13.01.2016
(Platená inzercia)

To, že čistá voda je najideálnejšou zložkou pitného režimu, je holý fakt. Na druhej strane to, že vám nechutí, je zas výhovorka. Aj keď voda z vodovodu u vás doma môže chutiť zvláštne vďaka chlóru alebo iným chemickým látkam, ktoré sa v nej môžu vyskytovať, moderné filtre na vodu si dokážu poradiť aj s týmto problémom. Prečítajte si 5 dôvodov, prečo by čistá voda mala tvoriť gro vášho pitného režimu.

1. Energia

Jedným z faktorov, ktoré prispievajú k únave a k strate energie, je dehydratácia. Tá sa vo svojej najhoršej forme prejavuje tým, že sme smädní, preto odborníci odporúčajú vyhýbať sa pocitu smädu úplne a tekutiny prijímať priebežne. Dehydratácia totiž nemusí viesť len k únave, ale tiež k svalovej slabosti či závratom.

2. Zabránenie zbytočnej bolesti hlavy

S bolesťou hlavy sa stretávame často a kým niektoré prípady majú svoj pôvod v závažnejších zdravotných problémoch, tie bežné (a často zbytočné) môžu prameniť aj z dehydratácie organizmu. Niekedy stačí poriadna dávka vody a bolesti hlavy sa dokážeme zbaviť aj bez liekov.

3. Strata hmotnosti

Aj keď čistá voda nie je zázračný prostriedok na chudnutie, jej vplyv na znižovanie hmotnosti je značný. Ak totiž nahradíte sladené nápoje plné cukru alebo iných sladidiel vodou, znížite príjem kalórií a výrazne si tým pomôžete. Naviac dokáže voda zabraňovať tzv. fantómovmu pocitu hladu, ktorý sa často prejavuje tým, že máme na niečo chuť. Stačí si dať pohár vody alebo nesladeného čaju a hlad zaženiete. Okrem toho voda nemá žiadny tuk, žiadne kalórie a žiadny cukor, takže pri nej nemôžete zhrešiť.

4. Čistá pleť

Ak ste doteraz len závistlivo pozerali na ľudí s čistou a žiarivou pleťou, a pripisovali ste tento ich stav dokonalej starostlivosti drahej kozmetičky, vedzte, že pleť bez nečistôt môžete mať aj vy. Zadarmo. Ľudia s pravidelným a zdravým pitným režimom totiž majú výrazne lepší stav pleti ako tí, ktorí ho zanedbávajú alebo uprednostňujú sladené nápoje. Voda nášmu telu totiž pomáha (okrem iného) aj zbavovať sa toxínov a odpadu, čo sú významné faktory ovplyvňujúce zlý vzhľad našej pokožky.

5. Filter na vodu z nej spraví chutný nápoj

Voda z vodovodu dokáže niektorým ľuďom nechutiť aj napriek tomu, že by mala mať neutrálnu chuť bez vône či zápachu. Nachádzať sa v nej totiž môže chlór alebo rôzne dusičnany, či železo. Filter na vodu je riešením a nemusíte ho hľadať len v populárnych filtračných kanviciach. Existujú totiž aj filtre, ktoré sa umiestnia priamo na prívod vody do domu či bytu, takže čistú, chutnú a nezávadnú vodu si môžete „načapovať“ aj priamo z vodovodnej batérie. Voda by totiž mala „chutiť“ osviežujúco a neutrálne, vtedy sa z nej stáva hodnotná tekutina, bez ktorej nedokážeme zdravo a efektívne fungovať.

Ak máte večný problém s pitným režimom, ktorý sa vám pravidelne „podarí“ nedodržať, existuje pár tipov. Pomôcť vám môže napríklad to, že so sebou všade budete nosiť fľašu, na pracovnom stole budete mať vždy pri sebe pohár vody alebo si nainštalujete aplikáciu do smartfónu, ktorá vám bude pravidelne pripomínať, aby ste sa napili.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie

    V danej kategórii sa nenachádzajú žiadne videá.

Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama