19.06.2018
(Platená inzercia)

Chcete ušetriť pri kúpa nábytku alebo len hľadáte alternatívne bytové vybavenie? Baví vás tvorenie a originalita? V tom prípade sa s nami pozrite ako skvelo sa dajú využiť pri zariaďovaní bytu palety. Dokonca aj možnosti na poli nábytku z paliet sa značne rozšírili. Srdce každého nadšeného tvorcu zaplesá.

Stále častejšie sa aj v našej slovnej zásobe objavuje už okrem zabývaného slova recyklovať aj upcyklovať. Na rozdiel od recyklácie, ktorá pretvára nepotrebné a znehodnotené materiály, upcyklácia využíva jednotlivé predmety na iné účely, ako boli pôvodne určené. Dá sa povedať, že im dáva ďalšiu šancu, aby boli užitočné, hoci by za bežných okolností už boli nepotrebné. K veľmi vďačným predmetom, ktoré môžu slúžiť na rôzne účely v interiéroch, sú práve drevené palety a debničky.

Získate lacný a variabilný nábytok

Okrem toho, že ide o ekologické správanie, ktoré je v súlade s princípmi udržateľného rozvoja na našej planéte, toto využitie určite ocenia aj menší fanúšikovia environmentálneho spôsobu života. Nábytok z paliet je totiž skvelým riešením aj pre tých, ktorí si zariaďujú svoje bývanie a pritom nemôžu alebo nechcú príliš utrácať.

Vďaka dreveným paletám a prepravkám si potom s trochou vlastnej šikovnosti a kreativity môžete vyrobiť posteľ, kreslo, konferenčný stolík, policovú stenu, knižnicu, ale napríklad aj topánkovník či kvetináč. Jednoducho fantázii sa medze nekladú. Ide len o to, na čo si trúfnete a na čo budú stačiť vaše manuálne zručnosti.

Potrebujete šikovné ruky aj náradie

Keďže ide o predmety vyrobené väčšinou zo smrekového dreva, ktoré je kvalitné a zároveň ľahko opracovateľné, môžete si skutočne v priebehu niekoľkých hodín vyrobiť nábytok z paliet do celého bytu. Pri práci určite oceníte kvalitné náradie, ako sú pílky, vŕtačky či brúsky, no vystačíte si napríklad aj len s obyčajným brúsnym papierom a šrobovákom.

Záleží len na vás, či tým, že paletu postavíte na bok, razom získate účelnú poličku na topánky, alebo sa rozhodnete ísť zložitejšou cestou a pustíte sa do stavebnicového modelu, kedy zmontovaním jednotlivých kúskov k sebe vytvoríte nielen posteľ, ale pripojíte k nej aj čelo.

Inšpirujte sa praktickými tipmi

Nábytok je lepšie natrieť. Hoci sa určite stretnete aj s tým, že niekto má doma nábytok vyrobený z neopracovaných kúskov, je lepšie povrch paliet najskôr obrúsiť, aby bol hladký, a následne natrieť. Môžete použiť farby na drevo alebo ho vopred namoriť a potom navoskovať. Ak chcete zachovať jeho prirodzený vzhľad, môžete ho pretrieť bezfarebným lakom. Oceníte to najmä pri bežnom upratovaní a utieraní prachu.

Kúpte si kovové nohy a kolieska. Nemusíte sa obmedzovať len na drevené súčasti. V každom väčšom hobby obchode už bežne dostanete pripravené kolieska či kovové nohy, ktoré stačí k nábytku len pripevniť.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama