07.08.2010
Toto populárne tanečné cvičenie, ktoré sa v roku 2009 objavilo aj u nás, prináša jedinečný spôsob cvičenia, ktorý využíva kĺzavý pohyb a trenie. Flowin Dance však na Slovensku predcvičujú iba v okolí Bratislavy, no v blízkej budúcnosti sa hádam objaví aj v iných kútoch našej malej krajiny. A čo je to vlastne Flowin Dance? Flowin Dance je tanečný štýl založený na tangenciálnom pohybe mäkkých podložiek na hladkej platni. Pri tanci je využívaný frikčný pohyb medzi dvoma povrchmi, hladkou platňou a mäkkou podložkou. Patentovaná technológia Friction Training , ktorá nepredstavuje nekontrolovateľné kĺzanie či šmýkanie ale naopak je príznačná elegantným pohybom a cvičením, prináša aktérom nielen dobrý pocit z cvičenia ale aj zážitok spojeným so zábavou. A čo môže byť lepšie ako zábavné cvičenie? Flowin Dance sa cvičí pomocou moderného švédskeho produktu Flowin, ktorý nie je určený len pre Flowin Dance ale využíva sa aj v rehabilitačných centrách, pri športových tréningoch alebo iných aktivitách. Flowin je produkt, ktorý sa dá využívať aj v domácom prostredí. A čo je to vlastne Flowin? Flowin je rozdelený do troch kategórií a to pre domáce cvičenie, pre profesionálne centrá a pre golfové kluby a golfových hráčov. Flowin pre domáce použitie sa skladá z hladkej mäkkej podložky, 2× mäkkej podložky na ruky, 2× mäkkej podložky na nohy, jednej mäkkej podložky pod kolená a tiež s manuálom s takmer 300 cvikmi a dokonca s DVD s rozsahom 142 minút. Pri cvičení s Flowinom sa pri každom cviku aktivuje niekoľko svalových skupín, čo prináša lepšiu stabilitu, pevnosť, pružnosť a rýchlosť. Flowin využíva frikciu medzi hladkým a poddajným povrchom, čiže svaly musia pri cvikoch vykonávať a brzdiť pohyb v dôsledku čoho vzniká veľmi intenzívna svalová práca. Flowin je vhodný pre každú vekovú kategóriu a v rehabilitačných centrách je využívaný aj pre ľudí s osteartrózou nakoľko kontrola frikcie je presná a rozsah pohybu neprekročí momentálnu svalovú silu. Flowin je ľahké a zaujímavé cvičenie, ktoré je obľúbené aj medzi športovcami a moderný tanečný štýl Flowin Dance si u nás obľúbila aj televízna moderátorka Andy Timková.
Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

rowen (Neregistrovaný užívateľ) 10.06.2014 01:04
rowen

mne sa podarilo schudnut 7kg za pol roka a citim ze mi vyrazne spevnelo brucho a to som chodila <a href="www.sunflowerstudio.sk">sem</a>; len 2x do tyzdna. Raz chcem mat take brucho ako nasa instruktorka :))

Prihlásenie
 
 
Reklama