úplne zadarmo, ak viete, že vykonávate jednotlivé cviky správne a s vhodnými pomôckami.
Tesne zaistené fľaše s vodou dobre fungujú ako provizórne činky. Stabilné stoličky alebo iný nábytok môžu byť použité ako páky pre rôzne cvičenia. Opäť platí, skontrolujte si najprv on-line alebo prostredníctvom aplikácie pokyny a odporúčania k vykonávaniu jednotlivých cvičení. V žiadnom prípade sa nepokúšajte vykonávať žiadne zložité cvičenia bez dozoru.

Tip: V prípade, že chcete vyzerať pri cvičení dobre, v súčasnosti si dámy zamilovali elegantné tenisky slip on. Sú pohodlné a zároveň štýlové.

Pustite sa do toho osamote

Najťažšia časť udržiavania kondície je, verte tomu alebo nie, motivácia. Ak ste dostatočne disciplinovaný, aby ste každé ráno vstali z postele, nemusíte platiť ani cent navyše. Celkom pokojne postačí, keď zostanete so svojím štvornohým priateľom vonku o niečo dlhšie. Hýbte sa, zaskáčte si alebo sa s ním prebehnite.
Beh je pravdepodobne najrýchlejšou a najjednoduchšou možnosťou, ako sa dostať do formy. Nájdite si nejakú bezplatnú aplikáciu, ktorá bude sledovať Váš pokrok. Ideálny pre začiatočníkov je RunKeeper. Obujte si vhodnú obuv a vybehnite do ulíc.

Ak máte záujem o stabilný, aj keď pomalší pokrok, začnite s 10 až 15 minútovými ľahkými behmi, pričom sa snažte prepracovať až k 60–90 minútovým behom v priebehu niekoľkých týždňov/mesiacov. Stanovte si pevný cieľ, ktorý chcete dosiahnuť. A nezabúdajte, že ak sa pravidelne hýbete, menej sa stresujete.

Inšpirovať sa môžete aj týmto videom:

Prajeme veľa trpezlivosti, síl a odvahy. Držte sa!

Zdroj: independent.co.uk
Foto: pixabay.com

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama