27.05.2010

Golf. Veľa ľudí si predstaví pri znení tohto slova kovové palice, loptičky a obrovský trávnik, po ktorom sa „prechádzajú“ bohatí podnikatelia. V skutočnosti však tento šport nie je len pre bohatých ľudí. Čoraz viac bežnej populácie začína k nemu inklinovať, a to hlavne preto, že sa dá pri ňom dokonale odreagovať, prevetrať hlavu a hlavne kvôli tomu, že golf je veľmi chytľavá záľuba.

Ak hľadáte druh športu, pri ktorom sa dá relaxovať, a pri ktorom sa priveľmi nenabeháte, tak golf je správna voľba. Prichádza leto, a to je najvyšší čas začať s ním. Golfových ihrísk na Slovensku pribúda, nájdete ich zhruba v každom druhom meste. Najviac sú roztrúsené na západe.

Ak chcete skúsiť toto populárne hobby, v prvom rade sa musíte rozhodnúť pre druh prostredia. Hra v krytej hale sa nazýva indoor, no ku golfu patrí čerstvý vzduch, a tak Vám radím jednoznačne pravé, trávnaté ihrisko. Palice sa dajú zakúpiť, ale i požičať priamo v konkrétnom golfovom klube. Ak ste sa však rozhodli mať vlastnú výbavu (odporúčam), kvalita by nemala hrať hlavnú úlohu. Ak ste začiatočník, určite si nepotrpíte na výrobcu, či značku palíc. Stačí vám bežný set, ktorý nájdete v športových obchodoch. Potrebujete tri základné palice, ktoré sa v golfovom slangu nazývajú driver, železo a putter. Prvý z menovaných má hrubú čepeľ. Drivery sú určené na odpálenie loptičky na najdlhšie vzdialenosti. Palica železo je taký zlatý stred. Ani na najdlhšie vzdialenosti, ani na krátke. Čepeľ majú o dosť tenšiu. Putter sa používa na tzv. putt, čo sa dá vysvetliť ako doťuknutie do jamky. Používa sa len na maximálne niekoľko desiatok metrov vzdialenú jamku od loptičky. Jednoducho, keď je loptička na greene.

Obuv nie je takisto hlavu lámajúca záležitosť. Záleží hlavne na podrážke, aby sa nešmýkala, aby nepoškodzovala trávnik. Ak nedokážete nikde zohnať golfovú obuv, pokojne stačí aj alternatíva, ktorou sú turfy – obuv určená na umelú trávu. Samozrejme nemôžete zabudnúť na rukavicu. Pre pravú, či ľavú ruku, záleží od golfového hráča.

Ak o golfe nemáte ani poňatia a odrádza Vás výber palíc podľa seba, tak si kúpte sadu palíc od Silverline alebo Top-Flite, viac ako 166 eur Vás to stáť nebude.

Ak teda chcete skúsiť túto antistresovú a štýlovú hru cez príjemné teplé dni, tak neváhajte a skúste to aspoň raz. Možno Vás to odradí, možno ste budúci Tiger Woods. Hor’sa do najbližšieho golfového klubu.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama