05.08.2016

Fotopasce vznikli predovšetkým pre poľovníkov a ďalších ľudí, ktorí sa zaoberajú ochranou zvery. Avšak rozšírili sa aj medzi obyčajných ľudí, ktorí si chránia majetok. Čo sú to fotopasce a prečo majú také široké využitie?

Fotopasce ako nenápadní fotografi

Fotopasca je samoaktivačný fotoaparát, ktorý sa spustí pohybovým alebo infračerveným senzorom. Pre ochrancov zvierat je to ideálna pomôcka ako zistiť, či sa na území, kde sa fotopasce rozmiestia, nachádzajú ohrozené druhy zvierat. Je to oveľa jednoduchší a priateľskejší spôsob, ako zvieratá pozorovať a zároveň neovplyvňovať a nenarúšať ich životný priestor.

Hlavne nenápadne

Fotopasce, ktoré slúžia ochranárom zvierat, sa často inštalujú na miesta, kde je zvýšený alebo predpokladaný výskyt divej zveri. Keďže je dôležité, aby boli tieto krabičky nenápadné, zhotovujú sa v maskovacom prevedení spolu s neviditeľným čiernym bleskom.

Ich výhodou je vysoká odolnosť voči chladu, vlhkosti a vysokým teplotám – vďačia za to robustnému telu, v ktorom je ukrytý samotný digitálny fotoaparát. Pri sledovaní pohybu v prírode je dôležité nastaviť citlivosť senzora – pokiaľ by bol snímač pohybu príliš citlivý, fotopasca by robila zbytočné zábery pri pohybe konárov alebo lístia.

Funkcia MMS

Moderné fotopasce bývajú okrem bežných súčastí vybavené aj funkciou MMS. Tá umožňuje poslať fotografiu majiteľovi zariadenia priamo na mobil alebo email, čo sa zíde najmä pri ochrane pozemk. Fotopasce sú už dnes natoľko rozšírené, že slúžia aj na monitorovanie čiernych skládok. V tomto prípade funkciu MMS nepotrebujete, pretože stačí, že máte vinníka zachyteného na fotografií.

Fotopasce sú vhodné pre poľovníkov, ľudí na ochranu majetku alebo aj pre samosprávy na predchádzanie čiernym skládkam. Ak ste milovníkom zvierat, tak môžete do lesa nainštalovať vlastnú fotopascu aj vy. Vďaka tejto nenápadnej krabičke získate unikátne fotografie divokej zveri, ktoré by sa vám za normálnych okolností nikdy nepodarilo zachytiť.

Foto: Bigstockphoto

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama