23.08.2011

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že bicykel a skateboard budú až na dizajnové vylepšenia stále rovnaké. Bicykel bude mať vždy dve kolesá, dva pedále, reťaz, sedačku a volant – skateboard bude zasa doska na kolieskach. Presvedčíme vás, že to nie je pravda. Horúce novinky zo sveta dvoch kolies sú toho dôkazom.

Streetstepper

Streetstepper je rakúsky vynález, ktorý kombinuje inovatívne riešenia s fitness a mobilitou. Bez nadsadenia sa dá tvrdiť, že je jedným z najzdravších športových zariadení na trhu. Zo zdravotného hľadiska je oveľa lepší, než klasický bicykel – núti vaše telo držať sa vzpriamene, pôsobí na také množstvo svalov, že už po krátkom čase začne formovať vašu postavu s viditeľnými výsledkami.

Streetstepper

Ako to funguje?

Predstavte si bicykel, ktorý má miesto pedálov Stepper, upravený na pohon kolies. Pôvodný Stepper je vyvinutý, ako simulátor chôdze do schodov – no samotné zariadenie nenamáha kolená tak, ako ozajstná chôdza. Počas cvičenia sa posilňuje hlavne stehenné a zadné svalstvo, trénuje sa srdcový a obehový systém a zlepšuje sa celková kondícia. Všetky tieto vymoženosti skombinoval rakúsky vynálezca Martin Buchberger s bicyklom a tak vznikol Streetstepper. Streetstepper nemá pedále (tie sú nahradené dvomi „plošinami“ pre nohy). Nemá tiež sedadlo – takto ste nútení držať svoje telo vzpriamene pre dokonalú záťaž zadného svalstva. Jeho veľkou výhodou je aj to, že poháňacie plošiny pracujú samostatne – nemusíte tak striedať ľavú a pravú nohu, ale napríklad striedavo zaťažovať len jednu a potom druhú nohu. Je vybavený automatickou prevodovkou, ktorá kontroluje, či idete po rovine, alebo do kopca a nastaví správny prevodový pomer. Nespornou výhodou je aj to, že Streetstepper je až na malé výnimky vyrábaný v jednej veľkosti. Stačí si nastaviť riadidlá do potrebnej výšky a môžete vyraziť. Cena za kvalitný Streetstepper sa pohybuje od 500 do 1300 €.

Skatecycle

skatecycle 1

Je doslova horúcou novinkou. Aj keď prvý prototyp vznikol už v roku 2001 a patentovaný bol v roku 2002, po prvýkrát sa s ním verejnosť stretla až v roku 2010. Skatecycle vo svojej podstate kombinuje vlastnosti skateboardu, snowboardu a casterboardu. Už za pár mesiacov od uvedenia na trh si získal obrovské množstvo priaznivcov. A to aj napriek tomu, že je pre začiatočníka zložitejšie naučiť sa ovládať Skatecycle, ako klasický skateboard. Jeho rám je vyrobený z pevného hliníka a priečky z ocele.

skatecycle 2

Časti tela Skatecycle sú z odolného kompozitu. K dispozícií je dostatok priestoru aj pre ľudí s veľkými chodidlami – nášľapná plocha je samozrejme protišmyková. Kolesá sú spojené takzvanými dvojitými krútenými nápravami ,ktoré umožňujú stabilné ovládanie. Skatecycle je zároveň ľahký. Pri chôdzi si ho môžete jednoducho poskladať a prehodiť cez rameno. Jeho cena na americkom trhu je cca 150 dolárov. Dizajnéri, zaoberajúci sa výrobou Skatecycle sľubujú, že budú i naďalej usilovne pracovať na vylepšeniach tohto skvelého vynálezu.

Pozrite si video z histórie Skatecycle

Ďalšie video je ukážkou, ako sa so Skatecycle jazdí

V článku boli použité obrázky z : www.bikeforest.com, www.streetstepper.comwww.brooklynworkshop.com

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 3


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama