04.06.2020

Chcete vylákať svoje deti na zdravý vzduch a dopriať im ozajstné aktivity? Kúpte im vodnú šmykľavku, ktorá ich v letných mesiacoch zabaví na dlhé hodiny. Nielenže im doprajete pohyb v príjemnom prostredí, ale zabezpečíte tiež pre ne miesto, kde si vybijú nadbytok svojej energie a zároveň zažijú kopec zábavy. Môžu si pozvať tiež kamarátov a prežiť s nimi veselé chvíle.

Predstavte si slnečný letný deň na záhrade. Teploty stúpajú a deti plné energie by najradšej niečo robili, zatiaľ čo vo vašich predstavách víťazí pokojné popoludnie niekde v tieni. Čo vymyslieť, aby mali deti dostatok pohybu a zároveň sa napríklad aj schladili? Zaostrite na vodnú šmýkľavku (šmýkačku) ktorá predstavuje cenovo dostupné a navyše aj relatívne bezpečné riešenie.

Inštalácia nie je zložitá a hlavne – je rýchla

Vodná šmýkačka je zjednodušene vinylový pás, ktorý iba položíte na trávnik a pripojíte k vodnej hadici. Výsledkom je veľmi klzká plocha. Tú deti využívajú pre kĺzanie od začiatku až do konca šmýkačky. Možností, ako sa naozaj skvele pobaviť, je celý rad. Na šmykľavke môžu deti organizovať preteky, môžu si ju natiahnuť z mierneho kopca, prípadne sa môžu rozbiehať alebo vzájomne ťahať. Niektoré modely sú dodávané s kolkami, ktoré dieťa vlastným telom pri kĺzaní zráža na zem. Nejedná sa o hračku iba pre jedno dieťa. Na šmykľavke sa môžu malí nezbedníci striedať. Prípadne existujú šmýkačky s viacerými dráhami. Výsledkom sú nezabudnuteľné chvíle.
Výber šmykľavky na záhradu nepredstavuje trápenie sa nad tým, aký model si vybrať, avšak aj tak by ste si mali dávať pozor na niekoľko parametrov. Tým prvým je bez diskusie dĺžka sklzu. Ideálne je, vziať radšej tú najdlhšiu. Na trhu zoženiete bez komplikácií šmýkačky s dĺžkou cez 5 metrov. Ďalším bonusom je prítomnosť mäkkého airbagu. Zabúdať by ste nemali ani na pekný dizajn.

Pozor na bezpečnosť

Než sa deti začnú na šmykľavke hrať, musíte skontrolovať, či je všetko pripravené. Montáž je rovnako ako údržba a čistenie veľmi jednoduchá, vždy je lepšie sa uistiť, že je povrch pre sklz k podložke pripevnený naozaj pevne. Plocha pre kĺzanie musí byť neustále vlhká. Ideálne je, nechať zapnutý mierny prúd vody zo záhradnej hadice. Nedôjde tak k zbytočnému zraneniu. Deťom, ktoré budú šmýkačku používať, vopred vysvetlite všetky bezpečnostné zásady. Je naozaj veľmi nebezpečné, snažiť sa kĺzať po nohách. Pri používaní šmýkačky by dieťa malo vždy ležať na chrbte alebo na bruchu. V prípade umiestnenia šmýkačky z kopca je bezpečnejšie jazdiť nohami napred.

Ideálny letný darček

Najlepší darček pre deti je taký, ktorý je donúti zdvihnúť zo stoličky a baviť s priateľmi. Vodné šmýkačky na záhradu spĺňajú nielen tieto požiadavky vo všetkých smeroch. Dobrou správou na záver je, že za kvalitný kúsok nemusíte platiť horibilné sumy. Rádovo ide o desiatky Eur podľa typu a dizajnu. Následne stačí kĺzačku len rozbaliť, pripojiť hadicu a je hotovo. Odmenou vám bude radostný krik vašich detí a ich kamarátov.

Foto: sport-thieme.com, abeleg.dk

Hodnotenie
1/5 2/5 3/5 4/5 5/5
Počet hodnotení: 0


Náhodné články z aktuálnej sekcie Náhodné videá z aktuálnej sekcie
Komentáre

Páči sa vám autorov štýl písania, stotožňujete sa s jeho názorom alebo si myslíte, že sa na vec pozerá zo zlého uhla a niečo mu uniká? Zapojte sa do diskusie a vyjadrite svoj názor!

nebude uverejnený
Alebo sa prihláste »
Koľko je 1 plus dva?
Položky označené * sú povinné

Prihlásenie
 
 
Reklama