30.11.2020
(Platená inzercia)

Je cyklistika vašou vášňou? Ak patríte k tým, ktorí neváhajú vytiahnuť svojho dvojkolesového tátoša von za každého počasia, iste nepohrdnete pár radami ohľadom cyklistického oblečenia. Len správne vybavení si viete vychutnať vietor vo vlasoch.

V čom je cyklistické oblečenie iné?

Hlavným benefitom cyklistického oblečenia je materiál, z akého je vyrobený. Priedušnosť, no zároveň odolnosť voči vode – protiklady, ktoré vás udržia v suchu počas nepriazne počasia, no zároveň dovolia vášmu telu dýchať a odvádzať prebytočnú vlhkosť a pot do ovzdušia. Rovnako typickým znakom tohto oblečenia je predĺžená drieková časť či rukávy vrchnej časti. Dôvodom je ochrana oblasti zápästia a driekovej chrbtice pred náporom chladného vzduchu či nepríjemného hmyzu.

Cyklistické nohavice sú priliehavé aj v spodnej časti, aby sa pri jazde nedostala látka do reťaze alebo do pedálov. Môžeme ešte spomenúť rukavice, ktoré zároveň chránia pred nepriazňou počasia a tiež pred odreninami od kríkov či pri pádoch. Samozrejme, ani v prípade chladného počasia nemusíte sedieť doma. Výrobcovia cyklistického oblečenia mysleli aj na tých, ktorých od jazdy na dvoch kolesách neodradí zima, vietor, dokonca ani mráz. V kvalitných cyklistických bundách, vestách a čiapkach vám bude príjemne teplo aj vtedy, keď teplota vonku bude atakovať nulové či dokonca záporné hodnoty.

Hovorí sa, že v zdravom tele zdravý duch. Šport, zvlášť cyklistika je jedným z tých činiteľov, ktorý má významný podiel práve na zdraví a kondícii každého aktívneho alebo aspoň rekreačného jedinca. Bicyklovanie je naozaj vhodné takmer pre každého. Skúste vyťahovať svoje bicykle čo najčastejšie a doprajte svojmu telu a duši pookriať a zregenerovať sa pri tejto úžasnej športovej aktivite.

Cyklistické oblečenie vstepláky

Nie je žiadnym tajomstvom, že za cyklistické oblečenie si treba čo-to priplatiť. Samozrejme, že ak svoj bicykel vytiahnete vyvetrať len raz za čas, je táto investícia pre vás na zváženie. Tepláky či iný športový odev budú na prevetranie hlavy celkom postačujúce. No ak patríte do skupiny zanietených športovcov, ktorým ani niekoľkokilometrové trasy nerobia žiaden problém, cyklistické oblečenie bude pre vás tou pravou voľbou.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Svetlana (Neregistrovaný užívateľ) 31.12.2020 18:45
Svetlana

Milujem cyklistiku avšak po pôrode som s tým musela trochu seknúť kvôli malej. Bol to docela problém s krmením pomedzi to a tak, ale prednedávnom som našla toto super športové oblečko kojo.shop/produkt/kojo-podprsenka-coral/ a už sa nemôžem dočkať, kedy bude zase pekne a budem mocť ísť

Prihlásenie
 
 
Reklama