30.03.2015

Jarné mesiace prichádzajú a volajú po pohybe. Ak sa chcete zbaviť zimnej lenivosti, máme pre vás tip: zábavné trojkolesové „vozítko“ s názvom Sbyke.

Čo je Sbyke?

Jednou vetou povedané – ide o ďalší krok v evolúcií kolobežky. Zmiešajte jazdu na kolobežke, bicykli, skateboarde (a navyše aj lyžiach) dohromady – zoberte tie najlepšie vlastnosti z nich a vyjde vám niečo jedinečné – vyjde vám Sbyke. V zásade ide o dopravný prostriedok, ktorý okrem zážitku z jazdy umožňuje vykonávať rôzne otočky a skoky hraničiace s akrobaciou paradoxne aj menej nadaným jedincom.
Na prvý pohľad by ste zrejme povedali, že vidíte kolobežku s väčším predným kolesom skríženú so skateboardom, ktorý tvorí jej zadnú časť s malými kolieskami upevnenými na výkyvnej osi. A vlastne máte pravdu – ide o kombináciu troch kolies, ktoré v súčinnosti s riadidlami dovoľujú užívateľom vyšší komfort a lepší balans ako na klasickej kolobežke. Prečo je to dobré? Z jednoduchého dôvodu – lepší zážitok z jazdy a možnosť na Sbyke doslova vystrájať kúsky, ktoré by ste si na skateboarde a kolobežke nemohli dovoliť. Zaujímavo pôsobí aj ovládadanie v zákrutách. Zatáčať sa dá nielen volantom, ale tiež náklonom a vykývnutím zadných koliesok podobne, ako keď režete zákruty na lyžiach.

Story

Presne tak – dnes už má takmer každý vynález svoj príbeh, ktorý mu pomáha preraziť vo svete biznisu. Aj Sbyke má ten svoj. Môže úplne pokojne začínať slovami: Kde bolo, tam bolo, žil vo Veľkej Británií podnikateľ Shaun Turner. Tento bohatý muž raz dovolenkoval v Kalifornií a tam narazil na podivné čudo s troma kolieskami. Toto čudo vymysleli bratia Steve a Bart Wilsonovci z mesta San Clemente v americkom štáte Kalifornia. Nazývali ho Sbyke a hovorili o ňom, ako o slalomovej mašinke, ktorej to v meste „šlape“ oveľa lepšie, ako bicyklu či kolobežke. Podľa nich je to dokonca rýchlejší a pohyblivejší spôsob dopravy po meste ako skateboard. A hlavne poskytuje väčšiu zábavu.
S myšlienkou dotiahnuť svoj nápad do konca sa obidvaja bratia pohrávali už dlhšie. Po počiatočných návrhoch a potom, keď už mali vymyslený princíp stroja, ktorý by mohol fungovať, spojili sa s dizajnérom Bradom Wernlilom a podľa jeho návrhu potom v Bradovej garáži postavili prvý prototyp.
Podnikateľ Shaun Turner bol týmto vozítkom nadšený a keďže ho videl prvý raz v živote, usúdil, že takéto čosi starý kontinent ešte nezažil. Prehovoril teda bratov, aby distribuovali Sbyke za veľkú mláku. A tak sa tento zázrak dostal do Európy.

Pre malých, mladých aj starších

Samotní vynálezcovia prirovnávajú jazdu na Sbyke k lyžovaniu na chodníku. Podľa nich je možné Sbyke používať nielen k bežnej jazde, ale je možné učiť sa tiež rôzne triky ako na skateboarde. Pre deti systém pomáha učiť sa držať rovnováhu, pretože to ide ľahšie než u normálnej kolobežky. Sbyke je zábavou, ktorá tiež účinne pomáha, ak chcete po zime nejaké to kilečko zhodiť. Nielenže núti človeka vydávať viac energie, ako pri bicyklovaní, ale vďaka tomu, že zapája do práce veľké množstvo pohybových svalov, formuje postavu, čo ocenia hlavne ženy.
Užívatelia vyzdvihujú aj fakt, že si každý môže Sbyke individuálne prispôsobiť na svoj obraz – podľa výšky postavy, ale tiež podľa hmotnosti. Vtedy sa dá nastaviť tuhosť zadnej nápravy, aby sa Sbyke dal ľahko riadiť a ovládať.
Ako začať? Intuitívne. Sbyke nie je zložitým nástrojom na pohyb. Jeho ovládanie naozaj zvládne každý. Pre tých, ktorí chcú nejaké tutoriály je pripravených množstvo videí priamo na domovskej stránke Sbyke.
Veľké predné koleso poháňa Sbyke až päťnásobne rýchlejšie na jeden záber nohou, ako konvenčné kolobežky. Patentovaný „steer“ systém zadného kolesa umožňuje rezanie úžasne ostrých zákrut a pridávanie akrobatických prvkov do jazdy.
Sbyke sa dá jednoducho poskladať, váži v priemere okolo siedmich kilogramov . Predáva sa v detskej verzii pre vek od piatich rokov za 150 dolárov, väčšia veľkosť stojí 180 dolárov. A potom ešte existuje superľahká verzia z hliníkových zliatin za 250 dolárov.

Na záver si môžete pozrieť TOTO VIDEO.

Foto: sbyke.com, geekalerts.com,

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 1


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama