16.08.2018

Elektrické kolobežky sú nový trend a v poslednom období sa tešia veľkej obľube. Je to efektívny dopravný prostriedok hlavne v preplnených mestách. Do často navštevovaných lokalít vo vašom okolí (pošta, obchod, kaderníctvo, posilňovňa, práca …) sa dostanete veľa krát omnoho rýchlejšie a lacnejšie (takmer zadarmo) ako s MHD alebo autom. Elektrokolobežka vám súčasne pomáha spojiť aj zábavu, zdravý pohyb a adrenalín z jazdy. Viete vďaka nej objavovať nové miesta, do ktorých by ste sa obyčajne možno nevybrali.

Jazda na elektrokolobežke je jedinečný zážitok, ktorý by ste mali aspoň vyskúšať.

Požičajte si elektrickú kolobežku v Bratislave

Investícia do elektrickej kolobežky sa niekedy vie vyštverať do závratných výšin, čomu sa neteší naša peňaženka, takže pred takouto kúpou si chcete elektrickú kolobežku samozrejme najprv vyskúšať. Prípadne ak sa chcete len príležitostne povoziť mestom, prípadne si spraviť ojedinele nevšedný výlet, neoplatí sa vám vrážať stovky eur do niečoho, čo vám bude len lapať prach a miesto v pivnici.

Požičovňa elektrokolobežiek v Bratislave Topkolobezky.sk vám v tomto prípade ponúka možnosť prenajať / požičať si spomínanú elektrickú kolobežku.

Kam na výlet s elektrokolo­bežkou?

Ak sa však pýtate kam na výlet s elektrokolo­bežkou, na pomoc vám tu prichádza projekt bratislava.cy­klotrasy.sk. Vďaka internetovej stránke a mobilnej aplikácii si tak viete vyhľadať na internete trasy v rozličných častiach mesta a aj v jeho širokom okolí (zasahujúce až na záhorie, Česko a Rakúsko). Trasy sú rozdelené do troch kategórií: rýchle, klasické a rodinné. Pri každej trase máte napísanú jej dĺžku a viete si trasu dokonca stiahnuť ako pdf a vytlačiť! Pri každej kategórii máte následne napísané či sa jedná o ľahkú, rekreačnú, stredne ťažkú, alebo náročnú trasu. Takže ak trasy dôverne nepoznáte, aplikácia vám pomôže najviac ako sa dá.

Elektrokolobežky sú prispôsobené skôr do rovného terénu s hladkým asfaltom a na rozdiel od bicyklov nie sú stavané na poľné cesty a strmé stúpania. Preto vždy odporúčame pozrieť popis trasy, kde sa dozviete, či sa náhodou neprechádza aj cez poľné cesty a pod.

Zaujímavé trasy v Bratislave

Petržalská radiála
Trasa začínajúca v Sade Janka Kráľa (pri Auparku) končiaca v Jarovciach. Na trase sa nachádzajú prevažne upravené cyklotrasy a je bez výrazných prevýšení. Dĺžka trasy je približne 12 km, čo by malo vystačiť na cestu tam aj späť na jedno nabitie elektrokolobežky. Výlet môžete spojiť s kúpaním na Veľkom Draždiaku, alebo posedením v miestnych reštauráciách a bufetoch.

Viac informácií o tejto trase TU.

Z Rakúska až po Čunovo
Toto je najdlhšia trasa, ktorú vám v tomto článku predstavíme. Začínate v Rakúsku takmer pri Bergu a končíte v Čunove. Je nenáročná a vhodná aj pre väčšie skupiny. Trasa má dĺžku približne 24km, takže na jedno nabitie elektrokolobežky zvládnete len cestu jedným smerom, preto budete musieť využiť aj manuálne kolobežkovanie, prípadne kolobežku dobiť v niektorej reštaurácií / bufete. Zastávky na kúpanie si môžete spraviť pri Veľkom Draždiaku, Rusovskom jazere alebo priamo v Čunove, prípadne môžete výlet spojiť so splavovaním a inými aktivitami v Čunove.

Viac informácií o tejto trase TU.

Petržalka – Ružinov – Nové mesto
Pokiaľ sa chcete viac povoziť po meste a prebádať nové cyklotrasy, ideálnou trasou pre vás bude Petržalka – Ružinov – Nové Mesto. Dĺžka trasy je približne 10km, takže zvládnete cestu tam aj späť na jedno nabitie elektrokolobežky.

Viac informácií o tejto trase TU.

Rady a tipy pre elektrické kolobežkovanie

  • – No na rozdiel od bicykla, elektrobežka je ľahko skladateľná, nezaberá veľa miesta a je prenosná. Ak sa rozhodnete zastaviť na kávu alebo zmrzlinu, nemusíte sa stresovať či máte kde bicykel pripnúť, alebo kto vám ho postráži.
  • – Manuálne kolobežkovanie so súčasným jemným elektrickým pohonom vám pomôže dostať sa oveľa ďalej na jedno nabitie
  • – Pri spomalení / zastavení a opätovnom rozbiehaní, prípadne pri väčšom stúpaní do kopca, vždy pomôžte elektrokolobežke odrážaním nohou, ušetríte tak veľa elektrickej energie
  • – Pred výletom elektrokolobežku pripravte a poriadne nabite cca 4–6 hodín, no pri dobíjaní počas výletu vám stačí nabíjať 20–60 minút, kde dočerpáte viac ako polovicu energie pre ďalšiu jazdu
  • – Vyskúšajte si jazdu do vašej práce, možno zistíte, že sa tam dostanete oveľa skôr ako autom alebo MHD
  • – Pre elektrokolobežky platia rovnaké cestné pravidlá, ako pre bicykle. Základný zoznam môžete nájsť TU

Dajte elektrickým kolobežkám šancu a vyskúšajte zaujímavé výlety v Bratislave, prípadne si naložte elektrokolobežku do auta a prejdite si akékoľvek zaujímavé destinácie. Požičanie stojí len pár eur, ktoré sa vám zaručene vyplatia v podobe unikátneho výletu a krásnych spomienok. Požičať a vyskúšať si elektrokolobežku v Bratislave môžete TU.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama