16.02.2015

Veď ako inak by sme mali privítať toto obdobie znovuzrodenia, ktoré nám klope na dvere? Nazberané kilá po zimnom období treba predsa zhodiť. Áno, aj upratovanie je symbolom jari, no posilňovať sa dá tiež pri ňom, ak viete, ako na to. Pokiaľ ste si v tejto chvíli spomenuli na jarnú únavu, tak rýchlo na ňu zabudnite. Zmeňte svoj životný štýl rázne a bez výhovoriek. Prvoradá je zdravá strava, no bez pohybu to za žiadnych okolností nepôjde. Odborné konzultácie ohľadom jedálnička dostanete aj TU a o športovaní už viac v nasledujúcich riadkoch. Prezradíme, ako je to s chudnutím pri umývaní dlážky a odhalíme zoznam športových aktivít, ktoré sú najlepšie na figúru i elán. V krátkosti sa budeme zaoberať aj sedavým zamestnaním a bojom proti jeho nástrahám.

plavanie.jpg

Neradi drhnete dlážku? Zamilujte si to!

Možno ste to nevedeli, ale umývanie podlahy nemusí byť iba nepríjemnou a donekonečna sa opakujúcou činnosťou. Cielenými pohybmi si môžete zároveň vypracovať bruško, stehná i ramená. Zabudnite na starý spôsob drhnutia a naučte sa nové metódy. Skvelé rady, ako na to, sa dozviete na:

noviny.sk/c/zau­jimavosti/umy­te-dlazku-a-schudnite

Po vzhliadnutí videa, ktoré sa ukrýva pod touto linkou, načerpáte energiu a získate potrebnú chuť do monotónnej práce.

TOP športové aktivity na odštartovanie jarnej sezóny

Kilá pôjdu dole, ak správne skombinujete kardio cvičenie prevedené intervalovým tréningom a silový tréning. Množstvo spálených kalórií závisí aj od intenzity, s ktorou budete aktivitu prevádzať, od veku, kondície, ale aj rýchlosti metabolizmu a momentálnej hmotnosti.
Pokiaľ sa rozhodnete vybrať si niečo z našej ponuky, tak majte neustále na pamäti, že športovanie nesmiete robiť ako za trest. V prvom rade je to radosť a skvelá investícia do zdravotného stavu.

Trpíte obezitou a máte zdravotné problémy? Začnite chôdzou!

Chôdza je človeku prirodzená, preto stačí vybrať sa každý deň aspoň na hodinovú prechádzku a uvidíte, že sa budete cítiť lepšie. Začnite s pozvoľným tempom a pomaly pridávajte na intenzite. Ak chcete zvýšiť efekt chôdze, tak tempo striedajte. 1 hodina takéhoto pohybu môže viesť k odbúraniu 300 až 900 kalórií.

Beh – disciplína, ktorá je stále v kurze

Tento ľahko prístupný šport má nejednu výhodu. Naučte sa na pravidelnosť a choďte behať ráno alebo večer. Zlepšíte tak nielen svoje zdravie, ale telo tiež postupne načerpá stratenú silu, stane sa odolnejšie a vy si zároveň vyformujete postavu. Čím vyššiu rýchlosť zvolíte, tým sa budú kalórie spaľovať rýchlejšie. Šprintom o rýchlosti 15 až 18 kilometrov za hodinu môžete za 30 minút spáliť 1000 kalórií. Ak zvolíte pokojnejší poklus, povedzme 6 km za hodinu, odbúrate 150 kalórií za rovnaký čas. Pri tejto aktivite je nesmierne dôležité zaobstarať si kvalitné dámske bežecké tenisky a vyvarovať sa niektorým chybám. V priloženom videu sa dozviete, ako správne behať.

Keď zmizne sneh a obschnú chodníky, vyberte kolieskové korčule!

Túto aeróbnu aktivitu milujú mladí i starí. Trávite čas na čerstvom vzduchu, čerpáte silu zo slnka a robíte niečo pre svoje zdravie. Ak sa radíte k začiatočníkom, nezabudnite na ochranné prvky. Po hodine aktívneho korčuľovania dokážete spáliť až 600 kalórií.

Pre koho nie sú korčule, môže siahnuť po bicykli

Bicyklovanie je podobne ako korčuľovanie vhodné pre všetky vekové kategórie. Nezaťažuje kĺby, uvoľňuje hormón šťastia a má kladný vzťah k srdcovo-cievnemu systému. Pri zvolenej trase sa nesústreďte na šľapanie, ale skôr na krásy, ktoré sú okolo. Ani sa nenazdáte a hodina je fuč. No a s ňou aj 900 kalórií.

Vyskáčte kalórie pri rytmickej hudbe

Kto by ju nemiloval? Je zábavná, efektívna a dynamická. Áno, zumba. Milujú ju ľudia na celom svete. Pridáte sa k ním? Tréner dokáže zostavu pripraviť tak, aby kombinovala športové aktivity zamerané na rôzne problematické partie. My si však v skutočnosti trefné pohyby ani neuvedomujeme, pretože si to s úsmevom užívame. Po hodinovej lekcii sa môžete zbaviť až 800 kalórií.

Osviežte sa pri plávaní

Plávanie je výborným pomocníkom, ak trpíte bolesťami chrbtice. Posilňuje všetky prioritné svalové skupiny. V neposlednom rade je tiež skvelou príležitosťou k tomu, ako sa odreagovať. A bonusom je aj 750 spálených kalórií.

Čo sa ešte hodí?

Zamilovať si môžete aj skvelý systém cvičenia na trampolínach, kde je možné stratiť až 1200 kalórií. Na zahodenie nie je ani aerobic, švihadlo či kickbox. V neposlednom rade si môžete zájsť i do fitness centra alebo si objednajte posilňovacie zariadenia rovno k vám domov. Urobiť tak môžete aj na tomto odkaze.

Problémová práca v kancelárií

V tomto bode máme samozrejme na mysli sedavú prácu a jej vplyv na naše zdravie. Ak ste takéto povolanie vychytali, iste dobre poznáte trápenie, ktoré so sebou prináša bolesť chrbtice. Ničím výnimočným nie sú ani začervenané oči a ako inak, aj pribúdajúce kilá. Keďže výdaj energie je malý, je nutné prispôsobiť tejto skutočnosti aj svoje stravovanie. Absolútne desivá alternatíva je obedovať v rýchlom občerstvení, kde je potrava bohatá na nasýtené tuky. Nezabúdajte, že sa takmer vôbec nehýbete, možno vypijete denne veľa kávy a to už nehovoriac o cigaretách. Sedavá práca spomaľuje aj náš metabolizmus a tuky sa ukladajú v problémových partiách, akými sú stehná, boky a zadok. Niekoľko cvikov na precvičenie sedacích a brušných svalov nájdete aj v tomto videu:
Svoj problém s nadbytočnými kilami neriešte drasticky, a teda žiadnou diétou či hladovaním. Človek, aj ten kancelársky, potrebuje jesť päťkrát denne, no rozdiel je v tom koľko a čo. Zrieknite sa polotovarov a hlad zažeňte dostatkom tekutín (bylinkové a ovocné čaje, čistá voda). Vypustiť by ste mali aj drobnosti na zobkanie (čokoláda, chipsy, keksíky…). A ako sme už v úvode spomínali, bez pohybu to nepôjde. Vyberte si preto niečo z našej predchádzajúcej ponuky a vyhraďte si čas pre seba. Namiesto výťahu používajte schodište, na malé vzdialenosti neberte auto a spoliehajte na rýchlu chôdzu. Jedzte veľa vlákniny, celozrnný chlieb, ovocie, zeleninu a strukoviny, pretože sedavá práca vyvoláva tráviace ťažkosti. Na záver už iba toľko, že ak pociťujete po cvičení hlad, niečo ste robili zle. Pravdepodobne ste organizmus preťažili a namiesto tukov ste začali spaľovať cukry. Nepreháňajte to a riaďte sa návodmi.

Zdroj: aerobic.cvicte.sk, feminity.zoznam.sk, diva.aktuality.sk, noviny.sk
Foto: © [coka] / Dollar Photo Club

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama