26.08.2010

Nestáva sa často, že by nás STV potešila kvalitným filmom, a to už vôbec nie filmom zo slovenskej produkcie (možno aj preto, že tie sa dajú spočítať na prste jednej ruky). Preto informácia, že túto nedeľu (29.8.) bude STV na svojom prvom kanáli vysielať film Nedodržaný sľub ma doslova šokovala. Tento slovenský filmový počin z roku 2009 nemal na Slovensku veľkú publicitu napriek tomu, že bol nominovaný na Oscara ! Musím sa priznať, že film som ešte nevidel, napriek tomu, že som sa o to všemožne pokúšal.

Nedodržaný sľub nie je možné zohnať na internete, na našom trhu sa nepredáva ani na DVD, a myslím, že sa vo veľkom nepremietal ani v našich kinách, recenzie na neho písali ľudia, ktorí ho videli akurát na filmových festivaloch. Avšak napriek tomu, že som tento film nevidel, určite ho návštevníkom Hobbyportalu odporúčam, keďže na portáli ČSFD.cz (http://www.csfd.cz/…drzeny-slib/?…) ho vysokými známkami hodnotili ľudia, ktorých názor si vážim, a o ktorých môžem povedať, že majú dobrý vkus. Navyše, keď si môžete pozrieť najlepší slovenský film za posledné roky zadarmo, na svojich televíznych príjmačoch … Nezabudnite, už túto nedeľu o 20:15.

Obsah filmu: Dráma skutočného osudu slovenského Žida Martina Friedmann za druhej svetovej vojny. Talentovaný futbalista z rozvetvenej rodiny si spočiatku neuvedomuje blížiace sa nacistickej nebezpečenstvo a dobrovoľne sa vydáva do pracovného tábora v Seredi, kde mu kamarát Fred zariadil miesto vo futbalovom tíme. Ďalšia cesta zavedie Martina tiež do pľúcneho sanatória, do kláštora i k partizánom, svoje židovstvo na mnohých z týchto miest musí zapierať. Snímka predkladá príbeh mladého muža, ktorý unikol smrti nie vďaka svojmu hrdinstvo, ale vďaka šťastiu a futbalovému talentu. Epizodicky štruktúra filmu zachytáva všetky významné medzníky Martinova vojnového obdobia a sústredí sa najmä na základnú čiaru jeho túžby po prežitie (oficiálny text distribútora).

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama