29.09.2010
Avdenture golf je golf, ktorý je trochu iný ako klasický golf. V niečom by mohol pripomínať minigolf, no zdanie klame. Adventure golf je v podstate klasický golf, no hracie pole a hracie dráhy sú vo veľkosti minigolfových dráh. Ich povrch je z umelej golfovej trávy a na dráhach sa nachádzajú rôzne nerovnosti, vyvýšeniny, vodné pasce, piesočné bunkre … Adventure golf sa hrá s golfovými plicami určenými na putovanie alebo s mimigolfovými kladivkami a golfovou loptičkou. Adventure golf je veľmi obľúbený po celom svete a je to vhodná zábava pre celú rodinu, deti nevinímajúc. Dráhy a ich poňatie je veľmi rôzne.
Adventure golf v Zázrivej

U nás je v poslednom čase veľmi známy Adventure golf v Zázrivej, ktorý je popísaný sloganom “golf medzi drevenicami.” Je to vraj absolútna novinka na Slovensku a ponúka naozaj jedinečnú formu zábavy. Hracie dráhy sú naozaj zasadené do terénu medzi staré dobové drevenice, ktoré celej hre dodávajú pocit naozaj nezvyčajnej atmosféry. Hodina hry v Zázrivej stojí 3,20 eura pre dospelého a 2,80 pre deti, študentov a seniorov. V ponuke je aj rodinný balíček za 9,80 eura na hodinu a zahŕňa vstup 2 dospelý a dve deti do 10.rokov. Otváracia doba je od pondelka do nedele v čase od 10.00 – 22.00 hoď. A ešte niečo v Zázrivej sa golf hrá aj keď prší, pre nadšencov a hráčov tu majú vždy pripravené aj pršiplášte.

Link na stránku Adventure golf Zázrivá

Adventure golf Horní Bezděkov

Ďaľšie veľmi populárne ihrisko s adventure golfom je v susednej českej republike. Je to Adventure golf Horní Bezděkov a je to jedno z najťažších hracích polí na svete. Adventure golf Horní Bezděkov je 18 jamkové certifikované ihrisko, ktoré má par 36 (všetky jamky majú par 2). Je to veľmi zradné hracie pole, kde aj skúsený hráč zahrá jednu jamku na 3 –4 krát. Otváracia doba pre toto ihrisko je každý deň od 10.00 – 21.00 hoď. Základná cena na 1 hoď. Pre dospelého je 120 Kč a každých začatých 15 minút hry sa pripláca 30 Kč. Deti do 100cm majú vstup zdarma.

Link na stránku adnenture golf Horní Bezděkov

A ako sa hrá adventure golf?

Jednotlivé jamky na hracom poli sú očíslované poradovými číslami a toto poradie treba dodržiavať.
Adventure golf môžu hrať jednotlivci alebo skupinky hráčov. Maximálne doporučené obsadenie jednej jamky sú štyria hráči.
Cieľo hry je dopraviť loptičku s čo najmenším počtom úderov do jamky. Víťazom je hráč s najmenším súčtom úderov na všetkých jamkách.
Hra začína na jamke medzi tehlovými mantinelmi, kde si môžme loptičku ľubovolne umiestniť.
S podrobnejšími pravidlami,tres­tnými bodmi a pod. sa oboznámime priamo na ihrisku alebo na stránkach konkrétnych prevádzkovateľov ihrísk.

Adventure golf je veľmi zaujímavá varianta golfu, ktorá prináša hráčom zábavu a relax. Ako v každom športe aj v tomto si hráči radi merajú svoje schopnosti a zručnosti a to prostredníctvom organizovania rôznych turnajov. Informácie o jednotlivých turnajoch získat priamo na stránkach ihrísk. Tieto turnaje sú zväčša amatérske a vítaný sú všetci priaznivci zábavy a aktívného relaxu.

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama