20.04.2010

beh devin 63. ročník Národného behu Devín-Bratislava bol môj prvý. Strašne som sa na tento beh tešil, aj keď tréningu bolo žalostne málo. V zime som bol 3× prechladnutý, takže som len 1× bežal na páse a potom už len vonku, keď sa trošku oteplilo. Nabehaného za tento rok mám, ale naozaj málo, len okolo 70–80km. Môj cieľ pri tejto skutočnosti bol dobehnúť do 1:20.

Ráno bola dilema okolo počasia. Na weather.com predpovedali, že dážď by mal byť až od obeda. To som dúfal, že už budem doma. Nakoniec som vsadil na kraťasy a pár tričiek (mal som aj dlhý rukáv). Bola aj obava ako to dopadne s parkovaním, ale na Šafku bolo voľných miest dosť. Do autobusu na Vajanského nábreží som nastúpil skoro. V Devíne nás vysadil už o 8:30, bola dosť zima a do štartu ostávala ešte 1 1/2 hodiny. Našťastie som stretol Mária, ktorý sa prezliekal až tam, tak mi na hoďku požičal jeho dlhé bežecké nohavice. Naozaj sa musím poďakovať, lebo by som tam asi zamrzol. Až okolo desiatej začalo vykúkať slniečko.

Po štartovnom výstrele z dela (doslovne) som ešte asi 2 až 3 minúty prešlapoval na mieste. Stál som na štarte, lebo sa nedalo bežať a prví už boli na prvej zákrute, čo bolo pekných pár stoviek metrov. Štart bol podľa očakávania náročný, niečo cez 4000 bežcov robí svoje. Slniečko začalo svietiť a niekedy som mal pocit, že zhodím jedno tričko. Bežalo sa mi vynikájúco. Mierny kopček hneď na začiatku si zobral svoje, ale celkovo to bolo v pohode. Po ceste z Devína som vyzeral za každou zákrutou reštauráciu Riviera na rázcestí Karlovka a Dlhé diely. Malo tam byť občerstvenie. Pravdu povediac, aj som už mal sucho v ústach, tak som sa trošku tešil. No keď som pribehol k občerstvovačke a videl ten rad bežcov, ktorý čakajú na pohár, tak som to vzdal a bežal ďalej. Na tomto rázcestí bolo už aj viac divákov, ktorí fantasticky povzbudzovali.

Dodáva to neuveriteľnú energiu. Ako som začal bežať po Botanickej ulicy, zašlo trošku slniečko, čo s mokrým chrbátom a “vánkom” nebolo najpríjemnejšie, ale neostávalo nič iné len vydržať.
Od Riviery sa bežalo vedľa aút, čo bolo aj cítiť, naozaj nič príjemné, asi si treba zvyknúť. Keď som videl na nábreží tabuľu 11km, veľa bežcov začalo šprintovať a tak ma predbehlo veľa ľudí. Ja som už jednoducho nevládal. Ale ako som vbehol na Hviezdoslavové námestie a bežal pomedzi toľko ľudí, dodalo mi to energiu a zrýchlil som. Niekde v strede námestia som videl veľký modrý oblúk mysliac si, že to je cieľ, tak som doslova “šprintoval”. Na moje prekvapenie cieľ bol o ďalších pár 100m ďalej a so zaťatymi zubami som dobehol do cieľa milo prekvapený s nameraným časom 1:07:15 na 1864 mieste v kategórii a v celkovom poradí 2362.

S výsledným časom som veľmi spokojný, keď si pomyslím, že som nemal de facto žiadny tréning, tak to je úplne super. Naviac môj odhad bol dobehnúť do 1:20 a ešte môžem odpočítať pár minút pokiaľ som vôbec prekročil štart.

Národný beh Devín-Bratislava je naozaj fajn podujatie, už teraz môžem s určitosťou povedať, že sa zúčastním aj o rok s cieľom pod hodinu.

Zdroj: Erik Kirschner

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama